Лечение на тънка лигавица на матката чрез изкуствено удебеляване ?

  • 20 240
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте от мен !
За пръв път пиша , иначе чета редовно постовете . Имам сериозен проблем с нарастването на маточната лигавица . Аз съм от Пловдив и там се лекувам в Селена . Историята ми накратко : първо забременяване , спонтанен аборт , кюретаж , две хистероскопии , установена тънка лигавица и невъзможност за забременяване . Чакахме за инвитро , докато чакахме лекувах лигавицата , тя нарастна до 6,5 мм , забременях и след това отново спонтанен аборт и кюретаж . Започнахме инвитрото декември 2016г. , правихме пункция , след което замразихме 8 ембриона и от тогава лекуваме лигавицата , но не се повлиява , вече 6-ти месец . Пила съм естрофем , прогестеронови препарати , хормони , климара лепенки , инжекции фраксипарин , сега май месец ми сложи доктора някакво лекарство в кухината на матката два пъти и трябваше да нарастне и след трансфера, след положителен тест да слага трети път . Така и не разбрах какво е това лекарство , ако някой предполага нека сподели , от 3 мм стана 4,7мм и това беше . Доктора установи , че в цервикалния канал нещо не е както трябва , сега следва хистероскопия на 9-ти . Каза ми, че може лекарството като се впръсква да не е отишло , където трябва , заради канала и след хостероскопията сигорно ще пробва още веднъж , ако не се удебели , ще ме изпраща в София да ми удебелят изкуствено лигавицата , а те ще размразят ембрионите , за да ги отглеждат до 5-ти ден и после да  ги трансферират директно в мен . Това ми каза , това ви казвам и аз . Ако някой може да предположи и да ми обясни за какво став въпрос и какъв е този метод ще съм ви благодарна , че вече полудявам от неизветността , както и ако предполагате как се казва това лекарство , което този месец ми слагаше док. , та да прочета нещо за него .  Извинявам се за дългият пост , но искам да бъда изчерпателна и имам нужда от опита на някои от вас . Благодаря предварително !

# 1
  • Кърджали
  • Мнения: 136
Здравей, аз съм с тънка лигавица, Но с Естрофем 2*1 / от 2 ден на цикъла/ и с Витамин Е 1*1 сме я докарали до 9 мм. Чела съм че чай от червена детелина действа добре на лигавицата. Аз съм пациентка на клиника " Надежда" и на д-р Персенска.

# 2
  • Мнения: 9
Браво , че при теб е подействал Естрофема , 9мм е добре , ние се надяваме да стане поне 6мм , но и това не се случва , макар доктора да ми каза , че трябва за трансфер да стане минимум 7 и нещо 8мм , а колкото повече е , толкова по-добре , става по-голяма вероятността да се закрепи ембрионче и да се задържи . Аз имам две бременности , но завършиха с неуспех , точно поради тази причина , на лигавица 6,5мм , може случайно да успее да се закрепи , както при мен стана , но не успява да се задържи и следва спонтанен аборт , макар да пиех медикаменти за задържане и инжекции . Успех при теб , аз ще пробвам с чая , макар да пробвах и други чайове , но нямаше ефект .

# 3
  • Кърджали
  • Мнения: 136
Пробвай с чая и си купи витамин Е можеш да пиеш до 400мг. дневно. Ще имаш ефект.

# 4
  • Мнения: 22
Уф, и аз съм на това влакче!
Лигавицата нараства до 6 мим и не мръдва повече от там.
Имам замразени ембриони, които чакат лигавицата да порасте, за да ги трасферирам.
На 45 г. съм с три неуспешни опита ин витро. 2 спонтанни забременявания, завършили с мисед.

И аз съм заинтригувана от инфото за лекарството, което се поставя директно в матката.

Ще съм благодарна, ако някои, лекуван по този начин, може да каже повече подробности.

# 5
  • Мнения: 9
Лекарството се казва Неупоген , доктора си го набавя само от Турция . На мен не ми помогна , дано на теб ти подейства , ако се наложи разбира се . Може преди това а други медикаменти да ти се удебели .Щом е стогнала 6 мм , пак си добре , макар да е малко , трябва да е 7 и нещо 8 за трансфер . Моята лигавица и 6 мм не стига , пробвахме всичко , както вече казах . Просто няма възстановяване , няма удебеляване нито слоеве , щом след всички възможни медикаменти нищо не става . За това изкуствено удебеляване се оказа , че е имплантиране на ендометриални стволови клетки . Ако някой е минал през тази птоцедура , моля да сподели . Сега след хистероскопията се оказа и че матката ми е деформирана . Нямаше сраствания , както предполагаше доктора и , че заради това не се повлиява ендометриума. Всъщност няма причина да не се повлиява от лекарствата , но ето , че няма ефект . За сега доктора каза , че е възможно от деформираната матка да не расте , но няма гаранция , че е това , а и тепърва ще разбера като го разпитвам много ли е деформирана  и какво влияние оказа това и как мисли да процедираме , има ли въобще някаква възможност за нарастване на лигавицата и въобще за забременяване и евентуално износване . Сега след хистероскопията влязох за бързо и ми каза само тези неща . Ще бъда на преглед на 23.06 , две седмици след хистероскопията . Тогава ще види как върви възстановяването и ще обсъдим какво следва . Ако някоя от вас е минала през нещата , през които минавам , моля споделете ! Между другото на вас колко дни след хистероскопия ви дойде цикъла 28 или 30/ 40 ?

# 6
  • Кърджали
  • Мнения: 136
На мен ми правиха хистероскопия на 23.03 и цикълът ми дойде на 05.04. по принцип вече нямам проблем с лигавицата докарахме я до 9 мм. но имам два неуспешни опита.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 260
В клиника Надежда дават глобули с виагра и витамин Д.И аз имам проблем с лигавицата,но сега след 5глобули лигавицата ми е 9,5мм..утре ми е пункцията и се надявам на  трансфер.Успех

# 8
  • Кърджали
  • Мнения: 136
Стискам ти палци и ти пожелавам от сърце късмет

# 9
  • Мнения: 9
Много благодаря за отговорите и пожеланията ! При мен май има и друг проблем , както казах и матката ми е деформирана , може би двете неща накуп не позволяват нито да расте , нито да се имплантира , нито да износя бременност . Ще видя какво ще каже доктора на следващия преглед  , ще има ли начини за лечение и евентуален успех , но едва ли . На всички вас  желая успех в опитите !

# 10
  • Мнения: 22
Къде се прави това имплантиране на ендометриални стволови клетки?
И аз съм със седловидна матка, т.е. малко недоразвита по рождение.

На мен докторката днес ми спомена за поставяне на спирала в матката за няколко месеца, което водело до удебеляване на лигавицата ... но каза че не е ОК за мен и не знам повече подробности за метода.

А глобулите с виагра от Надежда, може ли да се купят без рецепта?

В друг форум едно момиче споделя тежка борба за целта с 10 опита ин витро, последният успешен и между другото казва че това, което й е помогнало за нарастване на лигавица е:
"дълги разходки всеки ден по 2-3 часа, клякания, вечер контрастни  или само горещи душове в областта на ханша/ това всичко само преди трансфера/, пиех чай от джинджифил, ядях повечко лук в салатите и разни други храни които подобряваха кръвообращението"

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 17:36 от Amarella

# 11
  • Мнения: 9
По принцип ми препоръчаха клиника "Надежда " в София , мисля , че д-р Стаменов прави подобни маниполации . Аз предполаган , че става въпрос за ко култивиране , но още не съм била на тези процедури и незная дали ще ходя , не съм рязпитала и доктора за тях . Бях на птеглед след хистероскопията на   20.06 , сега чакаме цикъла да ми дойде , каза ми , че тогава ще говорим какво може да се направи в моя случай . Дали ще пия пак медикаменти за удебеляване или други процедури  , незнам , сега не ми даде информация . Искал да изчака първия цикъл да мине и тогава да коментираме и да правим лечение отново . За деформацията на матката нищо не каза . Вече незнам какво да мисля . Ще се лекувам ли , няма смисъл ли ? Тази деформация явно оказва голямо знаение , отделно и лигавицата не нараства от нищо .

# 12
  • Мнения: 22
Аз ще пробвам нов, експериментален метод за въздействие върху травмирана и слабо растяща лигавица в Щерев. До колкото разбрах, прави се препарат от собствената ми периферна кръв, като се обработват тромбоцитите. Лигавицата се облива няколко дни преди трансфера с този препарат, който давал допълнителни фактори за растеж. Да видим .... Надявам се да има резултат Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 819
И аз съм с тънка лигавица.
Преди два месеца беше стигнала до 7,8мм. ден след овулацията.
Този месец вече е 10мм. ден преди овулацията. Утре отново ще я измерим, защото ще се пада ден след овулацията.
Пия чай от малинови листа, витамин E 1x400mg. и по едно хапче от http://www.doppelherz.bg/produkti/sarce-kruvoobraschenie/dopelkh … 0-v-vitamini.html
Сега пък структурата не била като по учебник  #Cussing out
То ако всичко ми беше като по учебник, да съм забременяла вече, а не една година да се мъчим  Sad
А, да - и упражнения вкъщи започнах да правя. Не са някакви специални, но ги оправя, за да подобря кръвообращението в таза.

# 14
  • Мнения: 7 191
И аз съм с тънка лигавица, последния цикъл ми е 6.1 мм два дни след овулация. С естрогени (естрофем и лепенки климара) стигам до 8мм. Започнах да пия добавка, съдържаща червена детелина, да видим ще има ли ефект.

Общи условия

Активация на акаунт