Лято в Албена 2017г. - (Тема 1)

  • 95 888
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 274
Точно така. И до хотел Мура е максимума, до който може да стигнете (до Гергана и Славуна не може - забранено е за коли от миналата година, само шатъли, дори влакчето не минава). 
Имате 30 минути, да разтоварите багажа, да оставите някой член от семейството на рецепцията да се оправя и да тичате към някой паркинг - автогара, син или пък да я оставите наоколо в зелената зона.

Ще падне голямо тичане! Wink
В края на почивката май ще трябва да носим куфарите на ръка, ако сме паркирали на безплатния паркинг или паркинга до автогарата. 
Нещата не са хич розови!
Ще падне надпревара за парко-места, за чадъри на плажа .... то се очертава много спокойна почивка 2018 г.
Чудесна изненада от Албена!

# 721
  • София
  • Мнения: 11 497
 От хотелите без достъп до коли (Гергана, Славуна) има безплатен шатъл до първа бариера - т.е. - зелена зона. От там на всеки 10/30 минути (каквото и точно да значи това) има безплатни шатъли до автогарата. За безплатния паркинг - не знам да има превоз, като го виждам къде е на картата... Може би и на тръгване ще важи правилото за 30 минути? Аз съм се "концентрирал" на тоя етап за отиването, как в рамките на 30 минути да стоваря багажа, и моите трима (едното - бебе) да се оправят с шатъла от бариерата до рецепцията и с настаняването, докато аз тичам по зоните, най-вероятно до паркинга на автогарата и се връщам пеша или с влакче до герганата... освен ако не спечеля 200 лев от тото, които да дам за паркинг зелена зона Grinning

# 722
  • София
  • Мнения: 274
От хотелите без достъп до коли (Гергана, Славуна) има безплатен шатъл до първа бариера - т.е. - зелена зона. От там на всеки 10/30 минути (каквото и точно да значи това) има безплатни шатъли до автогарата. За безплатния паркинг - не знам да има превоз, като го виждам къде е на картата... Може би и на тръгване ще важи правилото за 30 минути? Аз съм се "концентрирал" на тоя етап за отиването, как в рамките на 30 минути да стоваря багажа, и моите трима (едното - бебе) да се оправят с шатъла от бариерата до рецепцията и с настаняването, докато аз тичам по зоните, най-вероятно до паркинга на автогарата и се връщам пеша или с влакче до герганата... освен ако не спечеля 200 лев от тото, които да дам за паркинг зелена зона Grinning

Ще бъде много весело, особено за тези настанени в Гергана!  Ще трябва да тренирате, за да се включите в 30 минути. Веселба! Имате да  търсите къде да паркирате, за да свалите багажа, да чакате  мотокар, който да ви закара до хотела, да натоварите багажа,  да тичате  до рецепция с куфари, бебе и т.н. да се върнете и да се борите за парко място за 5 лв.  и това за 30 минути. Тежко ви!  Почивката ще бъде изпълена с емоции и яка атлетическа тренировка  по отношение на пристигане и напускане на комплекса. Много иновативно ЕВРОПЕЙСКО решение - за период от 30 мин. да обиколиш целия комплекс и комфорстно да се настаниш и напуснеш хотела. Simple Smile
Ние сме в централната зона и до там има шатъл...., но до Арабела бийч ще бъде интересно.

# 723
  • Мнения: 2 053
От хотелите без достъп до коли (Гергана, Славуна) има безплатен шатъл до първа бариера - т.е. - зелена зона. От там на всеки 10/30 минути (каквото и точно да значи това) има безплатни шатъли до автогарата. За безплатния паркинг - не знам да има превоз, като го виждам къде е на картата... Може би и на тръгване ще важи правилото за 30 минути? Аз съм се "концентрирал" на тоя етап за отиването, как в рамките на 30 минути да стоваря багажа, и моите трима (едното - бебе) да се оправят с шатъла от бариерата до рецепцията и с настаняването, докато аз тичам по зоните, най-вероятно до паркинга на автогарата и се връщам пеша или с влакче до герганата... освен ако не спечеля 200 лев от тото, които да дам за паркинг зелена зона Grinning
При толкова пари дето сме дали за почивката, хич и не мисля да си строша краката да бързам в рамките на 30 минути.
Ако се вместим ОК, ако не се вместим няма да обеднея с 10 лв и ще си паркирам спокойно където преценя и намеря място.

# 724
  • София
  • Мнения: 274
От хотелите без достъп до коли (Гергана, Славуна) има безплатен шатъл до първа бариера - т.е. - зелена зона. От там на всеки 10/30 минути (каквото и точно да значи това) има безплатни шатъли до автогарата. За безплатния паркинг - не знам да има превоз, като го виждам къде е на картата... Може би и на тръгване ще важи правилото за 30 минути? Аз съм се "концентрирал" на тоя етап за отиването, как в рамките на 30 минути да стоваря багажа, и моите трима (едното - бебе) да се оправят с шатъла от бариерата до рецепцията и с настаняването, докато аз тичам по зоните, най-вероятно до паркинга на автогарата и се връщам пеша или с влакче до герганата... освен ако не спечеля 200 лев от тото, които да дам за паркинг зелена зона Grinning
При толкова пари дето сме дали за почивката, хич и не мисля да си строша краката да бързам в рамките на 30 минути.
Ако се вместим ОК, ако не се вместим няма да обеднея с 10 лв и ще си паркирам спокойно където преценя и намеря място.
[/quote

Не става въпрос за забогатяване и обедняване! Става въпрос за драстична промяна в политиката!!!
2017 г.  плащахме 10 лв. за целят престой, а сега за 24 ч.
2016 г. 5-6 лв. за целят престой!

# 725
  • Мнения: 19 523
То стига да има места, че като гледам всеки ще се стреми да си остави колата вътре в комплекса. А и минали години уж с такса, едва намирахме място за нашата. Не ми е за десетте или двайсетте лева, но не ми се струва много удобно например да нямаш възможност за резервация и да ти е гарантирано паркомястото. В Албена последните години има предимно румънци, които като нас си идват всяко семейство с кола, та направо съм си сигурна, че ще е попретъпкано. Дано не съм права де.

# 726
  • София
  • Мнения: 11 497
Прави сте, не е 20-те лева, въпросът е, че ако не желая всеки ден да плащам по 20 лв (действително, почивката не е съвсем бюджетна), ще трябва на другия ден, вместо да се пищоля по плажа само, да ходя да местя колата, пък да търся паркинг, пък ако на автогарата вече е зает.... само да го мисля, нали, пък аз съм отишал по-малко да мисля  Mr. Green

Иначе, от администрацията ме увериха, че места ще има навсякъде, вкл. автогара, сини, зелени зони. Може би има някакво увеличение на паркоместата, а този паркинг до автогарата, поне гледайки на картата ми се струва чисто нов, освен това пише че е за 800 и повече коли.

# 727
  • Мнения: 19 523
Този паркинг на автогарата освен платен дали е и охраняем, че направо като са подредени колите и оставени така си е голямо улеснение за автоапашите. Преди години на Златните се опитаха да ни откраднат колата и от тогава съм с обица на ухото.

# 728
  • Мнения: 2 053
Точно защото не е за 20-те лева, няма и да бързам. Политиката е сменена и човек се нагажда според ситуацията.
Най-вероятно 30 минути дори ще са ми много за Парадайс Блу, но искам да си почна почивката без нерви Simple Smile
Миналата година паркирахме пред хотела, тази година може и да ползваме този по 5 лв. на ден, но ако не е удобно ще преценим на място.

# 729
  • София
  • Мнения: 11 497
Само това не успях да разбера - дали е охраняем. Предполагам, че не - ще кажат той е в самия комплекс, а в него се влиза след КПП с камери, така че е охраняем колкото пракингите в синя и зелена зони. Виж, мен по ме притеснява безплатния паркинг, посока Балчик, виждате го на картата къде е... Там хем е безплатен, хем охрана - йок, хем не мога да се ориентирам дали въобще е в границите на комплекса или е извън КПП-тата

# 730
  • Мнения: 2 053
Само това не успях да разбера - дали е охраняем. Предполагам, че не - ще кажат той е в самия комплекс, а в него се влиза след КПП с камери, така че е охраняем колкото пракингите в синя и зелена зони. Виж, мен по ме притеснява безплатния паркинг, посока Балчик, виждате го на картата къде е... Там хем е безплатен, хем охрана - йок, хем не мога да се ориентирам дали въобще е в границите на комплекса или е извън КПП-тата
Извън КПП-тата е.

# 731
  • Мнения: 574
Аз както писах по рано ще сме за първа година в Албена. Надявам се да останем доволни въпреки , че 10 години ходим все в хотели на инклузив и паркинг 20лв никъде не съм плащала. В последния хотел беше 10 лв на вечер при една нощувка. Колкото повече нощувки си в хотела толкова по-евтин става паркинга. Навсякъде където съм плащала паркингите са били охраняеми. Направо не знам какво да очаквам от почивката. Изобщо дали тази цена отговаря на качеството на услугата която предлагат. Дано не останем разочаровани. Аз не познавам изобщо курорта и за 30 минути едва ли ще се справим с всичко, а и не съм сигурна дали мъжа ми ще иска да остави там някъде колата.

# 732
  • София
  • Мнения: 11 497
Val, в кой хотел ще сте?

# 733
  • Мнения: 1 351
Ето инфо за паркирането

# 734
  • Мнения: 574
Val, в кой хотел ще сте?
В Калиакра маре бившата Добротица от 15 юни. Ими ли и други, които ще почиват по това време?

Общи условия

Активация на акаунт