Хиперактивност с дефицит на внимание - тема 8

  • 94 303
  • 767
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 12 018
Лорентин, благодаря. Те имат три часа ФВС със спортните дейности (допълнителния час). Но това са часове, в които тази година най-много щурее. Влезе ли в такъв час ставала неуправляема. Записах я и на спортна гимнастика - вторник и четвъртък вечерта от 17,30 до 19. Но е трудно със спорта. Там се изисква постоянство и еднообразни повторения - все неща, които моята щерка не умее и губи интерес.

# 301
  • София
  • Мнения: 1 022
Аз искам да ви попитам за спорта точно. Имам чувството, че организираният спорт не помага, ами сякаш допълнително натоварва. Синът ми ходи всеки ден, тренира интензивно, но сякаш на поведението му се отразява добре само, когато играе навън с децата. Тогава се прибира уморен, но спокоен. А след тренировка е превъзбуден. Какви са вашите наблюдения?
А, Мама ру, точно за това говоря.

# 302
  • Мнения: 12 018
Най-добре ни е лятото, защото има възможност да прекарват много часове навън. Двете ми деца карат колелета, обичат да тичат и играят много навън. Дъщеря ми отделно трудно понася да е затворена. Дори у дома вратата на детската е винаги отворена на хола също трудно я затварят, добре че сме на ТЕЦ. Затова и преходът към училище и зима е много труден. Малкият е здрав и бързо се адаптира, но за каката е мъчение.

# 303
  • Мнения: 3 535
Да, и на моето му харесва неорганизирания спорт, да щурее и лудее на воля. Но спорта ги учи на дисциплина, от която точно имат нужда. Говорила съм с треньора за съСтоянието на детето и той и дава аванси, ако е прегряла. Затова съм и избрала индивидуален спорт, за да не пречи на отбора. А и не много дълги тренировки.
И тя пробва, не мога, не искам. И наистина като много дребна не може, но търсим начини за мотивации. Основно положителни примери. Много добър пример от скоро и стана Ивет Лалова. Пуснахме я да гледа вечер световното, и сега вкъщи тренира и овчарски скок. Кога ли ще останем без мебели и уреди?

# 304
  • Мнения: 199
Да се включа и аз. Моят син ходи 2 г на спортна гимнастика и много добре му се отразяваше, много е важен треньорът, а той наистина ги учеше на много неща и изискваше ред и дисциплина. За съжаление дните в които са часовете съвпадат с други много важни за детето дейности, сменихме гимнастиката с акробатика. Силно се надявам и там треньорите да успеят хем да го спечелят, хем да го вкарат в дисциплината на групата, защото в първи клас иначе незнам какво ще правим.

# 305
  • Мнения: 3 535
esma, ами много ми се струва всеки ден спорт. Моето има 3 часа седмично фвс, и само 1 път ходи на лека атлетика, сряда. Пробвала съм я и още веднъж, но детето е слабо и дребно и се уморява от натоварванията. През другото време и давам свободни занимания с колело и тротинетка, или тичане в парка. Ппоне 1 час. Тренировките по лека атлетика са по 2 часа. Винаги ми се е искало да можех да я пращам да спортува някакъв спорт, но за един час. Два часа са много, изморява се, изнервя се. Но в нашия град няма такава опция.

Последна редакция: пн, 14 окт 2019, 20:57 от laurentin

# 306
  • София
  • Мнения: 1 120
Някои лекари изписват Сперидан. За мен това е престъпление. Лекарството е със силни странични ефекти и попаднете ли на лекар, който го изписва, далече от него, търсете друг лекар.

# 307
  • София
  • Мнения: 1 022
Моят син е от тези неуморните и неуморимите. На него часовете в училище не му вършат работа - нито е тренировка, нито е свободна игра, съответно най-често завършва с проблем някакъв. Ходи на лека атлетика три пъти седмично. След края на тренировката, обикновено прави още една обиколка на стадиона, защото не му е стигнало и отива на лостовете, да се повърти и набира малко. И като се прибере вкъщи, продължава да тича и подскача. Като пренавит е. Сякаш колкото повече физическа активност има, толкова по-трудно се успокоява. И да се умори е за малко и после пак. От друга страна, ако не тича и ако не е имал тренировка, няма заспиване вечер. Нещо не успявам да намеря средното положение.

# 308
  • Мнения: 199
esma на мен ми звучи като бъдещ шампион Simple Smile

# 309
  • София
  • Мнения: 1 022
Сентио, определено е шампион в белите и създаването на хаос около себе си... Wink

# 310
  • London
  • Мнения: 6 732
Еми трябва да пие нещо...., то така тялото се изтощава, но той не го разбира за жалост и продължава на енергична вълна. Това не е Ок в дългосрочен здравословен план.

# 311
  • София
  • Мнения: 1 120
Еми трябва да пие нещо...., то така тялото се изтощава, но той не го разбира за жалост и продължава на енергична вълна. Това не е Ок в дългосрочен здравословен план.
Дано не препоръчвате да пие лекарства, защото имат странични ефекти, които увреждат целия организъм.

# 312
  • Мнения: 3 535
Съмнявам се да препоръчва лекарства. Детето е физически изтощено от многото тренировки и му трябват минерали и аминокиселини за да се възстанови организма. Оттам ще дойде и нервното успокоение.

# 313
  • Мнения: 12 018
Лорентин, какви минерали и аминокиселини за нервно успокоение, че моята от един месец е пощръкляла тотално като не съм до нея? От училище, а и баба й се оплакват от агресия чак.

# 314
  • София
  • Мнения: 1 022
Аз давам Есприко. Иначе детето се храни съвсем добре - месо, риба, зеленчуци, млечни в доста добри количества. За какви аминокиселини говориш?

Общи условия

Активация на акаунт