Училищата в район Младост, София - V част

  • 89 304
  • 756
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 51
Доста сложно ми стана. Аз по-горе написах:
Регистрация на майката - в Зона Б-5
Регистрация на бащата- в Младост 4
Детето сега си посещава детска градина в Младост 4. Дали ще имаме проблем при кандидатстване в у-ща в р-н Младост щом е посещавал там градина?

# 136
  • Мнения: X
Не съм искала да нападам, извинявам се ако така изглежда Flushed. Аз реагирах ей на това:
Гледа се регистрацията на родителите.
Иначе, да , запозната съм с чл.90 ЗГР.
Имах предвид, че не може да се гледа регистрацията на бащата, ако детето е регистрирано при майката, както е в повечето случаи. Също така не може да се представи удостоверение за промени на адрес на името на някой от родителите - удостоверението трябва да е на името на детето, незавиимо при кой живее.


Да, удостоверението е на името на детето, но и аз не съм написала противното. Нищо за удостоверения никъде не сме обсъждали.

Както и да е, приключвам въпроса.

Борислава, детето къде се води регистрирано: при теб или при бащата? Трябва да му е избран адрес за регистрите към общината. И се гледа този адрес за първи клас.

# 137
  • Мнения: 29 968
Сменете адреса на детето. Няма значение коя градина е посещавана,  от тази година няма предимство за градини.

# 138
  • София
  • Мнения: 51
Голяма тъпотия е тва. Значи излиза, че ще трябва да кандидатстваме в у-ща в център, а ще живеем в младост;-)

Или да се местим .

# 139
  • Мнения: 29 968
Оправете си адреса, не е сложно.
Принципно в Младост има места в училищата, не е проблем за приемането на желаещите.

# 140
  • Мнения: 2 298
Голяма тъпотия е тва. Значи излиза, че ще трябва да кандидатстваме в у-ща в център, а ще живеем в младост;-)

Или да се местим .
Съгласно Закона за гражданската регистрация, всяко лице е длъжно в срок от 30 дни да заяви промяната на настоящия си адрес.

# 141
  • Мнения: 14
Здравейте ,момичета! Моето дете  е набор 2013г ,понеже не посещава ДГ , трябва да тръгне в предучилищна група за 5г на есен, обаче така като гледам в район Младост в никое училище няма прием  за набор 2013. Та въпроса ми е  в кое училище сте се ориентирали и в кой квартал ? 

# 142
  • Мнения: 2 285
В 10 СУ до миналата година със сигурност имаше група за 5-годишни. Тази година не знам дали не обединиха двете предучилищни, но пробвай да провериш по телефон или на място.

# 143
  • Мнения: X
В 10 СУ до миналата година със сигурност имаше група за 5-годишни. Тази година не знам дали не обединиха двете предучилищни, но пробвай да провериш по телефон или на място.
Сега има само за 6 годишни

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Проверете на място. Преди 3 месеца приеха дете ненавършило 5 години.

# 145
  • Мнения: X
Проверете на място. Преди 3 месеца приеха дете ненавършило 5 години.
На този етап няма как да приемат, не през системата....
преди Коледа от 8 МО соу ми казаха да изчакам обявяването на местата... и сега се оказа че няма група за 5 годишни .... в никое училище в младост и Студентски.. вчера говорих с 131 ... всичко е през исодз

# 146
  • някъде там
  • Мнения: 33
Здравейте, моля за мение за ПГ и първи клас за 39 СОУ?
Има ли в училището психолог, логопед и ресурсен учител на място? ПГ има ли целодневна форма?
Мнение за учителите, които ще поемат ПГ и първи клас есента?
Ние сме в този район и видимо няма смисъл да гледам за др.училища..
Ако има родител на дете със СОП , което е в това училище, моля да ми пише.

Здравейте,

ПГ в 39то СУ се води тази година от Г-жа Върбова и е организирано като полудневно обучение до 12ч. Взимането на дечицата става между 12.10 - 12.30ч
Децата са малко на брой около 15, Госпожата е чудесна, много дружелюбна, отзивчива, спокойна и приятелски настроена към дечицата. Освен предвидените учебници за обучение ги занимава допълнително с много интересни детски енциклопедии, книжки и материали, прави така, че децата да ходят с голямо желание в училище и да научават доста нови неща. Отношението й и към деца и към родители е приятелско и добронамерено, винаги споделя как е преминал деня, какви трудности са имали, какви успехи - има постоянна обратна връзка, за да знаете как се чувства детето Ви там. Изключително съм доволна от Госпожата и я препоръчвам горещо, особено, ако детето Ви е по-кротко, или по-чувствително и има нужда от спокоен и усмихнат човек, който ще го разбере и предразположи.
Като допълнителни занимания за малките има английски език и футбол.
Кабинетът на ПГ е отделен в спокойно крило на училището, напълно обзаведен за да е удобно за най-малките, със самостоятелен санитарен възел, отново приспособен специално за най-малките.
Със сигурност има логопед и ресурсен учител, за психолог нямам информация, но винаги можете да се обадите там и да ги попитате.
Училището е спокойно, материалната база - запазена и като цяло се грижат добре за това.
Това са моите впечатления за сега от тази учебна година. Ако някой може да даде повече информация, нека се включи  Simple Smile

# 147
  • Мнения: 2 411
Много благодаря за информацията.
Ако някой има още информация да пише.
Как организирате вземането на детето в средата на деня ?
Не ходите на работа?Наемате човек за няколко часа? Който има баби и дядовци е ясно...

# 148
  • Мнения: 77
Здравейте, може ли актуално мнение за 10СУ? Имам уседналост в прилежащия район на това училище, но нямам никакви отзиви за него. В момента живея в район , където ми е 118СУ и се чудя дали да сменям адресната регистрация и да загубя уседналост, за да кандидатстваме в 118-то или е по-добре в 10-то?

# 149
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 380
 За паралелките извън сдружението в 10-то, от 1 до 4-ти клас може би нямат голяма разлика. От 5 до 7 клас смятам, че 10-то е по-добрият избор. След това - нямам преки наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт