"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 31

  • 61 253
  • 743
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 7 645
Възможно е, но с идването на цикъла има голяма вероятност да се изчисти.
По принцип ако си склонна към кисти дуфастона може да ти е слабичък. Ако не ти дойде 10 дни и не си Б, отиди да видят и др път по-добре да си на утрогестан.

# 586
  • Мнения: 1 472
Възможно е, но с идването на цикъла има голяма вероятност да се изчисти.
По принцип ако си склонна към кисти дуфастона може да ти е слабичък. Ако не ти дойде 10 дни и не си Б, отиди да видят и др път по-добре да си на утрогестан.

мерси -ще направя теста утре и ако е отрицателен ще изчакам още 2-3 дни и ще търся док. Дано да е хубава причината за закъснението, а не някоя смотана киста  Praynig

# 587
  • Велико Търново
  • Мнения: 99
Здравейте! Последната ми М беше на 13.06.(Ц ми е на 33,34 дни) на 6.07 имах даказана О и още иедин голям Ф който все още не се беше спукал  а може и да не се. На 05 ми поставиха прегнил 5000. Според вас кога мога да направя тест за да знам какво е положението. Доки каза в Неделя с уринен тест. Аз мисля че с него няма да ми покаже , но тя ме обеждава, че ще стане с него. Важно ми е да разбера рано заради разни проблеми свързани с бебеправенето ако има такова. Благодаря предварително.
Успех ва всички чакащи и правещи бебе Simple Smile

# 588
  • София
  • Мнения: 7 645
Прегнила се чисти за 10-12 дни, направи теста след 12 дни за по-сигурно.
Ако има черта обаче имай едно на ум, че може да е от прегнила.
Случвало ми се е и на 13-ти ден след инжекция да имам черта и след това кръвен нула.

# 589
  • Мнения: 1 472
Възможно е, но с идването на цикъла има голяма вероятност да се изчисти.
По принцип ако си склонна към кисти дуфастона може да ти е слабичък. Ако не ти дойде 10 дни и не си Б, отиди да видят и др път по-добре да си на утрогестан.
отрицателен е теста, в понеделник, ако още не ми е дошло ще отида до док. (днес ми е 36ти ден - 8ми ден след дуфастона) едва ли има грешка в теста, колкото и  да ми се иска да има такава Anguished

# 590
  • София
  • Мнения: 7 645
По-скоро няма грешка в теста. Отиди на преглед.

# 591
  • Мнения: 36
Мони,на 17 можеш да направиш уринен тест,но най-добре направо кръвен пусни,ако е над 10 си бременна. Simple Smile

# 592
  • Велико Търново
  • Мнения: 99
Мерси за отговорие. Надявам се че може и да се е получило Simple Smile Имам някакво леко предърпване ниско доло...дано не е внушение. В Поденелник ще направя тест. Ще пиша пак като разбера какво е положението.

# 593
  • Мнения: 5 073
Здравейте на всички настоящи и бъдещи мами!
Имам едно въпрос че,ако някой знае нещо,нека сподели.Много се говори за запушените тръби и как сперматозоидите не могат да достигнат до яйцеклетката заради това.Въпросът ми е:ако тръбата е толкова запушена и тясна,че сперматозоидите да не могат да преминат,какво тогава става с пукналия се фоликул,който е цели 2 см.?Никъде не намерих информация за това.Извинявам се за Може би неподходящия въпрос.

# 594
  • София
  • Мнения: 10 642
Същото което става с него и когато тръбите са проходими

# 595
  • Мнения: 1 472
Възможно е, но с идването на цикъла има голяма вероятност да се изчисти.
По принцип ако си склонна към кисти дуфастона може да ти е слабичък. Ако не ти дойде 10 дни и не си Б, отиди да видят и др път по-добре да си на утрогестан.
здр. Брайда - отидох на доктор - каза много малка кистичка (анехогенна киста 31-22мм.); освен това лигавицата ми е много тънка 4.6мм. - изписа ми Оргаметрил 3х2т. за 5 дни - да предизвикаме цикъл (нещо като дуфастона, но по-силно от него, както ти предположи явно ми е слабичък)....
някакви съвети за тази лигавица - то сега ще дойде цикъл, ама като е такава тънка как да станат нещата - сега чувам разностранни мнения за естрофема (преди го пиех от 3ти ден на Ц., за удебеляване, сега този док. ми каза, че потиска ову.... не знам ?

# 596
  • София
  • Мнения: 7 645
Тънката лигавица може да е в следствие на това, че не си имала овулация. Може тази киста да ти е от миналия цикъл.
Естрофема зависимост от схемана на прием подтиска О, да.

След като ти дойде задължително отиди да видят, дали кистата се е махнала. След това отиди още един път около О или след нея, за да се замери лигавицата. Следи я с тестове примерно или с повече прегледи, за да си сигурна има или не.
Не си мисли сега за някакви терапии, преди да докажеш, че при наличие на овулация и без кисти, пак лигавицата е толкова тънка.

# 597
  • Мнения: 1 472

Тънката лигавица може да е в следствие на това, че не си имала овулация. Може тази киста да ти е от миналия цикъл.
Естрофема зависимост от схемана на прием подтиска О, да.

След като ти дойде задължително отиди да видят, дали кистата се е махнала. След това отиди още един път около О или след нея, за да се замери лигавицата. Следи я с тестове примерно или с повече прегледи, за да си сигурна има или не.
Не си мисли сега за някакви терапии, преди да докажеш, че при наличие на овулация и без кисти, пак лигавицата е толкова тънка.
[/quote]
ами може и да не съм имала Ову (не иска да ме прегледа докторката, когато ходих около деня на овулация - а и аз ходя точно с тази цел, защото знам, че съм склонна към кисти, а и в миналото съм диагностицирана с поликистоза) и искам да си следя състоянието, ама с тези часове и прегледи са много превъзбудени - първия свободен час за 7 август....
лигавицата ми беше изтъняла в следствие на прием на Клостилбегит -уж е бяхме нормализирали (последните месеци) и сега това - дано да е някакво изключение....
ами благодаря за мнението - така ще направя като ми дойде , ако пак нямат часове ще търся просто друг док.

# 598
  • Мнения: 6 930
Малко късно се изказвам, но моя изглеждаше абсолютно същия. Явно бях капала повече наистина  Blush По-късно си направих шуърчек с указаното количество и беше положителен.

# 599
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте мами и бъдещи такива... Казвам се Ива и от 7 дни съм омъжена, а сега се чудя дали вече се е случило най-прекрасното - бебчето. Първият ден на последният ми цикъл беше 28,06,2017, направихме само един опит на 10,07,2017 (бях в овулация по мое усмотрение-доста отчетливо лепкаво течение) според вас има ли възможност да съм бременна? Аз направо се пощурих, нямам търпение да стане време за момента на истината, даже мисля, че вече си въобразявам разни признаци.. от вчера усещам леко бодване и болка в кръста и яйчниците. Вчера имах и малко по странно течение с леко бежов цвят..  Нямам никакми други признаци, нито в гърдите нито в често ходене до WC. Според вас само от един път възможно ли е да се е получило? Стискайте палци!!

Общи условия

Активация на акаунт