Хиперактивност с дефицит на внимание - тема 8

  • 93 614
  • 767
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 120
И моето е инатливо дете, но не винаги.
Понякога се случва и моето да не се инати.

Детето ми много често се държи като детето от клипчето:


# 226
  • Мнения: 3 495
Моето дете не е правило като това от клипчето. Не е и инатливо. Но всички невролози и психолози и слагат F90.
(Всъщност веднъж една психоложка, която се оказа, че не е клиничен психолог и сложи друго F, но нея не я броя, )

# 227
  • Мнения: 84
Много инатливо, много капризно и вечна опозиция. Водя война и за най-малкото нещо. Не знам дали е от хиперактивността или си е просто характер

# 228
  • Мнения: 676
Записвам се и аз... В Германия сме, първи клас е сина ми. Учителката вдигна ръцете, ходихме на детски психиатър, нямаме диагноза, но много трудно се концентрира, активен е, разсейва се. Интересна му е само математиката. Изписаха му лекарство, Medikinet 10 mg, незнам в България под какво име е. Викането намаля, кротна се малко, учителката е доволна. Контролните са много добри. Може ли някой да ми препоръча някакви добавки, витамини, които мога да давам освен лекарството, да увелича концентрацията? Smile

# 229
  • Мнения: 11 737
У нас в България има едни таблетки магнезий с витамини В 2,6, 12... Няколко месеца давах от тях. Сега започвам Ноотропил, който също се дава за концентрация и памет, както и при дислексия. Друга майка сподели обаче, че при нейното дете е засилил хиперактивност на и се наложило да го спрат. Та ще пробвам. Поне два месеца ще давам. Ако не се прояви страничен ефект наесен ще отчетем с класната имало ли е полза.
Моето дете също много трудно се адаптира в първи клас. Успокои се лятото и сега във втори клас е много по-добре. Обърнете внимание дали детето няма и дислексия, затова да проявява интерес само към математиката, защото там му е лесно и разбира.

# 230
  • Мнения: 539
И моето е инатливо дете, но не винаги.
Понякога се случва и моето да не се инати.

Детето ми много често се държи като детето от клипчето:









Това в клипчето освен че е инат малко ми прилича и на лиготиа.Но в тези случаи вина имат само родителите никой друг.Всяко дете когато не му е угодно търси вариан да му се предостави това което иска ...Или както казват старите хора ако мине:smiley:SmileySmiley

# 231
  • Мнения: 3 495
Maminka_yoan, тук в България общо взето избягват да дадат такова силно лекарство. Трябва да е много тежък случай. Чувала съм от познати в чужбина, че там по- лесно изписват и дават нещо на децата. Също от познати лекари съм чувала, че у нас няма добри специалисти по детско развитие.
За добавки аз съм давала омега 3, магнезий, вит. от група в, ГАБА.

# 232
  • Мнения: 973
У нас в България има едни таблетки магнезий с витамини В 2,6, 12...

Кои са тези таблетки и как се пият от деца?

# 233
  • Мнения: 11 737
От аптеки Сейба ги купувам. Магнезий + 4 витамина от група В. Първо ги взех за мен, а после като прочетох листовката ги дадох на майка и детето. Дъщеря ми е 16кг, давам й по една таблетка сутрин. От време на време правя пауза.

# 234
  • Мнения: 973
Благодаря Мама Ру и аз ще ги пробвам .🤗

# 235
  • София
  • Мнения: 941
Здравейте, синът ми е с леко ДЦП, но има прояви на дефицит на внимание и хиперактивност. Искам да изследваме дефицит на B12 и магнезий.  Не смея просто така да му включа добавки. Можете ли 6а ме насочите къде в СФ? Кръвните изследвания предлагани в лабораториите сали отчитат референтните стойности за деца? С какъв лекар трябва да се консултирам?

# 236
  • London
  • Мнения: 6 732
Според мен това си част от ДЦП - то ви, а не че детето има другата диагноза. Психичното развитие зависи до голяма степен от двигателното, нещата са свързани и това оказва влияние и на първото.  Според мен, ако работите усилено по-основният проблем вторичният също ще се редуцира.... 

# 237
  • Мнения: 3 495
Със сигурност лабораториите имат реф. стойности за деца.

# 238
  • Мнения: 10
Момичета, каква е процедурата за изваждане на телково решение за да може детето да премине на индивидуална форма на обучение? Само детски психиятър ли трябва да направи обследване за хиперактивност и дефицит на внимание?

# 239
  • Мнения: 11 737
В нашия град има център за детско-юношесткия психично здраве и там правят обследване екипно - детски психиатър, психолог и логопед. Като всеки трябва да има по две срещи минимум с детето. Всеки сам за себе си дава заключение, а детският психиатър излиза с окончателната диагноза. С епикризата и направление от ЛЛ подавате за ТЕЛК. Ако искат още нещо ще ви напишат  в писмото с датата. На мен ми искаха от ТЕЛКа и педагогическа характеристика от училище.

Общи условия

Активация на акаунт