Къде оставяте мръсните чинии след вечеря?

  • 8 797
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 622
В мивката и веднага се мият.Не мога да понасям неизмити съдове натрупани на купчини Stop.В студентските си години живях с една такава и от тогава ми се гади като видя неизмити купчини с чинии и задръстена мивка с гнусотии Sick.Нямам миялна,нямам и намерение да имам.Не си заслужава за 3 човека,един от които дете.Не ги оставям за сутринта,защото обичам като вляза сутрин да видя чиста мивка и плотове  Peace

# 16
  • Мнения: 10 793
Преди да имам миялна - всичко в мивката. Без да има отстрани натрупани.
Не мех веднага, мразя. Миех като стане време да се измият  Mr. Green - демек преди готвене или сервиране..

Сега пак така - не слагам всяка виличка в миялната - като се посъберат в мивката тогава.

Мен пък ме дразни да обръщам специално внимание на всяка чинийка и чашка да отварям и затварям миялни аааа.. Наведнъж или на 2 пъти макс. Моята е 45 см така че на 2 пъти за 2 дена я пълня и пускам.

# 17
  • Мнения: 14 815
В мивката и не ги мия веднага след вечеря.След около час приключвам тази дейност.Понякога и мъжа ми ако го прихване нещо. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 324
Моля за мнения, изпаднах в спор! Въпросът е към тези, които нямат миялна машина. Благодаря!

Много важна и полезна тема.
Аз ги държа в гардероба.

# 19
  • Мнения: 615
Важна, не важна - мамите я налазиха...

# 20
  • Мнения: 40
Имах съквартирант, който си купуваше картонени чинии и хвърляше всичко в кофата. После забравяше да изхвърли боклука и се наложи малко да го вкарам в релси. Можеш и ти така - хвърляй всичко в кофата, за какво ти е да миеш. Не разбирам какъв е спора, освен ако не е някоя шега. Мръсните чинии в мивката и измиваш. Иначе миризми, хлебарки, а ако ти дойде някой на гости - срам. Неизмити чинии, мръсна мивка... Ако не живееш в студентска квартира - миеш и това е. Ако живееш обаче хич да ни ти пука. Както беше лафа - чинии се мият едва след като нямаш чисти да сервираш.

# 21
  • Мнения: 46 660
Не си заслужава за 3 човека,един от които дете...
Заслужава си. По-малко ток, вода и здрава кожа на ръцете. + по-добре измити съдове, въобще не може да се сравни с ръчното миене. И аз не вярвах, но се убедих Simple Smile обичам да мия чинии и доста отлагах миялната, но 10 г. с нея и промених тотално мнението си.
Ние също сме трима, 45 сантиметровата ни е точно за 1 ден Peace

Всяка жена трябва да има !
А мъжете, казваш, да се мъчат като грешни дяволи Mr. Green недей така Simple Smile
М/у другото баща ми тръгна да търси миялна като миенето на чинии мина в неговите задължения  Laughing

# 22
  • Враца
  • Мнения: 2 735
Lukrecia, интересно ми е , какъв точно е спора?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 324
Самият въпрос е безумен. Къде ги оставяме... Все едно ще ги складираме и съхраняваме така с дни... И защо след вечеря? След закуска и след обяд има някакво правило ли за мястото им? После имало хлебарки, мравки и не знам още какво... Искам следваща тема -  Как точно се мият засъхнали чинии без миялна, престояли където и да е...

# 24
  • Мнения: 2
Вижте сега, госпожа кльомба. Очевидно, за да го задам насред обществен форум, въпросът за мен е важен по някаква причина, едва ли е най-безумния тук. На всички ли подобни теми си правите труда да се възмущавате надлежно?!  Благодаря за отговорите, момичета bouquet.Дори не подозирате колко задълбочени спорове могат да се водят на подобна тематика, разбира се с мъж! Естествено, че мястото на мръсните чинии е в мивката, и при първа възможност се измиват. Но не, не било редно, грозно било, запушвал се канала, не било удобно при миене и най-тежкият аргумент-"никой не прави така!"ooooh!.А наредени по цялата дължина на плота, като за изложба, е чудно просто #2gunfire. Това е гледката всяка вечер / защото работещите хора предимно вечерят заедно и си почиват преди да се заемат с миене/, ужас. Иии, да знаете, че много ми помогнахте. След приведените доказателства от своеобразната анкета, и след като спря да се смее, стиснахме ръце с умника! Засега...
P.S. Отивам във философската секция да цитирам някой абзац от Ницше, за баланс...

Последна редакция: сб, 10 юни 2017, 16:47 от Lukrecia

# 25
  • София
  • Мнения: 6 003
 Joy
Бях сигурна, че спорът е с мъж.

# 26
  • Мнения: 42 161
Наредени по плота чиниите засъхват и се залояват и после се мият трудно. Даже и веднага да почнеш да ги миеш, пак не става да ги търкаш с гъбата директно по дебелия слой остатъци от храна. Затова според мен най-доброто е веднага да се изплакнат с гореща вода и да се подредят залети и напълнени с гореща вода в мивката, пък после ги мий ако щеш веднага, ако щеш след филма, ако щеш да другата сутрин, според наклонностите си. Но вече няма опасност от засъхване и залояване. А да оставиш плот отрупан с чинии, оставени на сухо с мръсните остатъци за мен е нелепо.

# 27
  • Мнения: X
Ако спорещият мъж ги мие веднага след хранене да си ги реди както иска.  Wink

# 28
  • Мнения: 46 660
Lukrecia, а всъщност има ли значение. Щом му е по-удобно така след това при миенето - лошо няма.

# 29
  • Мнения: 1 489
Аз ги слагам в мивката, а ММ на плота.
За мен няма значение къде са сложени. И не ги мия задължително вечер.

Общи условия

Активация на акаунт