Перилни препарати и омекотители – 47

  • 79 325
  • 749
  •   1
Отговори
# 570
  • софия
  • Мнения: 26 021
Някой откри ли препарат, който да пере петната от сапунени балони от дрехите?

# 571
  • Мнения: 211
Здравейте!

Следя ви редовно и научих доста неща за прането и перилните препарати, снабдих се с много от праховете на нашия пазар, в следствие на споделено мнение и препоръки от тук и ги изпробвам върху прането, за да открия "моя прах".
Добре, обаче имам следния проблем. Прането ми не мирише на прах. Имам предвид, слагам да се перат чаршафи, кърпи, бельо, не препълвам пералнята, пера на 50 градуса, програма за цветно пране памук, е не мирише и не мирише... В чудо се виждам! Слагам всеки път различно за проба- Персил, Омо, Бинго, Медикс, Ариел, капсули, течен, прах... Може би ефект някакъв има само Ариела...

Вчера мъжът ми си пусна работните дрехи, викам слагай от Омо-то и без това трябва да се хаби, като ги извади, не можах да повярвам какъв аромат се разнесе из къщи, сутринта чак ходих да душа дрехите като ги прибра- миришат ли, миришат... С дрехите на децата по същия начин- пера ги отделно и си имат аромат...

Защо се получава така? Дали не препълвам пералнята с чаршафи, бельо и хавлии? Или може би не дозирам правилно препарата, въпреки че гледам опаковките и спазвам указанията?
Вие какво бихте ме посъветвали?

# 572
  • София
  • Мнения: 3 900
stel.ka, на твое място бих пуснала първо почистване на пералнята с препарат за перални и след това въпросните кърпи и чаршафи бих ги изпрала на възможно най-високата температура, която могат да понесат. Примерно - 90 градуса. С прах за БЯЛО!!!.

# 573
  • Мнения: 69 356
Да ви подсетя, че в ДМ днес има 20 % намаление на всичко, в т.ч. и на препаратите за пране Simple Smile

В нашия ДМ имаше прах Омо за бяло и за цветно, намален на 6.89 лв., като се сложи още 20% надолу си идва изгоден. Но тъй като бяха старите опаковки, не новите, се въздържах и си взех прах за бяло на денкмит - последната опаковка Laughing

# 574
  • Мнения: 211
stel.ka, на твое място бих пуснала първо почистване на пералнята с препарат за перални и след това въпросните кърпи и чаршафи бих ги изпрала на възможно най-високата температура, която могат да понесат. Примерно - 90 градуса. С прах за БЯЛО!!!.

Пералнята почиствах преди три седмици.
А защо прахът трябва да е за бяло пране? И не е ли много да ги пера на 90 градуса? Все пак това са памучни дрехи- бельо, чаршафи, хавлии, които са цветни, перат се редовно, слабо замърсени (особено сравнени с работните дрехи, които пък си миришат на препарат след изпирането)?

# 575
  • София
  • Мнения: 3 900
stel.ka, на твое място бих пуснала първо почистване на пералнята с препарат за перални и след това въпросните кърпи и чаршафи бих ги изпрала на възможно най-високата температура, която могат да понесат. Примерно - 90 градуса. С прах за БЯЛО!!!.

Пералнята почиствах преди три седмици.
А защо прахът трябва да е за бяло пране? И не е ли много да ги пера на 90 градуса? Все пак това са памучни дрехи- бельо, чаршафи, хавлии, които са цветни, перат се редовно, слабо замърсени (особено сравнени с работните дрехи, които пък си миришат на препарат след изпирането)?

Прахът за бяло, както много пъти е дискутирано в темата, съдържа кислородни избелители, които избиват микроби и бактерии и действат като дезинфектант. Колкото на по-висока температура се изперат дрехите, толкова действието е по-силно. Праховете за цветно нямат такива свойства. Те просто хигиенизират на основно ниво. Преди имаха цветоотблъскващи съставки, сега и това махнаха.

Имах подобен опит като твоя с една оранжева хавлиена кърпа. Тя и само тя отказваше да мирише добре след пране. От страх да не избелее, я перях с прах за цветно и на 40 градуса. Нещата се влошиха и мислех да я хвърлям. Реших да я изпера на 90 градуса. Пак с прах за цветно. Пооправи се, но до края на седмицата отново започна да бъде проблемна. Тогава я изпрах с прах за бяло. Оттогава се оправи и повече никога не е мирисала зле.
По препоръка от форума пера всички чаршафи, хавлии и бельо на 60 градуса с прах за бяло пране. Всичките ми чаршафи и кърпи са цветни. Поизбеляха само 2 кърпи, но не е болка за умиране. Но всичко мирише свежо и чисто.

# 576
  • Мнения: 2 286
Здравейте!
Преди няколко седмици от Елитис си купих прах на Ариел за бяло. Аз пера на 40 градуса всичко. На един потник имах две пръски от домат, които бяха станали оранжеви.
Питанката ми е: Аз ли не съм случила на препарат - т.е. менте е, или от това, че съм го пуснала на 40 градуса?
https://www.ebag.bg/product/9399/images/0/800 - това е ариела.

И да ми препоръчате прах за бяло - от нищо не съм наистина доволна. Предния беше на Денкмит, с него поне петна май не съм имала по дрехите, но пак не ми харесваше крайния резултат.

# 577
  • Мнения: 5 209
Е, щом с най-избелващия прах на пазара не ти харесва крайния резултат, не виждам какво мога да ти препоръчам. Може би само белите да ги переш на 60°.

# 578
  • Мнения: X
Е, щом с най-избелващия прах на пазара
Кой е най-избелващия прах на пазара? Ариел или Денкмит?

# 579
  • София
  • Мнения: 856
Денкмит.

# 580
  • София
  • Мнения: 3 734
Кой омекотител на Денкмит ще ми препоръчате? Ако може да ми го покажете с картинка.

# 581
  • Мнения: 5 209
Аз не бих препоръчала омекотител Денкмит.

# 582
  • Мнения: 19 345
Това Окси пауър, което хвалите, от онова в пластмасовите кофички ли е? Как се използва, за петна ли е, или за нещо друго?

# 583
  • София
  • Мнения: 3 900
Моето е спрей,  пише,  че е с активна пяна, за петна.

# 584
  • Мнения: 19 345
Az тези гледам:

https://www.dm.de/denkmit-oxi-power-multi-flecken-entferner-p4010355055651.html

https://www.dm.de/denkmit-oxi-power-power-weiss-p4010355055637.html

На това за бялото пише, че е особено подходящо за бял текстил (тениски, бельо, домакински кърпи и пр.) което ме навежда на мисълта, че става и за цветни, но пък има избелители...

Това за цветно изглежда по-мултифункционално.

Общи условия

Активация на акаунт