Хламидия - тема 4

  • 84 534
  • 736
  •   2
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 35 946
Lia14
Изследването показва, че никога не си била заразявана с Хламидия и не е имало инфекция ( което е по-правилно да се каже).

# 451
  • Мнения: 550
Възможно ли е при установена хламидия доктора да не назначи лечение понеже била стара инфекция и вече си е направила пораженията (запушени тръби)?

# 452
  • София
  • Мнения: 35 946
Възможно ли е при установена хламидия доктора да не назначи лечение понеже била стара инфекция и вече си е направила пораженията (запушени тръби)?
Възможно е, но ти не се примирявай и търси второ и трето мнение. Хламидията нанася поражение на много органи, вкл. и на костна с-ма ( напр. т.н. ТВБ)
Колкото и да е стара, трябва да се проведе лечение, защото патогена си е в теб.

# 453
  • Мнения: 3
Моя съвет е да не се филмирате много с кръвните тестове. Те често са грешно порожителни по ред причини. Верния тест е ДНК теста. При мъже задължително се изследва урина и сперма PCR. При продължаващи съмнения ректално туширане... Аз се лекувах от Хламидия дълго време, но кръвните тестове Iga ми бяха положителни и още са, но причината се оказа друга. Хламидията при мъжете, ако не е засегнала тежко простата се излекува в рамките на 7-10 дни. Но все пак трябва да се спазват доста условия и ограничения особено при двойки и най-важното и трудно... Дълго време без никакъв секс... Поне 2 месеца за да сте спокойни.
По време на нашето лечението секс не правихме 6 месеца, но това е друга тема и беше трудно. Оказа се, че съм имал заболяването поне от 10 години. Най-важното при това заболяване е хората редовно да се преглеждат.... най-малко един път в годината или при първо съмнение. Особено го препоръчвам на дамите... Ако при мъжете това заболяване основно води до проблеми с "вдигатено на самолета" и нискокачествена сперма, то при жените може да доведе до стерилитет и извънматочна бременност...

   

# 454
  • София
  • Мнения: 10 642
При жените PCR изследването не е най-вярното, защото ако инфекцията е преминала в по-горните етажи на половата система положителн ще е само IgG, но не и PCR теста

# 455
  • Мнения: 670
Здравей Денис! Отново се обръщам с молба за помощ към теб и предварително ти благодаря.
Преди година пусках разширения пакт на Геника за хламидия, уреаплазми и... Изследването беше на ЦС и излезе положителна само уреаплазма парвом. Сега смених лекаря и двамата със съпруга ми пуснахме кръвно изследване на хламидия. Моля за коментар на резултатите, защото имаме час при лекаря чак в края на месеца. Това са моите резултати.
Това е на съпруга ми.

# 456
  • София
  • Мнения: 35 946
Здравей Денис!
Скрит текст:
Отново се обръщам с молба за помощ към теб и предварително ти благодаря.
Преди година пусках разширения пакт на Геника за хламидия, уреаплазми и... Изследването беше на ЦС и излезе положителна само уреаплазма парвом. Сега смених лекаря и двамата със съпруга ми пуснахме кръвно изследване на хламидия. Моля за коментар на резултатите, защото имаме час при лекаря чак в края на месеца. Това са моите резултати.
Това е на съпруга ми.
Здравей!
Изследването показва, че в момента ти имаш инфекция, предполагам реинфекция ( не че това има значение), защото Иг.А е по-висок от Иг.Г.
Твоят мъж е в сивата зона, което означава че патогена не е унищожен.
В случая, трябва лечение и при двамата.

За ТМ, ако не му е проблем, може да повтори изследването в друга лаборатория (и трите Иг.-на), за да се отхвърли вероятността от лабор. грешка.

Ще чакам да споделиш, какъв е коментара на лекаря.

# 457
  • Мнения: 3
Здравейте!
След като изкарах 2 курса от антибиотично лечение, последният приключи на 13.12.2019, днес ми излязоха контролноте резултати и съм леко объркан:

Chl. trachomatis IgM 4.0 (<8 негативни)
Chl. trachomatis IgG 9.9 ( 8-11 boarderline)

Дали означава, че инфекцията е вече хронична или просто е преминала и IgG е висока в следствие на лечението?
И още един въпрос - дали може да бъде заразен партньора?
Благодаря предварително!

# 458
  • София
  • Мнения: 35 946
Здравейте!
След като изкарах 2 курса от антибиотично лечение,
Скрит текст:
последният приключи на 13.12.2019, днес ми излязоха контролноте резултати и съм леко объркан:

Chl. trachomatis IgM 4.0 (<8 негативни)
Chl. trachomatis IgG 9.9 ( 8-11 boarderline)

Дали означава, че инфекцията е вече хронична или просто е преминала и IgG е висока в следствие на лечението?
И още един въпрос - дали може да бъде заразен партньора?
Благодаря предварително!
Здравей!
Ig.G  е в сивата зона - не е минало достатъчно време след лечението - трябва да минат най-малко 40 дни и тогава да се пуска контрола. Най-вероятно, това е причината все още да е висок.
Трябвало е да пуснеш и Ig.А - той е по-обективен от изследване само Ig.M  - а по тези два Ig-на се преценява, дали може да се предава патогена по полов път. Според мен, не би трябвало, в случая?!.

# 459
  • Мнения: 2
Здравейте на всички,
Ще се радвам ако можете да дадете мнение по моя казус.

След лош резултат от спермограма, на приятелят ми, докторът му каза да направим излседване за хламидия, излседвано от еякулат.
Първият ми въпрос е, това изследване достатъчно ли е? В случай че инфекцията е стара, изследването ще отчете ли положителен резултат или трябва да направим и кръвен тест?
Вторият ми въпрос е, ако резултата се окаже положителен и инфекцията е предадена и на мен, възможно ли е за около година тя да е нанесла такива щети до степен и двете ми тръби да за запушени (преди около година се излседвах, но тогава още се пазихме и резултата беше отрицателен)?

Знам, че не е хубаво да се мисли предварително, но съм голяма паника по отношение на здраве и много съжалявам, че не се излседвах още преди година.

Успех на всички и благодаря на отзовалите се:)

# 460
  • София
  • Мнения: 35 946
Здравейте на всички,
Ще се радвам ако можете да дадете мнение по моя казус.

След лош резултат от спермограма, на приятелят ми, докторът му каза да направим излседване за хламидия, излседвано от еякулат.
Първият ми въпрос е, това изследване достатъчно ли е? В случай че инфекцията е стара, изследването ще отчете ли положителен резултат или трябва да направим и кръвен тест?
Вторият ми въпрос е, ако резултата се окаже положителен и инфекцията е предадена и на мен, възможно ли е за около година тя да е нанесла такива щети до степен и двете ми тръби да за запушени (преди около година се излседвах, но тогава още се пазихме и резултата беше отрицателен)?

Знам, че не е хубаво да се мисли предварително, но съм голяма паника по отношение на здраве и много съжалявам, че не се излседвах още преди година.

Успех на всички и благодаря на отзовалите се:)
Здравей!
Не, това изследване не е достатъчно, защото ако е много стара инфекция, резултатът ще е отрицателен, но патогена все още ще бъде в тялото, някъде.
Ако резултатът е положителен, вероятността и ти да си заразена е 99%, а тръбите да са вече засегнати (50% вероятност, т.е може да са засегнати, може и да не са).
Затова, ако се установи такава инфекция (без значение нова или стара - задължително се прави изследване за установяване проходимостта на тръбите).
Тръбите могат да бъдат засегнати и от други патогени или съседни на тръбите, възпаления.
Не го мисли, докато не разбереш какво е положението.
Ако правите опити повече от 1 год. и не е имало зачеване и маточна бременност - желателно ( дори задължително) е да провериш тръбите.

# 461
  • Мнения: 2
Здравейте на всички,
Ще се радвам ако можете да дадете мнение по моя казус.

След лош резултат от спермограма, на приятелят ми, докторът му каза да направим излседване за хламидия, излседвано от еякулат.
Първият ми въпрос е, това изследване достатъчно ли е? В случай че инфекцията е стара, изследването ще отчете ли положителен резултат или трябва да направим и кръвен тест?
Вторият ми въпрос е, ако резултата се окаже положителен и инфекцията е предадена и на мен, възможно ли е за около година тя да е нанесла такива щети до степен и двете ми тръби да за запушени (преди около година се излседвах, но тогава още се пазихме и резултата беше отрицателен)?

Знам, че не е хубаво да се мисли предварително, но съм голяма паника по отношение на здраве и много съжалявам, че не се излседвах още преди година.

Успех на всички и благодаря на отзовалите се:)
Здравей!
Не, това изследване не е достатъчно, защото ако е много стара инфекция, резултатът ще е отрицателен, но патогена все още ще бъде в тялото, някъде.
Ако резултатът е положителен, вероятността и ти да си заразена е 99%, а тръбите да са вече засегнати (50% вероятност, т.е може да са засегнати, може и да не са).
Затова, ако се установи такава инфекция (без значение нова или стара - задължително се прави изследване за установяване проходимостта на тръбите).
Тръбите могат да бъдат засегнати и от други патогени или съседни на тръбите, възпаления.
Не го мисли, докато не разбереш какво е положението.
Ако правите опити повече от 1 год. и не е имало зачеване и маточна бременност - желателно ( дори задължително) е да провериш тръбите.

Благодаря за бързия отговор, Денис:)
Правим опити от около 6 месеца, за момента излезе проблем само със спермограмата. Аз съм пускала хормони и микробиология, хламидия не пуснах, тъй като преди година ми беше отрицателен резултата, много съм зле..

А след като сме пуснали вече излседване от еякулат, ок ли ще е при него да излседваме само Хламидия IG G, за да проверим стара инфекция, а аз да си пусна и трите вида, или и при него трябва да са и трите? Мерси отново.

Поздрави!

# 462
  • Мнения: 3
Здравейте!
След като изкарах 2 курса от антибиотично лечение,
Скрит текст:
последният приключи на 13.12.2019, днес ми излязоха контролноте резултати и съм леко объркан:

Chl. trachomatis IgM 4.0 (<8 негативни)
Chl. trachomatis IgG 9.9 ( 8-11 boarderline)

Дали означава, че инфекцията е вече хронична или просто е преминала и IgG е висока в следствие на лечението?
И още един въпрос - дали може да бъде заразен партньора?
Благодаря предварително!
Здравей!
Ig.G  е в сивата зона - не е минало достатъчно време след лечението - трябва да минат най-малко 40 дни и тогава да се пуска контрола. Най-вероятно, това е причината все още да е висок.
Трябвало е да пуснеш и Ig.А - той е по-обективен от изследване само Ig.M  - а по тези два Ig-на се преценява, дали може да се предава патогена по полов път. Според мен, не би трябвало, в случая?!.

Привет отново и благодаря за предния отговор!
На микробиологията ми излезе стрептококи групаБ. Докторът ми предписа Клиндамицин, но на антибиограмата виждам, че пише, че бактериятя е резистентна към него... дали става въпрос за объркване или?

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 08:26 от Nopesterbg

# 463
  • Мнения: 1
Здравейте, преди няколко дни си пуснах профилактични изследвания, ето ги резултатите:


Хламидия трахоматис IgA - 0.80 - граничен резултат (реф.ст-ти: < 0.80 - negative; 0.8 -1.1 - borderline: > 1.1 - positive)

Хламидия трахоматис IgG - 0.87 - граничен резултат (реф.ст-ти: < 0.80 - negative; 0.8 -1.1 - borderline: > 1.1 - positive)

Ще се радвам да ми помогнете, как трябва да го тълкувам този "граничен резултат".

# 464
  • София
  • Мнения: 35 946
Здравейте, преди няколко дни си пуснах профилактични изследвания, ето ги резултатите:


Хламидия трахоматис IgA - 0.80 - граничен резултат (реф.ст-ти: < 0.80 - negative; 0.8 -1.1 - borderline: > 1.1 - positive)

Хламидия трахоматис IgG - 0.87 - граничен резултат (реф.ст-ти: < 0.80 - negative; 0.8 -1.1 - borderline: > 1.1 - positive)

Ще се радвам да ми помогнете, как трябва да го тълкувам този "граничен резултат".
Здравей!
Резултатите са гранични - трябва да ги повториш след 20-на дни, но пусни и трите Иг.-на:  Иг. А, М и Г
Граничният резултат, в случая, може да показва, че има много скорошно заразяване и все още антителата не са реагирали, т.е трябва им време.
Има вероятност и да няма Хламидия, така че не бързай да се притесняваш.
Ако беше изследван и Иг.М - тълкуването щеше да бъде по-точно.

Общи условия

Активация на акаунт