Преживях спонтанен аборт, да поговорим

  • 155 412
  • 847
  •   2
Отговори
# 15
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Ами хайде и аз да се запиша.Февруари месец правих ин витро, както повечето момичета тук знаят.Още на 8-ия ден след трансфера ми зацапа малко-но лекарите ми казаха да не се притеснявам, че може би това е било инплантацията, както се и оказа в последствие.На 14 ден направих тест и уринен и кръвен и се оказа че съм бременна-ооо чудо, о радост.Извикаха ме на преглед след 2 седмици и се видя малко ембрионче, но без пулс.И така ми казаха да отида след още две седмици-не само че нямаше пулс ами вече нямаше и ембрион.Диагноза-"мисед аборт", плодния сак беше празен.Последва кюретаж и хистология на плацентата.Тъкмо се бях поуспокойла вече и излязоха резултатите от хистологията-съмнения за гроздовидна (моларна ) бременност-за моя голяма радост за сега диагнозата не се потвърждава- правих уринен и кръвен тест напълно отрицателни.Сега ми предстой малко възстановяване на организма, цветна снимка отново за да се види как ми е единствената тръба и на есен ако всичко е наред трансфер на замръзени.
 Желая успех на всички момичета и да не забравяме, че това което не ни убива ни прави по-силни.

# 16
  • Мнения: 479
И аз преживях спонтанен аборт в 6 г.с., 6 месеца след извънматочна бременност.

# 17
  • Мнения: 1 029
Аз имам два спонтанни.Първият в 8г.с.
Вторият път имах две оплодени яйцеклетки.Първата загубихме в 6, а втората в 8г.с.
Успех на всички!

# 18
  • Мнения: 2 255
Не съм сигурна дали мястото ми е тук ..... но за тези, които са преживели ужаса на спонтанния аборт и се притесняват за бъдещето бих искала да споделя  Rolling Eyes
Имам 1 аборт по желание (....а бяхме много млади  #Crazy) ; след него имам 2 спонтанни аборта в 8-9 г.с.  Cry след 2-рия дори получих Аменорея (липса на цикъл за няколко месеца) ... възстановиха ми го с хормонални инжекции  Cry
Бях отчаяна и нещастна, преживях всичко благодарение подкрепата на съпруга ми, който никога не спря да ме убеждава, че ще имаме най-хубавите деца   Praynig
И беше прав сега съм най-щастливата майка на 2 момчета  Peace
Така, че момичета не се предавайте и не падайте духом  Peace щастието на майчинство ви дебне там някъде зад ъгъла  Joy Желая ви от все сърце късмет, успех и най-милите бебчета скоро да топлят сърцата ви  thumbsup

# 19
  • Варна
  • Мнения: 384
аз изгубих моето бебе в неделя вечерта , бях в 10 седмица-усетих , че се случва веднага
в петък вечер получих много слаби болки и едва изчаках да съмне в сабота за да събудя лекарката -тя го гледа на видеозон предписа ми утрогестан и така-в неделя сутрин прокървих слабо по обед бях в болница а в 11 часа бебо вече го нямаше
всички казват , че сигурно е имало нещо за да се случи, тревожи ме да не би аз да съм го предизвикала по някакъв начин
боже а в болницата е отвратително
и сега -ще броя до 3 цикъла и пак -кураж на всички момичета
 

# 20
  • Мнения: 3 715
Аз имам три спонтанни аборта - един през 2004 в 6 г.с., един през 2005 в 6 г.с. и един преди месец в 10 г.с. поради ембрион без сърдечна дейност. Сега тръгваме на изследвания. Много се изкушаваме и двамата да си направим бебе този месец, но си казваме - да направим изследвания, да видим какъв е проблемът и тогава ще си направим две. Много бях нещастна миналия месец, когато разбрах, че бебето е мъртво, но вече се посъвзех и се надявам съвсем скоро да си направим друго, което да родя и да видя живо и здраво.

# 21
  • Мнения: 35
Здравейте аз също преживях нещо подобно само че аз нямах никакво кървене нито симптоми за аборт просто на поредната консултация в 4 месец ми казаха, че плода не се развива и че трябва да направя аборт това беше направо шок за мен, но въпреки всичко мина нормално направих аборта на 17 март 2005 г и мина повече от година сега опитваме отново да забременея, но уви не се получава започнах да се притеснявам много,уж няма причина а не става и не става ако някой иска да си пишем icq ми е  Laughing :lol:235289172 аз съм от Бургас Laughing

# 22
  • Мнения: 1 209
Здравейте момичета,
Аз имам 3 аборта и трите с операция са ми правени. Едната бременност беше извънматочна, а другите две по-напреднали.
Аз имах голями затруднения със забременяването 8 години чакахме с мъжа ми малкото съкровище. В крайна сметка се оказа, че ние нямаме никакъв проблем, просто всичко било психика. Но дори и да е така аз много трудно спирах да мисля за бебче. След като бяхме удобрени за ин-витро през месец март на 2005 год. и си говорехме вече с доктора за подготовката, решихме с мъжа ми да пробваме още една инсеминация, урааа резултата беше успешен. Сега ми е лесно да го напиша, но ако знаете колко сълзи и притеснения изживях през цялото това време докато разбера, че съм бременна.
Желая успех на всички момичета и в най-скоро време ще бъдете едни прекрасни майки.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Искам да ви попитам дали се промени цикълът ви след аборта. При мен след първата случка (извънматочна) цикълът ми се промени много, не като продължителност, а като начин на протичане. Сега след спонтанния аборт питах доктора и според него може пак да се промени.
Как беше при вас?

# 24
  • Враца
  • Мнения: 5 204
А какво разбираш под начин на протичане?
При мен нямаше никава промяна, може би е по-обилен от преди, но това може да се дължи и на това, че сега не пия прогестеронови препарати

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 12:37 от Ва

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 888
А каков разбираш под начин на протичане?
При мен нямаше никава промяна, може би е по-обилен от преди, но това може да се дължи и на това, че сега не пия прогестеронови препарати
Ами например усещам всичко през цикъла - кога наближава ову (почва да боли яйчника), самото ову (режещи усещания), вече почти не ме болят гърдите преди цикъл, а преди беше ужасно, в повечето цикли имам гадене преди да ми дойде, а преди нямах, и най-интересното - сега яйчниците ми не се редуват, а 3-4 месеца овулира единият, после другият. Специално по този пункт докторът предположи, че сега след спонтанния нищо чудно да се върне старото положение - да се редуват.
За повечето неща обяснението било самата операция при извънматочната, а за хорминалните - явно организмът ми е много чувствителен към тези промени, а всяка бременност, дори неуспешната "е хормонален бич за тялото на жената" (цитирам доктора.

Затова питам има ли и други такива, защото ми се струва, че при мен е прекалено това - на когото съм го разказала всеки ме гледа изумено, включително лекари  Rolling Eyes

# 26
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Нищо от това, което описваш не ми се е случило, може би наистина не ме болят толкова гърдите след ову, но мжое и да нямам ову, защото не меря темпратура вече последните месеци.

# 27
  • Мнения: 3 715
При мен миналата година след втория ми аборт цикълът ми като продължителност си беше почти както преди, но първите 5-6 месеца кървях по-малко и нямах симптоми, че ще ми идва. Нито гърдите ме боляха, нито корема, просто си ми идваше в деня, в който си трябва. Имаше един или два цикъла, които не бяха 27-28 дни, 24-25, но това беше в първите 3-4 месеца. После всичко се оправи. Сега ми е първа менструация след абразиото и ми тече вече 3 ден много силно и имам силни болки. Но нямах болка в гърдите преди да ми дойде, изобщо никакви симптоми. Но това е нормално за порвите няколко месеца, докато се нормализират нивата на хормоните. 

# 28
  • София
  • Мнения: 1 098
И при мен има промяна в предменструалните симптоми.След абразиото ,спряха да ме болят и да ми нарастват гърдите преди цикъл,и глава не ме боли вече,гаденето се случва понякога да се обади.Но вече и няма тези знаци,които ми бяха добър ориентир.Но пък цикъла си идва на 30-31 ден,и е около 5 дена продължителноста му.

# 29
 И аз имам какво да разкажа по тази тъжна тема. Забременях за пръв път през есента на 2003г. и направих спонтанен аборт в 9 г.с. От самото начало бременността ви не вървеше добре- боледувах непрекъснато. За месец - месец и половина изкарах 3 вирусни инфекции и АГ-то ме предупреждаваше, че това е много вредно за плода. Освен това при първото боледуване съвсем в началото на бременността, когато все още не подозирах за нея, бях пила "непозволени " лекарства. И така се случи... Просто една сутрин, докато си бях на работа, усетих лека болка ниско долу като при менструация и прокървих. Веднага отидох на лекар, но започна голям кръвоизлив и се видя, че плодът е паднал. Направиха ми кюртаж.
 И тук започва оптимистичната част. Пазихме се със съпруга ми 6 месеца и след още няколкомесечни перипетии забременях отново. Новата ми бременност беше нормална, но с някои предпазни мерки- малко лекарства за задържане до края на 3-я месец, като през този период временно спрях работа. Много се пазих и от боледувания. В края на 3-я месец отново започнах да работя и всичко си продължи нормално. Вече си имаме дъщеричка на 8 месеца.
    Искам да кажа на всички, преживели стреса на спонтанния аборт- не губете надежда!  От все сърце ви пожелавам следващия път всичко да бъде наред и вярвам, че ще е така!

Общи условия

Активация на акаунт