Варицела - помощ

  • 1 344
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 878
Повтаря наистина рядко, но винаги е в много по-лека форма, а Зостер можеш да получиш и от Варицела в детска възраст, затова в някой страни се ваксинират децата, а не се разчита на естествения имунитет след прекарана болест, при ваксинирането отпада риска от по-късен херпес, но пък си е ваксина  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 39 765
Значи ние с мъж ми имахме щастието да не ни повтори.
Болния от варицела се поставя под карантина от избиването на обрива, за 9 дена. Тогава е заразен на 100%. Групата на Дияна са под карантина от почти 2 месеца, мисля, че дребната е последното болно дете. Не знам до колко зависи какъв е имунитета на организма - Дияна се разболя последна от групата, но има деца, които не са болни.

# 17
Не се притеснявай! Аз изкарах варицела в много ранна бременност и няма последствия за плода. Всичко е наред засега, в момента съм в края на 5 месец. Успех и леко бременеене!

# 18
  • варна
  • Мнения: 193
ами синът ми я кара този месец. аз звъних на педиатър и гинеколог те се консултираха и двете поотделно дадоха единодушно мнение, че не е проблем ако съм я карала. така аз си бременеех, а той си кара шарката. не се притеснявай. нищо не можеш да направиш. ако си я карала рискът е много, много минимален да се заразиш, а и детето може въобще да не се зарази. моето дете беше в контакт с варицела повече от месец докато се заразим, просто групата му беше под карантина, но той не се зарази дълго време. така че накрая ще ти останат само нервите. не се притеснявай

# 19
Zdrasti i az sega imam sashtia problem maja mi e bolen ot varizela i az sam v 11 g.s.Pitah dosta lekari i moga da te uspokoia kato ti kaja kakvo mi kazaha te pone.Varizelata ne uvrejdala ploda taka kazaha robeolata uvrejda samo.I az sam ia izkarala prokletata sharka ,no me beshe strah.Sega oba4e zastoto niamashe kak da stane i da ostavia maja si ostanah v kashti pri nego.Doktorite kazaha 4e ne povtaria.Tova e koeto iskam da ti kaja i znam dano vsi4ko  s teb i men e nared silno se nadiavam.Pozdravi Hug

Общи условия

Активация на акаунт