ДЕКЕМВРИЙСКА мама започва да се чуди, момче или момиче нощем ще я буди - TEMA 3

  • 43 877
  • 726
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 340
Добро утро Simple Smile Изкарахме прекрасно деня, много изненадки за рожденика, много беше доволен..  Само в края на него ме заболя глава и провалих вечерята и лятното кино, което бяхме замислили, но синузита пак ми се обади  #2gunfire

За сега 4-ти месец съм, не съм наддала и се надявам и на 29-ти да не съм качила. И аз съм от дебеличките, хииич не трябва да прекалявам  Naughty Иначе имам коремче вече, особено с рокли много се забелязва  preggo

Нямам търпение да дойде 29-ти, до сега бях търпелива, но колкото по-малко време остава, толкова съм по-нетърпелива  #Crazy baby_neutral

# 526
  • Мнения: 155
Здравейте! Някоя от вас има ли подобен проблем- от жегите под гърдите ми кожата се изчервява и образува малки пъпчици. С какво може да се третира?
С бебешки крем против подсичане, спирт, алое (гел за мазане) или фенистил. ☺ При мен лавандуловия спирт има най-голям ефект.

# 527
  • София
  • Мнения: 195
О да,имам същия проблем.Започнах да слагам бебешка пудра за да е суха кожата и се оправих.Бях се подсекла ужасно.Пудрата върши чудесна работа.
Здравейте! Някоя от вас има ли подобен проблем- от жегите под гърдите ми кожата се изчервява и образува малки пъпчици. С какво може да се третира?

# 528
  • София
  • Мнения: 8 754
На мен така ми става всяко лято. Между гърдите се зачервявам и ми излизат пъпки с течност. От жегите и слънцето е. Аз не мажа с нищо, старая се да се измивам там често, за да махна потта.

# 529
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Мажете се с Витасин. И за против стрии. Уникален  Peace

# 530
  • Мнения: 152
Здравейте и от нас Simple Smile
Аз съм +5/6 кг. до сега, но и в началото бях 48 кг, а и спрях цигарите, така че всичко си има значение. С първата бременност качих 18 кг, сега се надявам да не са много повече. Simple Smile Мажа се един крем на Себамед против стрии, надявам се да има ефект. С първата бременност се мажех с едни масла и като че ли имаше ефект, но ми беше много приятно - ненавиждам мазните неща, но предполагам, че по нататък ще започна да се мажа пак с такива масла.
Вие дали започнахте да гледате за колички вече, аз май си харесах такава -  https://www.hippoland.net/chipolino-kombinirana-kolichka-trikolk … naci-tuiks-rezeda и се чудя дали не е много рано, но пък е на много добра цена сега и не знам дали да не я вземем?

Поздрави,

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 15:00 от 4udenkata

# 531
  • Мнения: 155
4undenkata, не се отваря линка.

Иначе и аз вече набелязах няколко модела колички, но само в интернет. На есен смятам да обиколя магазините и да купя всичко на куп. Нещо още нямам желание за пазаруване, не защото е рано, а от пусти мързел  Joy

# 532
  • София
  • Мнения: 8 754
Моята количка е наследство от сестра ми-Еспиро Вектор. Доста е тежка, но беше удобна по заледени улици. Като цяло не мисля да я ползвам особено. Зимата, с батко...не ми се бута и количка.
Ще си взема нов слинг, после нова ергономична раница, че моите ги продадох, за да взема раница за носене на по-голямо дете(тодлър). Друго няма да купувам. Количката сигурно ще я извадя чак пролетта/лятото.

# 533
  • Мнения: 2 340
Ние с ММ в една събота нямахме какво да правим преди обяд и обиколихме по Симеоновско Шосе магазините. Аз като цяло бях почти убедена в това, че искам да вземем Mutsy iGO, но исках да видя EVO, Jane; Peg Perego; Cybex...

ММ е 100% за iGO, без да съм му казвала предварително моите предпочитания.. Ще разглеждаме още, но за сега това е фаворитът.
Иначе мярнах в интернет https://www.hippoland.net/hauck-kombinirana-kolichka-3v1-twister … 360-trio-set-lime, но ще я прегледам на живо. Повечето колички ми изглеждат пластмасови и адски нестабилни  #Crazy

Категорично знам, че няма да вземем - Мима, Стоки, полска количка, защото са големи колкото мини танк.. И количка с помпащи гуми  Peace

# 534
  • Мнения: 155
На мен Jane ми е фаворита за сега  Sunglasses

# 535
  • Мнения: 1 392
Аз пък се въздържам с ранните покупки. Мисля всичко като му дойде времето , живи и здрави.
И предните два пъти така беше.
Малко суеверно може би, но........

# 536
  • София
  • Мнения: 440
И аз след раждането много бързо свалих. На погачата вече нямах корем, а след 1 г. кърмене бях станала на вейка. Затова сега се сцепвам да боледувам. Този път обаче ще е различно, вече не свалям бързо кг., с годините нещата се променят. Относно ранните покупки - ами продадохме количката и сега нямам такава.... Обаче и пари няма, та може да бъде и след раждането. Много е вероятно да уцелим големите студове и в началото да се наложи да си стоим в къщи. Слинг имам и може да го ползвам, ако се налага да водим каката на градина. Ерго раница искам и аз да си взема, ще разцъкам али-то и olx-a за всеки случай. За подсичане в никакъв случай често измиване, защото и водата изсушава кожата.

# 537
  • Мнения: 386
За подсичането под гърдите-абсолютно същото е и при мен, особено под лявата гърда. И аз слагам пудра след баня и се опитвам вкъщи да стоя максимално без сутиен...На гърдите ми са започнали да прозират вени...Постоянно наблюдавам промени в тялото си Joy Момичета, имате ли този проблем-аз буквално през половин час пишкам. Адски ми е неприятно, защото ходя много пеша и постоянно мисля къде мога да отида до тоалетна и т.н.
Започнах да се оглеждам и да чета за разни бебешки принадлежности и други. Вчера видях детско килимче на огромно намаление и просто го купих. В стаята е паркет и си имаше нужда от някакво килимче, постелка... Знам, че е много рано, но като видя нещо изключително намалено се изкушавам да купя. За себе си купих крем с фактор 50, защото ми се появиха пигментни петна на челото Rolling Eyes

# 538
  • София
  • Мнения: 8 754
Пудрата при подсичане също е противопоказна. Отдавна и за бебетата не се препоръчва.  Малките частички дразнят и прежулват в гънките, където се и подсича.
Може да се подсушава и да се маже с Бепантен, Судокрем, кремче Бочко/Здраве.пробва се и което помогне.

# 539
  • Мнения: 2 340
И аз днес мисля да си купя слънцезащита за лицето, вчера съм изгоряла малко..  Rolling Eyes

И аз не искам от 4-ти месец да купувам количка, просто аз мразя необмислените покупки, а съм склонна към такива за себе си и после винаги съжалявам. Искам да съм проучила всичко и да знам +-. Знам, че ноември има намаления, не искам да тръгна да купувам първото намалено нещо.. За мен количката е най-важната покупка, както и матрачето за леглото.

Другите по-дребни неща бих купувала и сега, като дрешки, биберони и тн, но още нямам муза, а и по магазините са летни дрешки  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт