Нашите орхидеи - Тема 21

  • 77 357
  • 807
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 960
buba.123 На мен лично ми се виждат супер. Пожелавам ти да те радват с много цветове Simple Smile

pepi_r Честито, страхотно е минито! Аз имах 2, но за жалост не оцеляха. Чувала съм, че се гледат много по-трудно от големите. Явно се справяш страхотно, продължавай така! Simple Smile

Bakerita Аз мисля, че каквото и да било наторяване няма да навреди, но внимавай с количеството, просто ще трябва време да се възстанови цветето.

# 691
  • Мнения: 1 804
Това орхидеята е интересен организъм. Баща ми беше счупил цветоноса с всички пъпки. Първо изкара разклонение по-долу от счупеното, а от няколко дни си покара точно от върха, от мястото на счупване. Не съм очаквала такова нещо, много  ми е чудно.

# 692
  • Русе
  • Мнения: 4 776
Морфеа, много си права, понякога са напълно неочаквани Simple Smile
Да покажа и аз моите с домашен цъфтеж за момента
- бебетата на "водопой"

- подарък от мама с втори по-постен цъфтеж при мен (първия беше преди половин година с два хубави цветоноса) - сега само с един и 3 цветчета

- последното попълнение - подарък

# 693
  • Мнения: 27
Здравейте, дами, нуждая се от помощта Ви. Туко - що взех едно мини от кауфланд, и когато го разопаковах видях, че има буби. Веднага го махнах от другите. Какво да го правя ?

http://prikachi.com/images.php?images/786/9250786G.jpg

# 694
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
в друга стая.
когато го пипаш не пипаш другите и си миеш ръцете.
не потапяш в същия съд, в който потапяш другите.

обработваш с инсектицид.
аз имах някакви на лактофол за листни въшки и белокрилки и по указания пръсках три пъти през три дена.

момичетата от темата са използвали и други препарати и други схеми за обработка.

успех - упорити са гадините.

# 695
  • Мнения: 960
Момичета имам въпрос, когато разопаковах новата орхидея, имаше паяжинки, и опитвайки се да ги почистя изскочи и едно паяче. Първия ми въпрос е може ли паяжинки да се причинят и от друг вредител? Втория е това, което е на снимката, приличащо на "пъпка" какво е според вас?

# 696
  • Мнения: 5 183
Момичета имам въпрос, когато разопаковах новата орхидея, имаше паяжинки, и опитвайки се да ги почистя изскочи и едно паяче. Първия ми въпрос е може ли паяжинки да се причинят и от друг вредител? Втория е това, което е на снимката, приличащо на "пъпка" какво е според вас?



На мен ми прилича на корен. Честита нова орхидейка  Heart Eyes

# 697
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
опита ли да го бутнеш с клечка за зъби или с пръчица?
меко ли е?

може да е пашкулче на паячето, я с храна, я с яйцата...

# 698
  • Русе
  • Мнения: 520
mihickaaa, и аз си купих преди време орхидея с такива въшки. Купих си моспилан и я опръсках хубавичко цялата. След няколко дни я потопих в разтвор на същия препарат да се напоят и корите и да чукна на дърво гадовете изчезнаха. Забравих да кажа, че с тампонче със спирт минах листата и цветоносите. Та с две думи лесно се отървах. Само я дръж отделно от другите си цветя.
SimPlisitY, Паячето не е страшно, само наистина виж тази пъпка да не е нещо като яйца.

# 699
  • Мнения: 1 437
Момичета моля за помощ! Много искам да спася орхидеята! Май съм прекалила с поливането ли?
На втората снимка се опитах да снимам по-отблизо има нещо бяло малко на мъх ми прилича.

Как да продължа да се грижа за нея?

# 700
  • Мнения: 960
парашутани beauty_magnoliaТвърдо е, на мен ми прилича на закърнял корен сякаш, ако има такова нещо.

П.С. Разръчках го, зелено си е отвътре Thinking

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 21:21 от SimPlisitY

# 701
  • Мнения: 6 391
Точно това е - коренче, не му се притеснявай.
Паячета (не акари!) и аз съм откривала, но не съм чела да са опасни, както другите гадинки по цветята. Само живеят в саксиите и не пречат. Убивам ги при възможност и толкова.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Моите започнаха масово да разцъфтяват, засега снимах само тази, че ми е една от любимите:





За първи път е с толкова кичест цветонос, освен основното стъбло има 3 допълнителни разклонения.

# 703
  • Мнения: 9 471
Уникална е! Kissing Heart

# 704
  • Мнения: 960
Месечинка виторога страхотна е! Не е фаленопсис, или е?

Общи условия

Активация на акаунт