Отговори
# 15
  • Мнения: X
Явно е вирус, candy, дано да не повръща повече милото бебенце. Представям си какво ти е.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 712
Не е нужно да се чака чак до годинката, но на 4 месеца е много, много рано. Иначе съм съгласна с всичко, което Пролет е написала.
Две от приятелките ми имат деца на по 8м ..….та те още на 40-тия ден са им давали к.мляко и нямали никакъв проблем .
Искам да кажа и за педиатърката ни ....…. 1-записахме се при възможно най некъдърната педиатърка ,кпято може да си представите ....то не беше даване на грешна рецепта ,сбърка документите с документите на др дете ...... Причини да се откажем от нея страшно много .Само чакам 5 юни  smile3508
И като му дойде времето ще распространя за тази ,,добра " педиатърка защото ми писна  smile3511

# 17
  • Мнения: X
Проблемите с ранното захранване могат да се появат години по-късно. Не знам как е възможно все още да има жени, които да дават на малки бебета кисело мляко? Като им се свидят парите за АМ, да кърмят, безплатно е!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 712
По 300 лв на месец само за АМ  Shocked нищо против но с 200лв майчинство (горе-долу толква ,защото още не се знае)и 600 лв заплата на таткото ще е мноооогооо трудно !!!  Излизат около 600 лв и повече само за бебо а ще дойде време и да не смогваме .....това ме притеснява  Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 2 670
Ако мога да си намеря домашно кисело мляко, няма да се замисля да дам на моето бебе. Майка ми ми е разказвала как някога не е имало АМ, освен ако нямаш познати в Чужбина, които да ти пращат, та са ни давали сокове и кисело мляко. Сега се стараем да захранваме късно и щадящо, но ако направим равносметка за хората със стомашни проблеми и алергии, то хората са много повече сега, отколкото преди. Явно всичко опира до качество на продукцията.

# 20
  • София
  • Мнения: 30 142
..... но ако направим равносметка за хората със стомашни проблеми и алергии, то хората са много повече сега, отколкото преди. Явно всичко опира до качество на продукцията.
И до качество и до факта, че тези проблеми се появяват на доста по-късен етап т.е. захранените едно време хора имат проблеми сега (като възрастни).
При положение, че в момента има толкова много информация, избор на адаптирани млека и разнообразие, аз лично не виждам причина да рискувам с КМ, само защото бабите ни са захранвали едно време така. Те едно време и на полето са раждали, пък който оцелее.
Ясно е, че на много майки в БГ проблем са финансите, но кърменето е без пари, а друг вариант е по-евтино АМ, ако чак толкова не може да кърми.
И прекаленото пазене не е хубаво, но пък и тези едновремешни схеми на захранване от 3м. със сокове, даване на вода от овес на бебета, които нямат 40 дена, КМ и т.н., са много, много остарели. Нали все пак вървим напред и се развиваме? Някак не ми се иска да останем в миналия век.

Това си е мое лично мнение, базирано на информация от лекари, от четене и от опит с едно дете. Всеки си преценява. Peace

п.с. В интерес на истината моите деца са с немалка разлика и толкова много неща са се променили, а какво остава за цели поколения назад.

# 21
  • Мнения: X
По въпросите за захранването няма „мое мнение”. Ако някой най-после даде доказателства за ползите на ранното захранването, може и да стане дискусия.
Ама вие какво очаквате като дадете кисело мляко на малки бебета - да  се обринат веднага ли? Аз пък познавам хора, които не са кърмени, а хранени с мляко и имат купища здравословни проблеми. Не знам дали е от това естествено, гена и храненето също оказват влияние. Само, че човек, който още на бебе пробутва неподходяща храна със сигурност и на детето си ще дава - защото няма да му стане нищо...

# 22
  • Мнения: 2 430
Аз съм пример за такова "безпроблемно" ранно захранване - сокчета, кисело мляко, имала и някаква хумана нискокачествена навремето. До 11 година нямаше проблеми, после се оказах с гастрит и колит едновременно.
Майка ми, понеже навремето са ги стягали крачетата като ги повиват бебетата, има изместване на ставата. Никакъв проблем, докато не става на 35 години, и тогава се оказва не само с дисплазия, но и с увреден гръбнак. Което доведе до 99% инвалидност след 6 операции.
Толкова за гледането по времето на бабите, дето нищо не им било ставало на децата. Само дето по онова време баба ми е нямала информация, и жената не е виновна, че така са ги учели.
А сега има. Господ да ни пази децата да им се случват такива неща, защото това, което съм се нагледала като малка не го пожелавам на никого.
Иначе ние слава богу нямахме проблем да си позволим АМ, и то да търсим качествено. И все пак аз се пънах като грешен дявол до последния възможен момент да кърмя.
Като е на 4 месеца детето изчакайте още две-три седмици и му дайте пюренца. Колко ще ви излезе, сами можете да си ги направите. На пара, има даже някакви цедки за тенджера, дето струват левче. Едно картофче, тиква малко, или малка тиквичка. По-добре от сокчета и кисело мляко.
То едно дете не е само да го родиш, трябва и да го гледаш. Поне първите няколко месеца значи трябва да си подготвен, че финансово ще има натоварване. Хайде, не дай боже, всеки може да остане без пари. Никой не е застрахован. И да, всичко бебешко е неоправдано безбожно скъпо.Но все пак варианти се търсят, и компромис с яденето на детето според мен не бива да се прави.

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 10:05 от prolet_inchen

# 23
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Не знам защо се чудим как може да има хора, които захранват със сокчета на 2 месеца и дават км и какво ли още не. Че то има масово майки, които не четат и не се интересуват какви нови препоръки има за отглеждането на децата. Карат си по някакви стари планове с разбиранията на майките и бабите за това, кое е добре за детето... а после се и горедят, че те не четат. После след години ще се оплакват, че детето това имало, онова имало... но надали ще им хрумне, че те може с нещо да са допринесли за проблемите

# 24
  • Лондон
  • Мнения: 839
Майчета,мн интересна дискусия се заформи!С интерес ще следя.Аз също съм фен на късното захранване,моето бебче е на 5 месеца и половина,захранвам,откакто стана на 5.
Вие се чудите,как може да има майки-който дават КМ на мн малки бебнца,също и сокчета,аз пък се чудя на майките,който пушат докато са бременни.Понеже ,докато бях бременна ,имах проблеми,свързани с кървене,се наложи да се прибера от Англия и да полежа няколко дни в Шейново.И какво да видя,половината болница много бременни мами навън и опъват цигарите Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 2 670
Аз не съм казала, че подкрепям ранното захранване. Нещо се чете чежду редовете. Нито подкрепям, нито отричам нещо. Ако една майка е решила да си захранва рано детето, то то си е нейно и никой не може да й казва как да си го гледа. Щом момичето мисли да дава кисело мляко да дава, не е първата, не е и последната. Аз не съм срещала доводи, доказващи, че проблемите като гастрит и алергии са от захранване  newsm78

# 26
  • Мнения: 2 430
Да ви запозная със сина ми тогава Simple Smile При него от захранването се получиха алергични реакции. От неправилно захранване. После изчакахме два-три месеца само на мляко, и вече яде круша, към която беше алергичен. Израстна го. Да видим какво ще правим с пилешкото, лука, заешкото, и още куп други неща.
Разбира се, всеки може да прави както намери за добре. Като цяло гледам да не се меся в решението на майките, този път много го взех навътре поради фамилната обремененост и личните ми неприятни преживявания.

# 27
  • Лондон
  • Мнения: 839
И рязко да сменя темата с едно въпросче-синът ми е на 5 месеца,9 килограма е.Има големи бузки и гушка,която покрива вратлето.Днес ,когато го къпах,забелязах,че по вратлето има дребни пъпчици.Мисля,че са от претопляне и изпотяване,тъй като последната седмица тук е мн топло.Вие как смятате?Притеснението ми е от там,че в момента захранвам и да не би това да е алергична реакция newsm78 Благодаря предварително

# 28
  • София
  • Мнения: 30 142
......Ако една майка е решила да си захранва рано детето, то то си е нейно и никой не може да й казва как да си го гледа. .....
Права си, тя утре може да реши на 40 дена и кюфте да му даде, че да си спести усилията. В крайна сметка веднъж готви и всички вкъщи ядат с апетит. Няма какво да му мисли толкова- кърмене, АМ, КМ .....

....Щом момичето мисли да дава кисело мляко да дава, не е първата, не е и последната. ....
Да, и това е притеснително.

# 29
  • Мнения: 2 430
И рязко да сменя темата с едно въпросче-синът ми е на 5 месеца,9 килограма е.Има големи бузки и гушка,която покрива вратлето.Днес ,когато го къпах,забелязах,че по вратлето има дребни пъпчици.Мисля,че са от претопляне и изпотяване,тъй като последната седмица тук е мн топло.Вие как смятате?Притеснението ми е от там,че в момента захранвам и да не би това да е алергична реакция newsm78 Благодаря предварително

Сигурно се е стекло мляко малко, докато е ял, като имат гънки и не се проветрява мястото и е лесно да се опъпчат / зачервят. Аз мажех с лайка, може и със смрадлика,по-ефективна е, ама е отровна ако се погълне. Но най-важното е гънките да се отварят малко през деня да подиша кожата. И да се почистват и подсушават /може и с преварена вода или лайка с тампонче, после със сухо тампонче подсушаваш и малко да ги подържиш отворени да подиша кожата.Пробвай, ако стоят повече от седмица вече ще ти трябва лекар.

За алергия наблюдавай предимно корема, бузките, също изхожданията - има ли слуз, разстройство. Има ли зачервяване/леко подуване под очите веднага след хранене, което да изчезва от само себе си два-три часа след това.

Общи условия

Активация на акаунт