Гримиране – идеи и техники (Тема № 68)

  • 101 371
  • 753
  •   1
Отговори
# 645
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
благодаря, от Бургас съм и понеже в центъра не ги виждам , за това попитах, благодаря ти  Hug
Моля,радвам се,че успях да помогна.Дано ти харесат продуктите на Nyx.Само в МОЛ Галерия в ж.к.Славейков ги има.

# 646
  • София
  • Мнения: 5 197
Агент , много са добри гримовете , те са си про.
На втората снимка е много хубав гримът, както и ти естествено (дори бих носила такъв някъде , ако съумея да го направя)
Имаш нетипични ,хубави черти.
Много благодаря , че показа Purple Heart

# 647
  • Мнения: 1 436
Agent Provocateur страхотна красавица си!
Последната снимка Purple Heart ми стои като професионална арт-фото сесия(?) И на нея ли сама си правила грима?

# 648
  • Мнения: 7 519
Агент, много хубав грим и снимки, обаче тези вежди ... Flushed

# 649
  • Бостън
  • Мнения: 13 614
Много благодаря , че показа Purple Heart
Няма за какво Simple Smile като ми стиска да коментирам трябва да ми стиска и да ме коментират Wink
Agent Provocateur страхотна красавица си!
Последната снимка Purple Heart ми стои като професионална арт-фото сесия(?) И на нея ли сама си правила грима?
Съвсем не - имам твърде едри и несиметрични черти на лицето и съм много нефотогенична, но за 25+ год опити да се науча да се гримирам съм поусвоила някой и друг трик. Да, на всичките гримът си е мой (професионалисти са ме гримирали числом и словом 3 пъти, последно на сватбата преди 12 год). Последната е правена в банята ни...
Скрит текст:
... заради синята стена, трябваше ми контра на всичкото червено(ещо) по мен, а зелена си нямам вкъщи, но понеже се занимавам с фотография имам и камера и портретни обективи и осветление - в случая е една проста светкавица отразена в белия таван, а на коленете си държа отражател, който връща към лицето ми отразената от тавана светлина и запълва всички сенки и бръчки. И понеже не се бях контурирала с ръка съм си скрила масивната челюст, а косата ми крие другата половина от лицето, че да не се навива в очи липсата на симетрия Wink
Кенефна импровизация на това:

Агент, много хубав грим и снимки, обаче тези вежди ... Flushed
Grinning В десятката, Кикаморо, в десятката! Grinning А бяха едни вити, черни гайтани, г'а бех млада! Оттогава сами си изтъняват без дори да ги докосвам с пинсета и никой не ми вярва, а аз мажа ли мажа с поредното чудо, де обещава да стимулира всичкото ми окосмяване, ама тц  Sad Изключително рядко губя 20 Мин за да ги изписвам и рисувам, обикновено само попълвам с тъмен прахообразен продукт!
(между другото майка ми има абс. идентичен проблем!)
Замисляла съм се и за перманентен грим (на веждите) в някакъв вариант - вие бихте ли препоръчали?!?

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 05:47 от Agent Provocateur

# 650
  • Мнения: 1 436
Твърде скромно, но както се казва - говори си не ми пречиш Stuck Out Tongue . Красотата е субективно възприятие, държа си на моето в случая Wink
Благодаря за разясненията за последната снимка. Сега разбирам и виждам подписът ти в действие! Не мога да откъсна поглед от лицето, мн. въздействащо! И понеже темата е за грим, арт гримът на нея е право в 10-тката.

За веждите...много неприятна причина Sad  Най-естествени резултати съм виждала от микро блейдинг. Всъщност, мнението ми се базира на лична снимка, показана от дама в някоя от темите за вежди. Ще потърся линк.

# 651
  • София
  • Мнения: 5 197
И аз до преди 4 години имах буйни , растящи вежди , а сега ..... Микроблейндингът , наистина звучи изкушаващо , стига да ти го направят нормално и естествено.

# 652
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
Agent, на първата снимка не те разпознах, но на другите - веднага! И си казах: ... хм, и аз да не знам, че Агентът е тя.. В последствие профилната ти информация само потвърди, макар във flickr да не съм разглеждала с години. Та.. с една дума: познах те, а съм разглеждала преди години само сватбените ти снимки  Grinning но тогава бях силно впечатлена. Имаш запомнящо се лице и присъствие, а и времето не те е променило.

За веждите ... така, така..  който започва да си ги оформя с изскубване от пубертетските години.
Мойте ги почнах на 25  Blush Mr. Green, та по настоящем си имат желания естествен материал. Макар че.. всъщност трябваше да ги почна още преди пубертета - сключеното в основата на носа не е било и няма да бъде никому и никога необходимо  Joy

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 11:58 от DimS.

# 653
  • София
  • Мнения: 5 197
Агент , имаш ли блог или страница ? Ще ми е интересно да разгледам твоята работа.

# 654
  • Мнения: X
Замисляла съм се и за перманентен грим (на веждите) в някакъв вариант - вие бихте ли препоръчали?!?

И моите вежди през буйната ми младост бяха с доста силно изявено присъствие, което с годините отшумя, разредиха се и се скъсиха, направо си окапаха. Втора година съм с микроблейдинг и съм изключително доволна. С две думи- горещо препоръчвам.  Hug

# 655
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Agent Provocateur  Hug поздравления за смелостта да се присъединиш Simple Smile и да покажеш труд и творчество Simple Smile Много ме радват снимките в темата и всякаквите лични интерпретации. И благодаря за предложенията  Blush

Аз съм много на настроения по отношение на грима.  Днес ми се искаше нещо леко. Имаше една сянка Venus в Naked Basics и много ми се правеше такъв свеж грим, но тъй като я издълбах преди време ... се задоволих с долните два цвята в дясно от тази палитра:

Скрит текст:

Затъмняване - почти незабележимо с предпоследния цвят на горния ред:

Скрит текст:

И разбира се очна линия - вижда се основно тя Simple Smile Мисля си да ви взема, все пак, една единичка Venus на UD. Пробвах какви ли не заместители, но не попадам на толкова нежен и дискретен цвят. Клепачът с нея е само леко озарен, без натрапчиви сенки, блясъци или тебеширен мат.

Ето го и резултата за днес Simple Smile

Скрит текст:

# 656
  • Мнения: 3 480
За ежедневието аз ползвам тъмносива очна линия, много тънко над миглите (ако не съм с удължени).

Алена, бях мярнала някъде твоя снимка без грим, или със съвсем лек - там изглеждаше много нежно. Според мен тази очна линия е прекалено силна за теб или поне формата, особено под долния клепач. Мисля, че би се получило по-меко, ако ползваш сенки или молив? Опитвала ли си да ползваш матови сенки или не толкова блестящи?

Аз те виждам с нещо подобно на този грим:

https://www.google.co.uk/search?q=lauren+curtis&source=lnms& … rc=cB8916tw--8cVM:

https://www.google.co.uk/search?q=lauren+curtis&source=lnms& … rc=HbyqQJ5JZYtNPM:

# 657
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
Алена, с цялата ми симпатия и уважение към теб, но... няма дискретен грим, включващ черна очна линия и черен каял плътно обграждащ окото върху лицето на блондинка. За подсилване/коригиране формата на очите при светлокожи и светлокоси се ползват цветове и разновидности на кафяво и таупе, може и сиво при синеоки и тогава стои нежно и дискретно.


Това, за мен, е вечерен грим  Peace

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 13:15 от DimS.

# 658
  • Мнения: 2 122
Скрит текст:
... колкото и да си вапцам косата и да слагам зелени лещи до Ева Грийн не мога да го докарам... последната снимка е в "нормалните" ми цветове, само косата ми е все още доста по-тъмна от нормалното. 3-тата е упражнение по правене на белези, а на самият празник си покрих цялото лице с такива - снимка не намирам Sad





Агент, прекрасна визия! Simple Smile Особено ми въздействаха третата и четвъртата снимка. Уникални!
Отива ти всякакъв грим - и тежък, и лек! Перфектна!  Hug

# 659
  • Мнения: 7 519
Агент, дебелината не е толкова проблем, колкото извивката която си направила в началото на веждите. Не се сещам кой имаше подобни вежди, но ги оправи доста успешно.

Сещам се, че и Алена нещо беше прекалила с оскубването, но гледам сега е постигнала страхотни резултати.

Общи условия

Активация на акаунт