MasterChef България сезон 3, тема 5

  • 86 977
  • 884
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 821
Считам, че ни насочват към Росица, защото е уравновесена. Божана не си владее нервите, Димитър ни го показват като хитрец на дребно. Определено самообладанието на Росица е по-печелившо, в сравнение с избухливостта на Божана.
Гласувах за Росица, защото натам ме води логиката на шоуто.

# 226
  • Мнения: 7 848
Гласувах за Божана.

Авокадото ми идва повече.  Sick Димитър няма да го коментирам. Много дребнадушаизлезе...  Twisted Evil

# 227
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 079
Хайде сега, не била злобна Божана Wink Тя от злоба, че не стана на нейното чак ревна. Не харесвам такива хора като нея. Бавната и спокойна Росица ми допада много повече, да не говорим че чиниите и винаги изглеждат перфектно.

# 228
  • Мнения: 13 431
 Simple Smile Селска пръчка си има значение, няма какво ад го дефинирам наново
https://www.bgjargon.com/word/meaning/%D1%81%D0%B5%D0%BB%D1%81%D … D1%87%D0%BA%D0%B0
Толкоз за държанието й.

 Simple SmileАспарагус, тоя момент, в който божанчето си контролира поведението трябва малко с лупа да го търсиш, че да го намериш по епизодите Joy

За логорея искаш ли да дефинирам какво- справка Божана

# 229
  • Мнения: 6 587
Предпочитам жена да е победителят - Роси или Божана.  Peace
Роси - уравновесена, с идеи, малко издънки през сезона, красиви визии.
Божана - много познания, много идеи, също с малко издънки, много избухлива и пренавита, което на моменти май й играе лоша шега.
Имам чувството, че експресивността на Божана и многото видеа, които дават с нейно участие, създават в зрителя усещане, че тя  по-можещата и готвещата. Не знам, може и да бъркам. Rolling Eyes Дори и аз, подсъзнателно, клоня една идея повече към нея за победител, въпреки че на моменти ми е идвала в повече. Затова и гласувах в анкетата за нея.
И двете откъм кулинарни умения заслужават. Simple Smile
Не ми допада Димитър, не искам той да е победител в никакъв случай. Имам чувство, че имаше доста издънки назад във времето и на моменти минаваше между капките. От друга страна пък показаха и не малко добри чинии. В мен е останало впечатление, че лошите му представяния са повече. Не ми харесва и поведението му и злобата, която излъчва. Naughty
Дано ни очароват с прекрасен финал и положителни емоции! Heart Eyes

# 230
  • София
  • Мнения: 1 340
Simple Smile Селска пръчка си има значение, няма какво ад го дефинирам наново
https://www.bgjargon.com/word/meaning/%D1%81%D0%B5%D0%BB%D1%81%D … D1%87%D0%BA%D0%B0
Толкоз за държанието й.


Не виждам нищо селско в Божана... нито я виждам в неадекватен външен вид, нито да е проста. А за логореята - чудесна е!

# 231
  • Мнения: 968
Линка ,който пуснах на 14-та страница описва как ще протече финала. Не сте длъжни да го четете, затова ще цитирам само това :
 „Те ще готвят в четири кръга - „Амюз буш“(ордьовър с размера на една-две хапки), предястие, ястие и десерт. След първия кръг ще отпадне един от финалистите, а накрая битката за статуетката ще бъде между двамата най-добри.“
Щом Роси е големият победител на публиката в МШ, нищо чудно наградата да иде при Божана или Димитър. Нямам предпочитан победител, не знам дали не оценяват и възможностите на състезателите да ръководят кухня. Божана е тотално неподходяща за шеф кухня ,дори за колега . Твърде емоционална, твърде самовлюбена и убеждението и, че е най-добра когато "полудява' е поза. Не виждам толкова емоции в никой от журито, в Севда или Стефан. По скоро са разумни и премерени.
Димитър е странна смесица от умения, самочуствие и заядливи изказвания. Възприемат се като злобни, но са точни - все повтаряше,че Иван не може да надскочи "Балкантурист' и се оказа прав. Подкрепя Роси и оценява уменията и, не харесва бъркотията в чиниите на Божана и е казвал, че е все едно и също.....Ще дам един глас за него ей така, да си има Joy
Ще видим, ще бъде интересно .

# 232
  • Испания
  • Мнения: 37 503
  Кошничка от... авокадо /голяма изненада  Tired/

  Симпатичният октопод на Божана

  И това ако е чиния на финалист!  ooooh!

  Торта "Аляска" на Иван

Толкова хвалби, толкова суперлативи и накрая... най-добрата /каква изненада отново  #Crazy/ - Росица.

Като толерират някого, поне да го правят по-елегантно.  Outta Joint

# 233
  • Мнения: 5 754
Аз гласувах за Божана, но имам съмнения, че победител ще е Росица.Божана е експресивна, импулсивна, но поне знаеш какво можеш да очакваш от нея, докато Росица ми е прикрита,притворство ми лъха от нея.

# 234
  • Мнения: 292
За мен новият регламент на финал да готвят трима е ТОЛЕРИРАНЕ НА РОСИЦА, защото бе невъзможно тя да докласи втора на балкона.
Може и така да е.В чуждите формати има ли трима на финал или пск сме първи  в нещо.
При американците за първи път миналото лято определиха трима финалисти.

# 235
  • Другата България
  • Мнения: 37 729
Същевременно пък, именно тази странна комбинация от всички тези похвали и от тримата, но пък без да му дадат 1-во място, като че ли някак прекършиха Иван и огорчен от случилото се, не можа да влезе в ритъм за следващите задачи. Което говори, че и неговата психика не издържа, може би именно заради успешното си готвене... абсурдно, но така изглежда. Вероятно, ако се беше провалил стабилно и трябваше да рестартира напълно, щеше да има някакъв шанс в последвалите задачи.
Съгласна, само дето виждам нещата малко по-различно. Иван е изключително самовлюбен човек с огромно его, убеден, че той е най-добрият - това сме го коментирали, аз поне многократно. Именно заради това беше убеден, че ще изберат него за първото място и просто не можа да преживее факта, че това място се даде на Роска. Според мен главно заради това са писаниците у фейса, а не за второто готвене, именно кутията, спечелена от Росица беше камъчето, което преобърна количката на Ванчо. След нея той се бъгна тотално и видяхме какво стана. Провали го именно егото му, не Росица.
Роси я харесвам от самото начало, но не мога да не призная, че прозира едно голямо толериране към нея (без значение от какво естество, но са смешни най-първичните предположения със сексуален подтекст).. Сякаш обаче й е казвано предварително кога какво да готви и прави, написала си е домашното, подготвена е, включително и презентационно! От там идва и това спокойствие, увереност, бавни движения, просто действа по план..
И тук съгласна, бутат си я Росица, е, побутват я, но това си личи, определено. И аз мисля, че това с тримата на финала е заради нея, за да може и тя да участва, но няма да спечели, прекалено очеизвадно ще е. Божана е моят фаворит въпреки, че снощи малко ме разочарова и тя, не може да изпушваш така само защото някой се качил преди теб на балкона....но пък от друга страна явно и на нея нищо човешко не ѝ е чуждо.
Димитър няма какво да се коментира, той си се озари в неговата си светлина, не изневери на стила си.

# 236
  • София
  • Мнения: 6 199
Аз пък съм доволна, че ще има трима финалисти и отпадане на един от тях. По-симетрично ми е някак Simple Smile и по-интересно.
Гласувах за Божана, тя ми изпъква като най-заслужила. Много готви през цялото предаване, имаше похвали от шефовете, не се оплаква. Да, твърде е експанзивна, но аз не вярвам да се захване професионално с готварство, та да ги мислим екипа ѝ как ще я търпят. Снощните сълзи са ми разбираеми, определено не ги смятам за опит за манипулация на журито.  Crazy Аз самата съм ревла при напрежение и знам какво е.
Другите двама някак не ми се откроиха през сезона, вярно, че според шефовете се справят добре и им се доверявам, тоест стават за финалисти. Simple Smile Роси ми стана постепенно симпатична точно с умереното си поведение, спокойствие в кухнята и липса на злобни подмятания.
 

# 237
  • Мнения: 2 089
Аз съм с много положителни впечатления от този сезон. Миналата година така и не успя да ме спечели това предаване и го зарязах. Но сега всички участници ми бяха интересни и в голямата си част симпатични. А разнообразните и оригинални задачи направиха всички епизоди вълнуващи и напрегнати като класически екшън. За мен тези, които оформиха топ 10 бяха с равни възможности и по-изявен готвач сред  тях не видях. Но все пак трима от тях стигнаха до финала - къде с късмет, къде със спортен хъс, здрава психика или съобразителност. Вчера гледах със затаен дъх през цялото време и първата задача беше по-интересната за мен, не знам защо тя и формира окончателно моето отношение към играчите. Чинията на Роси в тази задача беше най-красивата, просто като картинка. Идеята на Иван пък ми се стори най-оригиналната. Но тази на Димитър беше единствената, която ми предизвика желание да я изпоям на момента. Laughing Бурканът на Божана не ми хареса изобщо. Затова съжалих, че Иван в края на краищата отпадна, но той наистина изглеждаше разочарован, че въпреки похвалите не беше признат за най-добрия. Егото може би му изигра лоша шега, защото някак без ентусиазъм подкара и изкара втората задача. Както и това на Божана(смятам, че тя бие Иван в това отношение многократно и вчера го показа) беше на път да я извади напълно от релси. Затова Димитър и Росица си остават моите фаворити за победата. Не искам Божана за победител. Нито чиниите ѝ са ми харесвали повече от тези на другите, нито поведението ѝ ми харесва, особено напоследък. Може и да е креативна, няма как да го знам при положение, че не съм опитвала храната ѝ, но съм склонна да се съглася с Димитър, който вчера разкритикува стремежа ѝ да слага всичко в една чиния. На мен твърде често ми се е срувало, че представя "манджа с грозде".
В анкетата гласувах за Димитър.

# 238
  • Мнения: 3 819
Росица от ден първи я чакам да свали престилката и да си заминава, а тя до финал се добута  Crossing Arms
Стискам палци  още от самото начало на Божана да спечели, но мисля, че няма да е тя победителят.
Росица с това нейното авокадо прекали. Спокойна се чувствала с него.
Хубаво де, ама да си готви спокойно с авокадото у тях, а в кухнята на Мастършеф би трябвало да е по-креативна.
И много странно как в началото все не беше на ниво, а после изведнъж все в зоната на комфорта се чувстваше.

# 239
  • Мнения: 14 840
Линка ,който пуснах на 14-та страница описва как ще протече финала. Не сте длъжни да го четете, затова ще цитирам само това :
 „Те ще готвят в четири кръга - „Амюз буш“(ордьовър с размера на една-две хапки), предястие, ястие и десерт. След първия кръг ще отпадне един от финалистите, а накрая битката за статуетката ще бъде между двамата най-добри.“
Щом Роси е големият победител на публиката в МШ, нищо чудно наградата да иде при Божана или Димитър. Нямам предпочитан победител, не знам дали не оценяват и възможностите на състезателите да ръководят кухня. Божана е тотално неподходяща за шеф кухня ,дори за колега . Твърде емоционална, твърде самовлюбена и убеждението и, че е най-добра когато "полудява' е поза. Не виждам толкова емоции в никой от журито, в Севда или Стефан. По скоро са разумни и премерени.
Димитър е странна смесица от умения, самочуствие и заядливи изказвания. Възприемат се като злобни, но са точни - все повтаряше,че Иван не може да надскочи "Балкантурист' и се оказа прав. Подкрепя Роси и оценява уменията и, не харесва бъркотията в чиниите на Божана и е казвал, че е все едно и също.....Ще дам един глас за него ей така, да си има Joy
Ще видим, ще бъде интересно .
Само не разбрах как Роси е победител на зрителя
Как се определя?

Общи условия

Активация на акаунт