Как е във вашите държави по отношение на ваксините?

  • 1 837
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
twins_mama,
да,познавам тамън 2,едното от к доста близко на сем.ни.; не бих си позволила да мисинформирам форума ина1е; от майката знам и за докс които се искат по повода,детето ходи и на прискул преди и на пъблик скул сега..
колкото до нашите педиатри-аз всеки път разписвам 1е съм съгласна за ваксина,няма ни-що задължително-т.е ако детето не е ваксинирано не е като да не го пуснат през вратата на у-щето;не казвам 1е това е общия слу1аи,но това не го прави закон
инфото ми е известно,благодаря за линка
вси1ко добро,
Анна
И аз малко се учудвам, да не е на ниво щат това? На моите деца винаги са им искали имунизационните картони за училище/детска градина, и все си мисля, че на картоните пишеше, че ваксините са New Jersey Law. Ще проверя като си отида у дома. Самата аз също съм ваксинирана тук, веднъж на изписване от болницата с първото бебе, след като родих, защото нямах антитела на рубеола и казаха, че така не може, след известно време ми биха няколко ваксини заради постъпване в университет, там също беше задължително, даваха един семестър време, и ако в този период не изпълниш изискванията и не представиш удовлетворителен картон, не можеш да запишеш следващ семестър. Даже една от ваксините два пъти ми я биха, с интервал от 30 дни.

# 16
  • Мнения: 3 491
Ето сега гледам официалния имунизационен картон, и там пише с големи букви и в заградено поле: Children must meet New Jersey's immunization requirements to be enrolled in school. This is law! т.е децата трябва да удовлетворяват имунизационните изисквания на Ню Джърси, за да бъдат приети в училище. Това е закон!

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
при нас (Испания ) не проспускат да ти напомнят 4е е добре да я сложи6 . вси4ко е направено с мисъл .. дори по пощата от болницата в която родих полу4их бро6ури с реклами относно ваксинирането . има задължителни ваксини и допълнителни ..които можеи да пропусне6 . в у4режденията искат книжката с ваксините .

# 18
  • Мнения: 826
Ето сега гледам официалния имунизационен картон, и там пише с големи букви и в заградено поле: Children must meet New Jersey's immunization requirements to be enrolled in school. This is law! т.е децата трябва да удовлетворяват имунизационните изисквания на Ню Джърси, за да бъдат приети в училище. Това е закон!

И в Илинойс е така,нека Анна каже за кой щат става въпрос,4е ми е интересно.

# 19
  • Мнения: 1 465
Тук има задължителни и незадължителни /препоръчителни/ ваксини./ама това е забебетата/

# 20
  • Мнения: 191
и тук са задължителни можеш да ги отложиш за кратък срок само с бележка от педиятъра, но ти звънят да те подсетят ако си пропуснал някоя ваксина Peace


е не вси4ките, де Wink
една 4аст са "препоръ4ителни"

Само да допълня, 4е в пове4ето слу4ай слагат и 6-те ваксини наведнъж.  #Crazy
Първата доза е когато са на 4 месеца, втора около година. Е, може и малко по късно, но все те питат защо не си ги завел  децата преди...
Задължителни са:   против дифтерит, тетанус, полио, хепатит Б. 
Препоръ4ителни: против коклюш и HIB

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 13:04 от Vesna27

# 21
  • Мнения: 2 907
 
Тук има задължителни и незадължителни /препоръчителни/ ваксини./ама това е забебетата/

как стоят нещата във Франция? Аз моите ваксини ве4е ги купих, но незнам още дали ще си дам съгласието. Поля, ти какво направи? Какви могат да са последиците?

# 22
  • Мнения: 1 465
охоооо, на нас колко ваксини тук ни биха. Само миналият месец пропуснахме, но се движим добре по календара. Ами до сега да чукна на дърво неприятен страничен ефект не е имало - понасяме ги геройски с малко рев и сълзи. Wink
Мистик, педиатърката при всяка консултация ни предписва ваксина за следващата/движи се по ваксинационен календар/консултация и ние ги купуваме + пачове/болкоуспокояващи/, които се лепкат на крачето което ще бъде боцнато час преди инжекцията. Ваксината се купува ден преди да го боцне и се съхранява в хладилника. После от здравната застраховка ти възстановяват сумата.
Вие май сте още мънички за ваксиниране. Ако не сте си намерили педиатър, действайте. Имате по една консултация на месец /препоръчителна е/, а е и безплатна, т.е. платена от здравната застраховка.

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 16:27 от Pollia

# 23
  • Мнения: 11 315
За пръв път моя педиатър да ме посъветва за ваксина, като за задължителна. Понеже ще ходим на почивка в район, където са разпространени много заразни кърлежи, направо ни "заплаши" да си направим ваксината срещу F.S.M.E. (не знам как се превежда на български, май беше Лаймска болест).
Обяснението му беше, че ако бъдем ухапани от кърлеж там и (не дай Боже) се разболеем, то тогава здравната каса нямало да ни плати за лечението.

# 24
  • Мнения: 2 907
Поля, аз ве4е ги купих ваксините и са в хладилника. Бяхме на педиатър преди две седмици, той каза, 4е ще ваксинираме през май. Но аз 4ета такива ужаси против ваксините, 4е се замислих дали да го правя...

# 25
  • Мнения: 1 465
Какви ужаси Мистик, не ме стряскай. Shocked
Е, все пак е по-добре да не ти се разболява бебока като порасне.

# 26
  • Мнения: 619
Прочетете темата за ваксини в съседния  форум "Здравословни проблеми...."
Пораженията могат да бъдат направо страховити...

# 27
  • Мнения: 826
Прочетете темата за ваксини в съседния  форум "Здравословни проблеми...."
Пораженията могат да бъдат направо страховити...

Страховити за кого? newsm78
За неваксинираните???

# 28
  • Мнения: 1 370
Ваксините тук не са задължителни, а са желятелни. Когато записваш детето си в детска градина или у4илище, никой не те пита дали са му бити еди-каквиси ваксини.

# 29
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ваксинират по програма на месеци. дори не съм се замислила, че може да е вредно. ако беше толкова ужасно, колкото го раздухват тук, едва ли най-добрите клиники по света щяха да продължават да го правят.

Общи условия

Активация на акаунт