КАНАДСКА лятна тема - 60

  • 96 856
  • 516
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 31
Здравейте момичета , търся малко помощ с информация ,копирам поста си от друга група

‘Интересувам се дали професията Electrician или Electrical tester са едни от търсените в Канада?
Какво е заплащането на час? Предполагам че ще е различно за различните райони , но все пак ако някой знае ориентировъчно ,став въпрос за човек с NvQ както и всякакви необходими квалификации
Също така ,каква е цената на средно статистическо жилище (къща за закупуване) подходящо за 4 членно сем. Отново питам ориентировъчно за големите градове в нормален квартал нито много скъпарски ,нито много беден
Бих искала да направя сравнение с Лондон
Върти ни се някаква идея за преместване в Канада
Благодаря на отзовалите се

# 436
  • Мнения: 3 068
Може да провериш в обявите за работа ,
Indeed.ca    показват и заплащанетона в някои обяви. Сложи професията и провери за градовете ,които представляват интерес.
Същото и за жилищата , в    kijiji.ca има оферти за купуване и наем от частни лица и от агенти.
Кои райони са добри в различните градове ,незнам . 

# 437
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Някой скоро да е подготвял  за български документи на бебе? Четох  на първа страница, че се пращат документите в Documents Section (JLAC)
Foreign Affairs and International Trade Canada.  Има ли промени в процеса?

По въпроса  за жилищата- всеки има различна представа за добър живот. Но да кажем 400 000 $ долара в Едмънтън. Предполагам към 500 000$ в Калгари. За заплатите:
https://alis.alberta.ca/

# 438
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Здравейте. Моля, ако някой може да ми помогне със следната информация: доколко сигурни са канадските пощи, т.е. често ли се губят пратки; може ли да се проследи пратка от България, която е влязла в Канада, но не е получена от адресата; може ли да се направи нещо, ако пратката е загубена?

# 439
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Сигурни са. На мен не са ми губили пратки, но не мисля, че можеш да я проследиш в Канада. Номерът за проследяване е само за България. Някои пратки пътуват по месец, някои пристигат за 1-2 седмици.

# 440
  • Мнения: 683
Ами водят се сигурни. Аз съм пращала от Канада за бг и тогава проследяваш пратката само докато е в Канада. Изгубиха ми едно писмо, вече беше влязло в бг. Ако пращаш от БГ проследяваш само докато е в бг. От България ми изгубиха пратка, при това с DHL, не се намери.

# 441
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Зависи каква е пратката - малка пратка до 2 кг не се проследява извън БГ, колетна пратка се проследява, но те са доста по-скъпи като цена. В момента пратките от БГ пътуват по около месец. Вътрешно канадските пощи проследяват всички пратки, но не показват информацията официално. Единствено, ако пратката се "изгуби" може да пуснете в БГ рекламация и ще се направи справка с канадските пощи - в случай че е доставена ще дадат информация за това, ако не е доставена и е изгубена изплащат обезщетение - процеса може да продължи от 1 до 3 месеца след пускането на рекламацията.

# 442
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Зависи каква е пратката - малка пратка до 2 кг не се проследява извън БГ, колетна пратка се проследява, но те са доста по-скъпи като цена. В момента пратките от БГ пътуват по около месец. Вътрешно канадските пощи проследяват всички пратки, но не показват информацията официално. Единствено, ако пратката се "изгуби" може да пуснете в БГ рекламация и ще се направи справка с канадските пощи - в случай че е доставена ще дадат информация за това, ако не е доставена и е изгубена изплащат обезщетение - процеса може да продължи от 1 до 3 месеца след пускането на рекламацията.

Благодаря, това ме интересуваше. Пратката е пристигнала в Канада, но човекът там твърди, че не я е получил, а няма интерес да лъже. Рекламация подадохме и чакаме отговор. За съжаление не става въпрос за подарък и близък или роднина. А знаеш ли дали има вариант, ако пратката се намери по- късно, да се връща на подателя или евентуално да се препрати? (Ох, ситуацията е много объркана и нашият получател, който е американец, вече е в САЩ и не знае кога пак ще ходи в Канада).

# 443
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ако пратката не е получена в 2-седмичен срок се връща автоматично на подателя. Ако е загубена и се намери вероятно ще опитат да я доставят първо, но от бг пратките се доставят срещу подпис, така че ако няма на кого да я доставят ще я върнат на подателя.

# 444
  • Мнения: 1 495
Здравейте, преди време бях попаднала на едно, две момичета от групата, които бяха споделили, че са се върнали в БГ, но вече не помня имената им. Ако някоя се припознае моля да ми пише на лични, за да не разводняваме темата.
Благодаря!

# 445
  • Мнения: 859
Не ходете в Отава! Всичко там е ужасно скъпо и освен ако не си намерите държавна работа, не виждам какво ще правите там. Държавната работа поне в началото и във вашата ситуация не виждам как ще стане. Плюс това е такова забито село, че се мре от скука и липса на социален живот. В 8 вечерта всичко е затворено и хората са си по къщите.
По канадските пощи нищо не се губи, бетон са, но виж в Бг изчезват много неща.

# 446
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Здравейте, преди време бях попаднала на едно, две момичета от групата, които бяха споделили, че са се върнали в БГ, но вече не помня имената им. Ако някоя се припознае моля да ми пише на лични, за да не разводняваме темата.
Благодаря!

Разводнете я, че тя съвсем замря. Simple Smile

Някой има ли интерес да си направим фейсбук група или предпочитате да останете анонимни?

# 447
  • Мнения: 683
Аз нямам против за група. То има де, ама е супер умряла, никой нищо не пише.

# 448
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Eто я:
https://www.facebook.com/groups/2396629257240240/

Недооформена е още, но я правих с една ръка, докато кърмя Grinning

# 449
  • Мнения: 683
Пратих request ма да не си останем само двете

Общи условия

Активация на акаунт