Лято в Албена 2017г. - (Тема 1)

  • 95 861
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 351
Две години поред сме в Мура, а тази година се колебаем за Нона - най - вече заради близостта до централната част на комплекса. Може ли да някой да сподели дали има голяма разлика между двата хотела - стаи, храна, обслужване и т. н.. Другото, което ме интересува дали ресторанта на Нона е близо до плажа. Този на Мура е на пясъка и от шезлонга си на две крачки, ако искаш да си вземеш нещо по всяко време. Така ли е и на Нона?
Била съм в Нона, също и в Славуна /знаеш, че ползват еднакви неща с Мура/, но и днес избирам Славуна.

# 676
  • Мнения: 9 865
... Другото, което ме интересува дали ресторанта на Нона е близо до плажа. Този на Мура е на пясъка и от шезлонга си на две крачки, ако искаш да си вземеш нещо по всяко време. Така ли е и на Нона?
Ресторантът на Нона е близо до плажа, но междинните хранения са в ресторанта на х-л Елица.
Не мога да сравня стаи в двата хотела, в Мура не съм била.
Имам дълго ревю за Нона от 2016та, пускала съм го и друг път, ако ви е интересно давам линк.

# 677
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Ресторанта на Нона си е направо на плажа,вижда се на снимките в сайта на Албена.

# 678
  • Мнения: 475
Здравейте.За втора поредна година ще почиваме в Албена.Тази година си направихме резервация за Арабела.Има ли някой пресни впечатления?

# 679
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте!
За първа година сме се насочили към Албена, с идеята да съчетаем почивката с посещение на Делфинариума и нос Калиакра. Предвид получените оферти, сме се спряли на два хотела - Оазис и Компас.
Моля и ще бъда благодарна за всеки коментар или информация, които биха ми помогнали в избора!
Благодаря!

# 680
  • Мнения: 1 351
Между двата препоръчвам Оазис.

# 681
  • Мнения: 433
Две години поред сме в Мура, а тази година се колебаем за Нона - най - вече заради близостта до централната част на комплекса. Може ли да някой да сподели дали има голяма разлика между двата хотела - стаи, храна, обслужване и т. н.. Другото, което ме интересува дали ресторанта на Нона е близо до плажа. Този на Мура е на пясъка и от шезлонга си на две крачки, ако искаш да си вземеш нещо по всяко време. Така ли е и на Нона?

Здравейте, ние бяхме в Нона преди 1-2 години, ресторанта си е точно на плажа, на пясъка, но когато ние бяхме беше отворен само през часовете за хранене (закуска, обяд, вечеря), а не по всяко време, но иначе има бар, който си работи по цял ден и може да се вземат напитки. До колкото помня гостите на Нона могат да ходят в Елица на басейн и за снакове - пици, сладолед и т.н.

# 682
  • Мнения: 574
И тъй като ще сме с деца, някой знае ли дали можем да си направим някаква допълнтелнаа здравна застраховка, която да важи в медицинския център в Албена. Ако се наложи да се ползва доктор, какво правите ползвате в Албена или ходите до Варна.

# 683
  • БГ
  • Мнения: 1 162
И тъй като ще сме с деца, някой знае ли дали можем да си направим някаква допълнтелнаа здравна застраховка, която да важи в медицинския център в Албена. Ако се наложи да се ползва доктор, какво правите ползвате в Албена или ходите до Варна.

Преди две лета се наложи да извикаме линейка за таткото (имаше ужасно силно главоболие през целия ден), беше късно вечерта, към 22ч . Бяхме в хотел Амелия, т.е. на две крачки от Медицинския център. От рецепцията на хотела се обадиха и до две минути линейката беше отпред, на входа на хотела, откъм търговската улица. Лекарят се качи до стаята  и след прегледа прецени, че състоянието на ММ е наистина сериозно и му помогна с поддържане до линейката. В Аптеката на Мед.център закупих необходимите консумативи за вкл. на система, попълних документи и с това приключих. При напускане на хотела попитах какво дължим за мед. обслужване - отговора беше "Нищо, това е вкл. в резервацията Ви!" Носете си за всеки случай здр. книжки с информация за ОПЛ-то. 

# 684
  • Мнения: 351
  Ние също имаме опит с мед.център, но не безплатен.През 2016 бяхме в Малибу и детето се оплака от болка в ухото. На рецепция ми казаха само къде е мед. център, който аз знаех, но реших да питам все пак какви са ни опциите като гости на кк Албена.Предупредиха ме,че е скъпо и ако имаме възможност да отидем до Варна при специалист. В мед. център на регистратура също ме предупредиха, че прегледа се заплаща 40,00 лв., за което ми издадоха накрая документ. Докторът беше внимателен, изписа лекарство, което за радост го намерихме там в аптеката. Но препоръката му беше да не мокрим ухото.Как да се сдържим, на море сме! Цяла година това чакаме, а то... Слава богу всичко се размина с един ден престой в стаята на хотела, а после памуци в ухото и на плажа. 
  Не знам дали има значение в кой хотел са гостите, но е факт това, което се случи с нас като почиващи в Малибу. Не ми се вярва да има разлика,но тогава ми беше по-важно да се оправим и да си изкараме почивката, отколкото да търся, защо не ни се полага поне преглед при нужда.
  Пожелавам на всички да сте здрави и слънчеви почивки! Ние пак, живот и здраве,заложихме на  Боряна, макар доста да се колебах за обновената Добротица - Калиакра маре.И до като се чудя места не останали за нашият период, та за първи път ще сме средата на август, дано да случим на време. 

# 685
  • Мнения: 13 553
На ММ след прекаран вирус с повръщане и разстройство му се наложи да посети мед. център в курорта. Вляха му някаква банка, лекарите бяха много внимателни и учтиви, прекара там повече от 2 часа. Нищо не платихме. Тогава бяхме в Елица. Аптеката е много добре заредена, но е многооо скъпо. Носете се домашната аптечка.

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 11:21 от Пролетно цвете

# 686
  • София
  • Мнения: 11 475
 Ако не всяка, то почти всяка година посещаваме мед.центъра, заради детето. Винаги сме били в хотел Гергана. Не знам да сме имали някаква застраховка. Никой не ни е питал нито в мед центъра, нито никъде. Плащали сме на макс в мед. центъра (като българи естествено, виждам съм на чужденци да им обявяват по 40, но Евро, за преглед. Ние сме плащали по 40 или колкото там беше лева. Предполагам, че ако от хотела се вика линейка или нищо такова, може би се третира като спешен случай и е безплатно, но.... не съм убеден...

Сега като сме с две деца имам чувството, че за мед центъра ще трябва отделен фонд да направя, около 200 лв....

# 687
  • Мнения: 798
Не помня откога няма договор между МЦ и хотелите. През 2011 г. имаше и не платихме нищо. По-нататък не ни се е налагало да ползваме медицински услуги, слава Богу.

# 688
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Възможно е да греша, но може би има значение и диагнозата и продължителността на резервацията. Информацията по-долу е от сайта и последното изречение, ако е от миналата година - добре, но ако важи и за тази - май ще си заплащаме всичко?!

Цитат
При спешен случай може да се обадите на телефони:

  + 359 579 6 23 06

  + 359 885 853 582

  + 359 885 853 591

и дежурният екип ще Ви посети. При повикване се извършват прегледи в хотела. Документите от прегледа и направените изследвания се предават на пациента.

........

* От 26.05.2017г. спешен кабинет ще работи от 08:30 до 17:15 часа. При необходимост от медицинска помощ след работното време позвънете на спешен тел. 112.

* От 01.06.2017г. ще работят: спешен кабинет, педиатричен кабинет, клинична лаборатория и рентген по 24 часа.

Медицински център "Медика-Албена" ЕАД НЕ работи по договор с НЗОК.

# 689
  • Мнения: 45
Някой правил ли е резервация през newwave.bg? Надеждни ли са?

Общи условия

Активация на акаунт