И ето Юни стана, за море се стяга ОКТОМВРИйчето с мама!- тема 15

  • 61 427
  • 755
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 615
Ели, всичко ще е наред!
И на нас до два, три дни ще ни избие второто зъбче.Вече нямам търпение да се показва и да се спре с това непрестанно мрънкане и кривене.Иначе бяхме пак на лекар, гърлото си му е още зачервено и ново 20 има афти и уж затова не иска да яде Sad.

# 121
  • Мнения: 2 288
Оф, да, похапване на сладичко, ммммм, а Патето ми се вкопчва за ръката, която държи кубчето шоколад и я набира към нейната широко отворена уста. Иска всичко да пробва.
Тази нощ само до 3ч ставах 10 пъти да я успокоявам, давам биба и гелче, а за после не съм ги броила. Луда ще стана, а усещане за зъби - няма. Нищо не се подава, освен на долен кътник (след кучешкия), могат ли да избията първо задни зъби? Ще го взимам тоя дентокинд, явно нямам избор.
Пф, това аспержите ми се вижда с неприятен вкус, само като го помириша и се отказвам.
Поли, в кисела слагаш ли малко захар или само вода? Мисля да натроша бисквити в бурканче и да ги залея с кисел, и малко плодово пюре, за да стане като бисквитена торта.
За здравеопазването не ми се говори и мисли, дано сме живи и здрави, да не се налага.
Ние пък седим на дивана двете и си гледаме тенис

# 122
  • Мнения: 1 118
Краси, и ние го минахме това с гъбите в устата. Беше на Фунгостатин и мина. Най-важно обаче е да даваш вода и да си изплаква хубаво устата след всяко хранене. При нас се появиха в период, в който не пиеше почти вода. Ако не ще вода, давай чай, ако не иска и чай, давай плодовата вода, както посъветваха момичетата тук. Ще минат, но определено им предизвикват дискомфорт на чаветата Sad

# 123
  • Мнения: 2 615
Ели, а при вас имаше ли го момента с отказване на храната от тия афти?Иначе водата ни е голям зор, почти не пие, сокче пиеше преди, но и това не иска  Sad, давам с лъжичка и се лъже от време на време.

# 124
  • Мнения: 2 050
Aз като ям, звярът ме гледа с едни голеееми очи и чак ми става неудобно. Онзи ден така бутам количката, набивам кроасан и си мисля как ако му дам, ще въведа млечни, яйца и глутен наведнъж.

Тука и на бебета, и на деца взимат кръв венозно. Слагат игла с пеперудка и точат със спринцовка. Честнл казано в сравнение с много травмиращите ми спомени за бодене с перце по пръста едно време, това ми се вижда по-щадящо.

# 125
  • Мнения: 19 687
Крис, венозна или капилярна може за витамин Д. На бебенце не знам как е възможно да вземеш венозна, честно казано. Бая опитна ми изглеждаше лаборантката в централата на Цибалаб, все щеше да знае жената. Иначе излязоха резултатите, пратих ги на педиатърката за коментар. Почти всичко си е в норма по мое мнение на първо четене, да видим тя какво ще каже.
Много странно, на мен трима лекари ми казаха венозно в 1дкк и затова се отказах да проверявам Rolling Eyes Иначе името, което бях обещала да намеря, е доц. Ралица Георгиева.

# 126
  • Мнения: 1 744
Ели стискам палци всичко да ви е в норма, и ситуацията да е била само един злощастен инцидент.

За здравеопазването навсякъде е скъпо и това няма изглед за промяна, здравето и образованието са неща, които ще ни разделят за дълго с финансовите ни средства.  Mr. Green
Който няма пари, живее на село. Бабите от Бистрица са прословути с дълголетието си, никога не са ходили на лекар, даже са си раждали по къщите направлявани от някоя стара опитна баба. Гледам ги по градините, копат, садат, плеват и клюкарстват под сурдинка. За това и нии сме тук барем поприфанем нещичко.  Mr. Green

Ядем сладко рядко, имаме си шкаф " за гости", аз рядко го нападам, но ММ по-честичко, но му се полага след като окоси хубавичко навън, иначе не.  Naughty
Дъщеря ми като я гледам си върви лакомия като баща си, ни зъби, ни колики, ни дявол някога я е разделял от манджата.
Всяка вечер е с нас на масата, но интересно не ни бърка по чиниите, дърпа покривката само. Оная вечер, седи срещу баща си и се облизва, а ядем пуешко със синьо сирене - ММ направо му се приплака, да и даде залче - викам му - мил ли ти е жуотеца  #2gunfire
Биби имаме и ние, без тях да съм умряла до сега от безсънние. Тя като заспи дълбоко ги изплюва, но като реве на сън от зъби само те я облекчават. Слава Богу дали е от дентокинда не знам или просто си идва така - две нощи ревунди, но на третата спи цялата, та се оживява. През деня също спи. Иначе не знам.
Вода пие само по два начина - варена с плодове или Флора Бимби разтворено в нея / давам и по 200 мл на ден ако не е жега иначе по 300 мл.
Чиста - никога. Обаче веднъж нямах и разтворих една лъжица АМ в 200 мл вода, изпи я.
Изобщо си напъвам мозъка постоянно да и надвивам ината.
От както пълзи активно не поглежда играчки, обаче всичко друго се атакува до откат, особено тавока, което и забранявам.
Бързо да ви излизат зъбите и да си пиете бирите на спокойствие  bouquet bowuu

# 127
  • Мнения: 1 744
Забравих да пиша за аспержите, за това се добавям.
Аспержата като се хване за върха и основата се пречупва в най-крехката си част. Аз лично ги варих цели 15 минути и пасирах. Стават уникални в комбинация с авокадо, с картофи или спанак.
Приготвяме си често в къщи, защото ги харесваме.

Кристи сподели после за брюкселското зеле, хвърлила съм му око заедно с артишока.
Утре ще обикаляме по пазара в търсене на бебешки кулинарни вдъхновения. Ще въведа и череши, обаче сурови този път.  chef

# 128
  • София
  • Мнения: 1 309
Спа зверчето цели 2 часа. И се буди 4 пъти с рев. Добре, че има биберони.  Confused

Ядохме сини сливи с банан. Сега вече е време на играчките. От кога го чакат да се наспи  Mr. Green

# 129
  • Мнения: 1 118
Крис, мерси, ще си запиша, ако недай си Боже ми потрябва второ мнение. Иначе аз запазих в час в Здравето при Делиганева.
Краси, проблем с отказването на храна никога не сме имали, аз отглеждам най-голямата лакомия на света. Ще яде до пръсване каквото и да дам. Наследствена черта е явно Simple Smile

# 130
  • Мнения: 1 242
Pure киселчета правя всякъкви вариации,с натрошени бисквити+разни там плодове,ако ми стане рядко вухвам една каша на ганчев със фурми,която е хипер сладка. А иначе слагам по малко захар,иначе става говно с оцет Laughing
Ходим на гърне,се похваля кат циганин на гол г*ц Mr. Green
Стига писателствахте де,не мога ви изчета Grinning

# 131
  • Мнения: 1 366
Момичета, каша от просо, или каквато и да е домашно приготвена каша, може ли да се съхранява в хладилник и как?

# 132
  • Мнения: 1 426
Чуби, благодаря ти.
И вкъщи аспержите са на почит затова искам да ги предложа и на малкия.
Имам една рецепта за аспержи с яйца... ммм  chef

Вече се чудя и аз какви комбинации да измислям и как да въвеждам нови храни... а зверчето си е харесало няколко неща на вкус и друго нищо не признава... инатесто и злоядо като майка си... Joy

Краси, днес хапва ли? Какво ви изписаха за мазане?

# 133
  • София
  • Мнения: 1 309
Вие рецепти обсъждате, аз за гърнето да кажа  Crazy

Ехааа, Поли Simple Smile Гърне, а?  Laughing Тъкмо тия дни обмислям купуването на гърне. Обмислям обаче и кога ще го слагам там. Че аз грам не разбирам кога върши великите дела. Разбирам после, то няма как да не разбереш.  hahaha А, едното е по време на обедното хранене. Ама и аз отказвам да храня на гърнето.

Той още не е стабилен седнал, по-точно хич не стои седнал, така че и не бързам.



# 134
  • Мнения: 1 744
Шошши аз ги съхранявам в нулата на хладилника.
Моята вече си сяда сама, пълзи си и като се умори подгъва крачетата и сяда.
И понеже не ще сама и миг, си я взимам и във вц-то. Ще чакам още месец и почвам с гърне и аз.
Поли сподели опит.

Общи условия

Активация на акаунт