Нашите орхидеи - Тема 21

  • 77 048
  • 807
  •   1
Отговори
# 765
  • Sofia
  • Мнения: 580
Красота!!!! Ама вие съвсем ме зарибихте с тези снимки !!!  Да попитам-имате ли проблем с влажността от толкова много цветя през зимата ? Моите са десетина и сутрин прозорците ни са с доста конденз. Мъжа ми обвинява цветята ми. А,толкова ми се иска да имам и още.

# 766
  • Мнения: 960
По принцип това за цветята е вярно, но не е единствената причина за конденз. Иначе специално орхидеите мисля, че не задържат чак толкова влага, понеже са с различна "почва" от останалите цветя.

# 767
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
аз съм малко като Пипи: "имам лунички, но нямам проблем с тях" Simple Smile Simple Smile Simple Smile и у нас има конденз по прозорците (не чак толкова много), но нито аз, нито половинката се връзваме чак толкова.
в стария апартамент бяхме на парно, там нямаше конденз, но детето беше постоянно със запушен нос и се налагаше да пускаме овлажнител.

# 768
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Моята е готова да цъфне, чакам я с голямо нетърпение Heart

# 769
  • София
  • Мнения: 12 006
Красота!!!! Ама вие съвсем ме зарибихте с тези снимки !!!  Да попитам-имате ли проблем с влажността от толкова много цветя през зимата ? Моите са десетина и сутрин прозорците ни са с доста конденз. Мъжа ми обвинява цветята ми. А,толкова ми се иска да имам и още.
Aз имам конденз по прозорците и в стая която няма и 1 цвете, топли се само през деня. Та не мисля, че цвятата допринасят най-много за конденза.

# 770
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
новата "къща" на вандата Simple Smile Simple Smile ваза/фенер от ИКЕА, намалена на 12 лева.
нещо липсвало, но нямам идея какво. то не ми и трябва. Simple Smile
ако някой има съвети/идеи за вандата, сега  е момента да ги напише - опит нямам.
вандата "живее" при нас от миналата година. висеше на прозореца (западен), има няколко поизгорели листа и два чисто нови корена. не е торена.
цвета беше жълт, на петна, но след прецъфтяването няма индикации за нов цветонос.





# 771
  • Мнения: 13 804
Честито! Simple Smile Точно същата ми е цъфнала, днес се отваря третото цветче, има 9. Дори ми се струва, че тази година световете са по-малко на брой от миналата година. Торят ли се орхидеите по време на цъфтеж? Малко съм скарана с торенето, откакто ги имам са торени 2 или 3 пъти. Страх ме е да не им навредя.

казват че прецъфтяват по-бързо. аз затова торя след прецъфтяване с балансиран тор, после след  два- три месеца  с английска сол и като видя цветоноса с едно с водорасли - био тор-пакетче от хоуммакс или пък с Компо за орхидеи. като помисля на година- това им е ...

# 772
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Снимах всичките тази сутрин:

# 773
  • Мнения: 13 804
новата "къща" на вандата Simple Smile Simple Smile ваза/фенер от ИКЕА, намалена на 12 лева.
нещо липсвало, но нямам идея какво. то не ми и трябва. Simple Smile
ако някой има съвети/идеи за вандата, сега  е момента да ги напише - опит нямам.
вандата "живее" при нас от миналата година. висеше на прозореца (западен), има няколко поизгорели листа и два чисто нови корена. не е торена.
цвета беше жълт, на петна, но след прецъфтяването няма индикации за нов цветонос.







Вандите могат всякак. Стига да имаш нерви да ги поливаш. Аз нямам, мързи ме, затова съм ги засадила в кошници в кори. Иначе такова стъкло е добро но все пак бих посъветвала да не е толкова вътре стъблото на цветето. Корените да , но стъблото да е навън. Онова ЧУДНО приспособление ( кои сръчни ръце ти го направиха ?)  , пръстена му да е около новия корен , дори под него. Това Превантивно заради онова прословуто гниене по вандите.
Ако я имаш от Кауфланд и аз имам няколко от тях. Те са добри хибриди, цъфтеливи, моите до една цъфнаха на домашно. Споменавам го защото имам и по стари ванди една от които така и не цъфна за 4-5 години. Хоуммакските имат една специфика сякаш - ярка светлина в светлата част на деня и малко темп.разлики им дърпат спусъка. Може освен това да ги и ториш. Аз също не съм по торенето , защото другите орхи рядко ги торя , ноо- старата ми баба Ванда номер две след като започнах редовно да я торя цъфна и сега цъфти трети път подред . А преди беше само листак и коренак.

# 774
  • Мнения: 6 387
Отрупани с цвят! Браво, Месечинка!
Като видна кукувица бих ти подарила една ярко жълта, щото просто трябва да има Joy Joy .

Ренка, време е за нова тема Hug .

# 775
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Като видна кукувица бих ти подарила една ярко жълта, щото просто трябва да има Joy Joy .
Ама ХаПсолютно си права, същото си мислех и аз Joy Joy Joy

# 776
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045

чухте ли вой на карпатска вълчица току-що?
аз бях Simple Smile Simple Smile Simple Smile

ре-ге, благодаря ти за указанията. Simple Smile
ако изкарам вандата нагоре няма ли да се килва? и така не е най-стабилна, но поне не пада - крепи се на разпонката и на това, че корените подпират.
любимият образ е майсторът, ще му предам похвалите Simple Smile 
купувана е от любимия ми намален магазин за цветя и цъфнала беше под 20 лЪва - как да и устоя?
сега се заглеждам за още няколко да ги напъхам и тях във вазата. Simple Smile лакомия, а?

# 777
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Момичета, едната ми орха е покарала нещо, което не съм виждала досега. Satisfied

Вероятно е цветонос, ама е толкова странен, че няма да повярвате. Отивам да снимам.

# 778
  • Мнения: 5 127
Момичета, едната ми орха е покарала нещо, което не съм виждала досега. Satisfied

Вероятно е цветонос, ама е толкова странен, че няма да повярвате. Отивам да снимам.

Чакаме... Heart Eyes

# 779
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Момичета, едната ми орха е покарала нещо, което не съм виждала досега. Satisfied

Вероятно е цветонос, ама е толкова странен, че няма да повярвате. Отивам да снимам.

докато снимаш може ли тихичко да си припявам "кейки", кейки"?

Общи условия

Активация на акаунт