ДИЛЕМАТА-ХОМЕОПАТИЯ ИЛИ ТРАДИЦИОННА МЕДИЦИНА.

  • 22 002
  • 169
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 414
Имам и един въпрос - когато пиеш билки, можеш ли да кажеш, че се лекуваш с хомеопатия. Дано разбрахте какво имам предвид!
тц. билколечението си е отделно нещо:)
координати на хомеопати има в Здравния справочник - има и отзиви
успех!

# 91
  • Мнения: 48
Къде е този здравен справочник, защото ако е възможно бих искал да постна това там:

"Макар и все още далеч от своя завършен вид, ето я информацията за хомеопатите в БГ събрана на едно място.

Хомеопати в БГ: http://www.vlkomarov.info/sc/191.htm
Асоциация на лекарите хомеопати в България, Регистър: http://www.vlkomarov.info/sc/192.htm

Има още много лекари-хомеопати; моля, пишете ми и ми изпращайте информация за да се попълва раздела и да се актуализира: http://contact.vlkomarov.info"

# 92
  • Мнения: 194

Къде е този здравен справочник, защото ако е възможно бих искал да постна това там:
ето тук

  По-принцип съм наясно с отношението на повечето лекари, които имат договореност с някои фармацефтични компании да изписват на пациентите си само от лекарствата от тяхната листа. Но смятам, че има и доста хомеопати с подобно поведение и отношение !

# 93
  • Мнения: 48
За две хубави очи:
Накратко, тъй като нямам никакво време, нито пък желание да споря с теб.

Кент и Ханеман се различават в някои аспекти, това е вярно. Не виждам обаче какво общо има боаронопатията с Ханемановата хомеопатия, при условие, че доколкото знам в курсовете на Боарон не се изучава дори Органона. "Класическа" честно казано на мен ми звучи страшно изкуствено, все едно като да кажеш класическа логика. Ми една си е хомеопатията и тя си почива на няколко утвърдени принципа. Терапия, която не отговаря на теи принципи не може да бъде наречена хомеопатия.

За монопрепаратите на Боарон не знам къде прочете да съм казал нещо?! Не си измисляй. Те са качествени и са признати като такива в цял свят. Не плюя, а давам оценка на порочната практика на Боаронските възпитаници да цедят пациентите си и да трупат парички в хазната на Боарон, лекувайки с един специфичен тип "хомеопатия", която тъй като за мен не е такава аз наричам боаронопатия.

LCCH го няма вече. Нещо, което го няма не знам как ще е легитимно или нелигитимно. За качеството на обучението пък всеки сам може да прецени сравнявайки хорариума и съдържанието на програмите за обучение.

Хомеопатично общество не провежда медицински, а хомеопатични курсове. Дву-годишните медицински курсове се карат в НСА или другаде.

За медицинското образование: не, не е необходимо за да си добър хомеопат, доказва го миналата и сегашната световна практика. Но трябва категорично да си медицински грамотен. Това пак не е необходимо за самото хомеопатично лечение, а за друго. Използвах препратка към собственото си образование за да видиш, че говориш с човек, който е бил и тук, и там,  така да се каже. А на това ти кака отговори? Хихи, смешна работа. Ок, хора, да знаете, че съм учил ветеринарна, а не хуманна медицина и не може да ми се има вяра! А ти какво разбираш от ветеринарна, а? Не, нито съм я завършил последната година, нито пък имам намерение. За какво ми е?

Та така. Това са все едни и същи спорове.. боли ме главата вече.

# 94
  • Мнения: 1 517
 Щом казваш...явно не сме попаднали на подходящия хомеопат. Но пък понякога хомеопатия само не стига.
При тежки състояния, обаче, като ларингите пристъп със задушаване, помага само урбазона.


това изобщо не е вярно,правилното хомеопатично лекарство-моментално подобрява състоянието на детето

# 95
  • Мнения: 260
agneshka класическа хомеопатия би трябвало да се нарича  Ханемановата хомеопатия.
Ханеман е живял 1755-1843г.Открива метода на подобието около 1790г.
Кент е американски лекар известен с идеята си да се лекува с един единствен медикамент.Той публикува и реперториум с хомеопатични симптоми.Кент е живял 1849-1916.Сама пресметни колко класическа е хомеопатията която е измислил.По- скоро е направил своя интерпретация на класическата хомеопатия.

Уницисти са именно хомеопатите ,които предписват само един хомеопатичен медикамент на пациента.Така наречените Кентисти
Обикновено това единствено лекарство се дава в много високо разреждане.
Обикновено предписването му е свързано с проверка в справочници/реперториум/.
Изписването на високо разреждане дава пълен превес на психичните прояви или симптоми.Принципа на подобието твърди,че
за определяне на медикамента ,който подхожда на даден пациент е необходимо да се открие субстанцията ,която е дала/при експериментиране върху здрав човек/същата серия от симптоми,каквито се наблюдават при този болен.
Психичните симптоми обаче много рядко съответстват на симптомите предизвикани от фармакодинамичното вещество.Което означава ,че това изписване не съответства на основен  принцип на хомеопатията –принципа на подобието.
В подобни случаи на използване на високи разреждания се получават доста сериозни “лекарствени кризи” – пациентът се влошава значително, като основно влошаването е в посока на тези симптоми, които не са хомеопатични на страданието на болния при конкретната болест.
Друг аргумент против високите разреждания е очакването, че човекът ще живее като светец, за да не “антидотира” отключената от хомеопатичното лекарство реакция. Това обаче не става в реалния живот. Хората пият кафе, пият други лекарства и пр. Затова се налага по-често да се напомня на организма каква е правилната посока на реакцията му.
Третият аргумент против високите разреждания е правен. В момента в България са регистрирани само разреждания под 30СН. Изключение е Осцилококцинум – 200К.

Ханеман през целия си живот е използвал разреждания до 30СН.
Ханеман установява, че разреждане 30 пъти върши чудесна работа и няма свръхстимулиране, като при това бързината на лечебният ефект е задоволителна. Фактът, че 30СН действа по-бързо от 5СН е показан достатъчно демонстративно в практиката и затова някои хомеопати са подтикнати в последствие да увеличават разрежданията до 200, 1000 и т.н. Това се прави като опит да се ускори лечебният процес. Не трябва обаче да се забравя, че при серийната динамизация се увеличава и енергията на разтвора, колкото и трудно да може да бъде измерена тя към момента. В резултат на това, при неподходящо лечение съществува риск организмът на болния да бъде свръхстимулиран.


Идеал за всеки лекар хомеопат е да лекува болния с един медикамент. Понякога този идеал се сбъдва. За съжаление в реалната практика твърде рядко попадаме на идеалните пациенти, описани в Материя медика. Освен това те рядко имат и идеалната болест, идеалното търпение и срещат идеалния лекар. Затова се налага да се сменят лекарствата, или да се изписват по 2 и 3 лекарства.

Hamaelleon ,
на теб накратко ,че и на мен не ми остана много време и желание.
Цитат
LCCH го няма вече. Нещо, което го няма не знам как ще е легитимно или нелигитимно.
Курсовете на Българското хомеопатично общество се гордееха с това че се провеждаха по неговите програми -представи си колко легитимно е тяхното обучение ,ако искаш им гледай хорариума ,ако искаш недей
Цитат
Хомеопатично общество не провежда медицински, а хомеопатични курсове. Дву-годишните медицински курсове се карат в НСА или другаде.
 

Къде другаде?НСА предполагам знаеш какво означава ?Национална спортна академия!Какви медицински курсове,за кого са организирани те там,кой им преподава ,по какви програми?

Цитат
За медицинското образование: не, не е необходимо за да си добър хомеопат, доказва го миналата и сегашната световна практика. Но трябва категорично да си медицински грамотен.
Какво означава да си медицински грамотен????
 За да си адекватен и компетентен лекар се учи минимум 6 години и обучението по различните специалности се провежда от висококвалифицирани кадри по утвърдени програми от централна акредитационна комисия.

Цитат
  Ок, хора, да знаете, че съм учил ветеринарна, а не хуманна медицина и не може да ми се има вяра! А ти какво разбираш от ветеринарна, а? Не, нито съм я завършил последната година, нито пък имам намерение. За какво ми е?

От ветеринарна медицина разбирам колкото да различа котка от куче Wink
Мен ли ме питаш за какво ти е ветеринарната медицина? newsm78
Странно е да учиш 4 години и да вземеш да се откажеш накрая?
Сигурно  си намерил по интересни занимания.
Следващите четири учене на хомеопатия може да ти покажат правилната посока.Дерзай!

# 96
  • Мнения: 260
http://www.homeopathybg.org/RegBMHO.html

това е списък на хомеопати завършили курсовете на ЦОРХ
/Център за обучение и развитие на хомеопатията/
съвместно с Медицинските университети в София ,Пловдив и Варна!

# 97
  • Мнения: 4 414
благодаря за изчерпателните разяснения  bouquet

# 98
  • София
  • Мнения: 1 098

А за тези дето още имат нещо против хомеопатията-прочетете книгата на Н.Гълабов"Световната конспирация срещу здравето"-намира се из нета...

 За да се посмеем предполагам ...  Stop

 за протокола, чела съм книгата и то два пъти!
 и ако съм искренна, по скоро съм склона да повярвам в историята на Дан Браун "Шифърът на Леонардо" , от колкото на господин Гълабов


Ти може би се смееш, четейки Гълъбов, но аз плаках.  Sick И си обясних много необясними до момента неща.
Особено като сравнявах цитираните статистически данни на различни Световни организации.

# 99
  • Мнения: 5 500
Аз също не намерих нищо смешно в Световната конспирация. На Атанас Гълъбов е м/у другото, не на Н. Гълъбов.
Използвам само хомеопатия и дилема пред мен не съществува.

# 100
  • Мнения: 194


 Не ме разбирайте погрешно! Когато казвам " да се посмеем", имам в предвид леко маниакално-крайно-сектанския начин по който са описани събитията в книгата!

 Разбирам, че повечето от събитията може и да са реални, но целта с която е написана и издадена тази книга, не е по-различна от кампаниите на повечето фармацефтични компании! На ми звучи доста сектански някак, не мога точно да го опиша, май. Та за това ми е смешно, че "разкомперира" едни, с цел да привлече пациенти към други.

 Погледнете по-нагоре, не е ли смешно?!? На мен ми е!  Седнали двама души- явно умни и начетени, да спорят, ейде да кажем да си доказват, че ще се обидят, кой бил от "праведната" и единствено вярната хомеопатия.

 Това не са ли отново финансови интереси?
Като в  "конспирацията"

 Не си ли правят разни, и аз не зная към кого принадлежащи хомеопати, експерименти с повечето си пациенти, като опитват лечение върху тях?
 Не казвам, че и традиционната медицина не си прави експерименти, но аз до сега не съм се сбълсквала с лекар, който да успее да ме убеди да лекувам детето си или пък мен с лекарство или по начин който аз смятам за неподходящ. Да чукна на дърво, не си "храня" сина с антибиотици. Всичко си е в усещането на майката за състоянието на детето, и до избор на лекар в когото вярваш ...

 

# 101
  • Мнения: 350
Закаляване и хомеопатия.
ТАка се преборваме и с температура, кашлица, конюктивит....
Успех и бъдете здрави!!!!

# 102
  • Мнения: 1 866
Използвам само хомеопатия откакто се е родила дъщеря ми. Първо бях при боаронски хомеопат, но когато дъщеря ми тръгна на ясла и болестите станаха по-сериозни, се обърнах към класически хомеопат. Много съм доволна, въпреки че на моменти се плаша : като например когато дъщеря ми беше 4 дни с висока температура и се чудех дали не правя глупост с тази хомеопатия. Реших все пак да се доверя на лекуващия хомеопат и съм много доволна, защото на 5-я ден детето се оправи изведнъж и сякаш тази болест бяхме само я сънували. Такова възстановяване не съм виждала с традиционната медицина. Смятам да продължавам. 

Използвам случая да благодаря на Afrodita, която ми препоръча хомеопата, при който ходя.   bouquet

# 103
  • Мнения: X
Първо искам да се извиня за неволната грешка-наистина автора е д-р.Атанас Гълъбов.
Не желая да влизам в излишни полемики и да измектвам темата,но никой не прилага такава агитация за хомеопатията както това се прави за алопатичната медицина...Да сте виделеи някой да ви рекламира постоянно хомеопатични лекарствени средства/изключвам Стодал,Осцилококцинум и т.н.,но там е  ясно каква е идеята/,и  да ви убеждава ,че ако не ги прилагате ще стане страшно...
Аз ползвам услугите и на класически и на Боаронски хомеопати,но поне засега никой не ми се е налагал...За разлика от задължителните ваксинации например/в ползата от които не съм убедена,но попадам под ударите на закона ,ако не ги правя/

# 104
  • Мнения: 1 425
Благодаря на всички за ичерпателните отговори и за дадената информация.  bouquet  bouquet  bouquet
Първо искам да попитам lala,при кой хомеопат ходите/видях че си от Варна/ Разбрах ,че явно при хомеопатията трябва доста търпение,което аз честно казано едвали ще намеря.Сигурно няма да мога да гледам как моето слънчице изгаря от температура 4 дни и да не предприема лечение с традиционна медицина.Незнам ,така мисля.!!!!!Когато синът ми се разболее ,гледам да му давам веднага необходимите лекарства,само да се оправи по бързо......Не мисля че ще мога да го гледам как се мъчи с дни/ако не и седмици/ и да чакам да се оправи.Ами ако стане по -лошо??????
Заслужава ли си риска,НЕЗНАМ.......... newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт