Гинекологичен проблем?

  • 5 857
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Таман си е за имплантация. Направи си един тест след 2-3 дни, особено, ако не се пазите. А кръвен ще покаже със сигурност.

# 16
  • Мнения: 2 111
Защо го отхвърляш категорично като вариант?
Заради астенозооспермията на ММ.

# 17
  • Мнения: 11 430
Кръвен тест се прави най рано 11 дена след предполагаемото зачеване.

Защо го отхвърляш категорично като вариант?
Заради астенозооспермията на ММ.

Да речем, че и по-големи чудеса съм виждала  Heart Eyes И по-големи лекарски грешки и неточности също ..
Астенозооспермията е НАМАЛЕНА, а не липсваща способност за нормално оплождане, нали така?

Имай едно на ум. Пази се и ще стане ясно  Hug

# 18
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Кръвен тест се прави най рано 11 дена след предполагаемото зачеване.
Не съм особено запозната. Изхождам от таблицата за стойностите на ЧХГ, според която при бременност той е над 5 три седмици след ПРМ. Авторката е точно в този период.

# 19
  • Мнения: 2 111
Астенозооспермията е НАМАЛЕНА, а не липсваща способност за нормално оплождане, нали така?

Да, макар че за забременяването с дъщеря ни, което след дълги опити се случи преди 4 г. по това време, имахме нужда от подпомагане (ММ пи добавки изписани от андролог+разни бабини илачи по свое усмотрение) и от тогава насам - нищо, освен едни подозрения за кухо яйце/мисед докато още кърмех, които обаче си остават непотвърдени. Засичала съм овулации и какво ли не, после решихме да си починем за година-две от надеждите. Не искам да си давам фалшиви такива, повече се страхувам да не е нещо злокачествено.
Блгодаря за милите думи и съветите.  Hug

# 20
  • Мнения: 11 430
Това не са признаци нито за рак на матката, нито на шийката.
Като видна хипохондричка ти го гарантирам  Blush Знам ги всичките и то не от интернет, а от книги по медицина.

Имаш скорошни пълни и отлични изследвания - въобще няма база за притеснение.

Убедена съм за кръвния тест най-рано на 11 ден /видяха ми се тоооолкова дълги/, но и гинеколога ще те насочи.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 111
Това не са признаци нито за рак на матката, нито на шийката.
Като видна хипохондричка ти го гарантирам  Blush Знам ги всичките и то не от интернет, а от книги по медицина.

Яйчниците?  Embarassed Съжалявам за глупавите въпроси, просто малко параноясах.

# 22
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Дорис ме изпревари. Ха-ха.
А и дори да идеш на гинеколог, няма много какво да гледа, освен за някой задържан фоликул. След като шийка и всичко е наред, едва ли ще открие причината за зацапването.
Освен ако не е бременност.Grinning

# 23
  • Мнения: 11 430
Рак на яйчниците пък абсурд да се прояви с розово течение /еднократно/.

Всичко е наред в тази насока.  Peace

# 24
  • Мнения: 2 111
Благодаря!  Hug

# 25
  • Мнения: 446
Кафенце,стискам много силно палчета  Hug
Сподели,когато си готова и имаш резултати bouquet

# 26
  • Мнения: 2 111
Ще споделя задължително.  Heart Eyes

Иначе днес до момента няма и следа от зацапването.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 908
И аз с проблем и въпрос  Sad
Ходих на гинеколог и ми откриха ,че имам уж полип на матката  Sad
Не е доказан ,защото ми казаха ,че докато не вземат материал не могат да кажат дали е добър или лош .
Имам и леко кървене .Изключиха ,че е удебелен ендометриум ,цитонамазката също била добра .
Днес отново съм при друг лекар препоръчан д-р Елена Димитрова да видим и второ мнение .
МОЛЯ ,АКО НЯКОЙ ИМА СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ ДА СПОДЕЛИ !!! Praynig
Стискайте палци ,дано всичко е добре ! Praynig

# 28
  • София
  • Мнения: 7 645
jb66 - ако има предположение за полип, имаш извънменструални зацапвания или кървене - това са показания за полип е хубаво да отидеш при специалист и да насочите хистероскопия за неговото отстраняване.

Към авторката - ако не е бременност (пожелавам да е), може да е от нисък прогестерон. Лесно ще се разбере ако се изследва 7 дни след овулация и ако не е достатъчно висок, то подобно зацапване може да е от него.
Аз лично съм имала бледо, прозрачно розово малко след овулация. Но аз си знам, че имам драма с прогестерона, за това като видях такова, изследвах - беше нисък (по-висок от стойностите преди овулация, но нисък за периода след), почнах да го взимам и веднаха това розово изчезна. Проследявала съм си го много прогестерона - един месец е нисък, друг  месец е с нормални стойности за след овулация.

Така или иначе, аз лично бих проследила и ако се получи пак, тогава бих отишла на лекар, защото може да е само еднократно и на следващите цикли да няма този проблем. Но ако се повтаря, вече си е симптом за проблем. Дори и да се повтори, проблема надали ще е нещо с рак или такава подобна страшна диагноза, по-скоро на хормонална основа.

# 29
  • Мнения: 11 430
Кафе с Канела, имаш ли вече новини?

Между другото сега се загледах в ника ти Simple Smile Нали знаеш, че канелата влияе на хормоналния статус, като се споменава предимно за намаляване инсулина и метаболитния синдром, но тя също може да предизвика кървенета и аборт.

Общи условия

Активация на акаунт