Хламидия - тема 4

  • 84 599
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 948
Изследвана е кръв. Ако има инфекция някъде, нали всичко е в кръвообръщението, би трябвало да даде резултат..

# 391
  • Мнения: 8
Не е баш така,зависи за какво се изследва,правят се различни хранителни посявки ако се изследва хемокултура примерно,и ако има бактерия тя се храни от посявката и расте.а това за хламидията е наличие на антитела

# 392
  • Мнения: 14
Здравейте,
Знам, че може би не съм точно за тази тема, но виждам, че е активна. Накратко през пролетта правихме опити за бебе с мъжа ми и юни месец по моя инициатива  без никакви признаци пуснах цервикален секрет, аз да се изследвам за хламидии, уреаплазми и микоплазми. Изследването беше в Геника по разширения им пакет, та всичко излези отрицателно само уреаплазма парвум - положителна. Нстроих се, че ще чакаме с бебето и ще се лекуваме явно първо , тъкмо щях да започвам антибиотиците, предписани ми от гинеколожката и хоп положителен тест за бременност. И досега вече в 4ти месец чаках на тръни, заради тези резултати да минат първите три месеца, за да мога да пия антибиотик. Сега обаче акушер-гинекологът, при който се следя каза, че е хубаво да повторим изследването преди да пия антибиотик. Повторихме, вчера излезнаха резултатите пак от Геника и всичко е отрицателно.
Зарадвах се, но в същото време, знам, че нелекувана уреаплазмата причинява проблеми в по-късните месеци и не мога да се успокоя. Чета при всички вас колко трудо се лекува и не знам явно единия резултат е грешен, надявам се да е първия. Според лекарят ми няма нужда от лечение след като в момента е отрицателен.
Мъжът ми не се е изследвал, не сме имали и полов живот откакто рабрахме за бебето и мисля да го изследваме и него.Някой ако е бил в подобна ситуация, ще съм много благодарна за съвет.

# 393
  • Мнения: 1 948
Ето и нов резултат на мен. Изследвана е кръв. Микробиологията преди 2 месеца беше отрицателна. Аз съм объркана.. Казаха ми, че това с антителата не е показно хронична ли е, имало ли е и е била излекувана, въобще не можело да се съди по тези показатели. Приемам антибиотик за 7 дни, не знам да изкарам ли до 10,после след колко време да пия пак.. Те и лекарите не знаят. Един казва едно, друг друго.. Не знам на кого да вярвам. Помогнете ми ако можете.
Хламидия трахоматис IgG       80.83(+)positive            <10 (-)negative; 10-15 borderline; > 15 (+) positive   
Хламидия трахоматис IgA       11.65-Граничен резултат            <9 (-)negative; 9-16 borderline; > 16 (+) positive   
Хламидия трахоматис IgM       12.52-Граничен резултат            <10 (-)negative; 10-14 borderline; >14 (+) positive

# 394
  • Мнения: 4
Моля кажете къде в Бургас може да пусна такива изследвания?

# 395
  • Мнения: 985
Момичета имам въпрос към вас. Резултата от изследването за хламидия е следния:IgM е 0.36 (референтни ст. До 0.90) IgG е 0.19(референтни ст. До 0.90) като пише от0.90 да 1.10 сива зона. Как да го разбирам това? Имам инфекция, или може би Стара инфекция? Преди 2 месеца с този резултат правих ме инсеминация, лекаря каза че всичко е нормално. А днес за втора инсеминация, другият лекар ме пита дали съм пила нещо и като казах не ми изписа Глобули, които да слагам след цикъла. Но все пак почвам стимулация и явно ще правим инсеминацията.

# 396
  • София
  • Мнения: 35 952
Момичета имам въпрос към вас. Резултата от изследването за хламидия е следния:
IgM е 0.36 (референтни ст. До 0.90)
IgG е 0.19(референтни ст. До 0.90) като пише от0.90 да 1.10 сива зона.
Как да го разбирам това? Имам инфекция, или може би Стара инфекция? Преди 2 месеца с този резултат правих ме инсеминация, лекаря каза че всичко е нормално. А днес за втора инсеминация, другият лекар ме пита дали съм пила нещо и като казах не ми изписа Глобули, които да слагам след цикъла. Но все пак почвам стимулация и явно ще правим инсеминацията.
Нямаш Хламидия - нито нова, нито стара

# 397
  • Мнения: 985
Благодаря ти за бързия отговор.

# 398
  • Мнения: 1 948
Някой лекувал се с кларитромицин активно вещество? Имахте ли странични ефекти и какви, какъв курс и по каква схема го прилагахте? Лекувам се сега с това, но не знам вирус ли ме е хванал или от него ме боли стомах и не мога да стоя права.

# 399
  • Мнения: 985
Кларитромицина е силен антибиотик и е възможно от него да получиш болка в стомаха или диария. Затова е добре да пиеш и пробиотик, за да се избегне този страничен ефект. Ако не са ти изписали може да си купиш сама, просто кажи че пиеш антибиотик. Но имай в предвид че пробиотик се пие 3-4 часа преди или след антибиотика, а не заедно!

# 400
  • Мнения: 1 948
При граничен резултат за хламидия трахоматис само на igm, на какъв патоген  друг би могло да реагира изследването? Ако вземем, че може и да не е хламидия, тъй като igg, aga са много под границата? А пък оплаквания има, при мъж, болки в простата и таза. Къде да търсим причина? Ако е хламидия, толкова рано ли ще дава странични проявления и няма ли да се вдигне много рязко и някой от другите антитела? Назначават се антибиотици и до тук, а болката си продължава, + РА. Знам, че тук има доста напатили се и с почти медицинско образование, така че момичета, ще се радвам да ми дадете яснота по тези въпроси, защото сме доста изплашени Sad

# 401
  • Мнения: 1
Само да ви кажа че хламидия е много коварна при мен след уретрит от хламидия имам поражения на уретрата.Стегната мускулатурата или в следствие на инфекцията имам спазъм на уретрата и уренирм често.В момента съм с отпускащи лекарства за мускулатурата.Много неприятности ми създаде и незнам дали съм я излекувала.Суммед пих сега последно Доксациклин 14 дни.

Здравейте DIMITRINA2004. Кой ви лекува уретрата и тези спазми. Кой лекар и къде? И аз съм доста подобна ситуация. Вече при втори уролог ходя и ми се иска да отида в София при някой препоръчани лекари и за проблемите с уретрата и за Хламидията отделно ако някой може да препоръча лекар. Дори ако има вариант в някоя клиника където да се лежи и да има паралелно лечение или поне връзка на едното с другото. В провинцията не са чували за поражения от стара хламидиална инфекция. Всеки уж те лекува на парче. Излекувахте ли се от всички гадости?

# 402
  • Мнения: 32
Здравейте.Направих си изследване за хламидии,което се оказа положително.Гинеколожката ми каза и моят приятел да си направи,но ако няма при него ,не било нужно  да се лекува.Чакаме неговите изследвания  сега,но според него за по сигурно трябва да се лекуваме едновременно.Дайте някакъв съвет.

# 403
  • София
  • Мнения: 7 491
Лекувайте се едновременно, за да няма реинфекция. И без секс по време на лечението (или само с презерватив). Успех!

# 404
  • Мнения: 32
Това за секса е напълно логично,че трябва да бъде с презерватив.Но ако лекарката каже ,че няма нужда той да се лекува,не знам как ще споря с нея.
А възможно ли  той да е само носител на бактерията ?Трябва да е болен  за да има положителен резултат или дори и като носител пак ще е положителен?Той си направи тест с проба от еякулат.

Общи условия

Активация на акаунт