Нашите орхидеи - Тема 21

  • 77 090
  • 807
  •   2
Отговори
# 555
  • Мнения: 19 303
Моето мини, което пресадих преди два месеца, пуска за пръв път два цветоноса.
Купих си още една преоценена орхидея. Видя ми се, че две от листата са свежи, но за съжаление всички започнаха да омекват като при изсъхване. Има корени, пресадих я, но не са много и не са свежи. Не знам дали има надежда.
Другата преоценена, която купих преди тази, е пуснала нови пъпки от стария цветонос.
Откакто стана студено и не мога да ходя на селската къща, направо съм се побъркала с домашните цветя. Всяка сутрин ги гледам дали имат промени Joy

# 556
  • Мнения: 6 388
И аз така Joy . Почти нищо не остана за правене по двора, затова постоянно се завирам в орхидеите за нови цветоноси. И откривам! Heart Eyes

# 557
  • Мнения: 1 652
И аз така , по двора няма нищо за правене , но изкъсо следя първият и единствен цветонос на 3 -те ми охрита. Толкова много ме радва , като го виждам ,как всеки ден расте. А и нямам търпение да и видя цвета ,защото я купих преоценена.

# 558
  • Sofia
  • Мнения: 580
И моите имат по 6-7 сантиметрови цветоноси. И се зачудих кога  се очаква първия цвят? За първи път растат при мен и нямам търпение, но реално не знам за колко време се случва "чудото " Simple Smile

# 559
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Поне след месец. Бавно растат.

# 560
  • Мнения: 13 812

Дори повече защото е период с малко светлина.

# 561
  • Мнения: 6 388
Края на януари и най-вече февруари е масовият цъфтеж при мен. По-рано успяват да цъфнат само разклоненията на стари цветоноси, над които съм се смилила да останат.
В момента имам цветоноси от 2 до 15тина см, има да си чакам Joy .

# 562
  • Мнения: 5 132
И аз в групата на чакащите. Ще си калявам нервите и търпението, орхидеите са супер подходящи за това  baby_neutral Аз пък искам и да се оплача - една колежка ми хвали, хвали орхидеята на работа, как нямало период да не е цъфнала, ама пак ли ще цъфти, все така говореше и сега я обикалям и няма и няма цветоносче, никакви наченки и изгледи... Ми урочаса ми я...  Sad

# 563
  • Мнения: 6 388
Льоша колежка, льоша! Smile
Случва се някои по-цъфтеливи орхидеи да почиват по-дълго.
При мен са единици тези, които се "отчитат" постоянно по два пъти годишно.
Случва се и някои новозакупени орхи да цъфтят повече и после да пропуснат сезон.
Не се притеснявай Hug ! Щом се развива безпроблемно все ще пусне цветонос.

# 564
  • Мнения: 5 132
Льоша колежка, льоша! Smile
Случва се някои по-цъфтеливи орхидеи да почиват по-дълго.
При мен са единици тези, които се "отчитат" постоянно по два пъти годишно.
Случва се и някои новозакупени орхи да цъфтят повече и после да пропуснат сезон.
Не се притеснявай Hug ! Щом се развива безпроблемно все ще пусне цветонос.

Успокояваш ме Impala  bouquet
Бях провесила нос като я гледам как не се развива като предните години... А може би наистина иска почивка, та тя цъфтеше с по няколко разклонения и пускаше нови разклонения на цветоносите почти до края на пролетта. А са и две растения заедно /или е едно двойно, не знам дали имат обща част, не смея да ги разбутам/ и вече им е тясно. Но като ви чета, че фалчетата обичат тясно и не бързам да ги пресаждам, за да не ги повредя.

# 565
  • Мнения: 14 082
Вчера си огледах хубаво двете орхидеи. Едната е пуснала цветонос. Много ѝ се радвах, даже на децата го показах, не че те ме отразиха.

# 566
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
вчера беше ден за поливане, включващ катерене по спалня и стълби Simple Smile
резултата:
петнистата ми хиена е решила да пусне таен цветонос Simple Smile Simple Smile над педя е, а за първи път го виждам Simple Smile
при предишното поливане се похвалих с цветонос на срамежливката, дето я купих преоценена и още не съм и виждала "очите". той взел, че се преобразувал в корен. гадинката пак няма да цъфне.
лудизията и тя решила да ме изненадва предколедно Simple Smile изпънала е две свещички милата.

# 567
  • Мнения: 79
Здравейте! На колко градуса държите зимата орихдеите си?
Моята направи хубави пъпки, една цъфна и някак не се разтвори изцяло и увехна, друга е стнала жълта на цвят, смятам че и тя няма да разцъфти. У нас е 23-24 градуса, да не й е топло/ студено?

# 568
  • Мнения: 19 303
И при моята преоценена, която сега прави цветонос, едната пъпка увяхна и втората е напът.

# 569
  • Мнения: 13 812
Може да име топло или студено или да са на течение (отново топло или студено ) или да има вредители.

Общи условия

Активация на акаунт