Тема за Таро

  • 9 328
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 210
Soul81, радвам се, че пишеш в темата. Дано се увеличим и тук  Hug
Благодаря, Вихрогонче! Candy

П.П. Извинявам се, но не ви разбрах. Какво означава проективни карти или подредби? Да се проектира състоянието на питащия или на гледащия върху картите, и те просто да не покажат реалното положение ли?
Да, именно, проекция на моментно състояние, както и на желанията на питащия.

# 16
  • Мнения: 3 261

Sotis, дали ще ти е възможно да ми изтеглиш 3 карти за мои взаимоотношения? Притеснява ме именно това, което споменаваш, влиянието върху картите при теглене в състояние на афект, затова много бих искала да сравня.


Ако се доверяваш на енергията ми, ще ти направя подредба, пък тогава да видим дали сме в синхрон.

Изтеглих ти три карти и една обобщаваща. Не си уточнила за какъв тип отношения става въпрос, а картите по-скоро показват какъв е микроклиматът в тях.

•   Как си представена в тези отношения – 4ка чаши, обърната
•   Как е представен другият човек – Кралица жезли
•   Какви са перспективите на тези отношения – Рицар пентакли
•   Има ли някакъв проблем/дилема, каква е скритата динамика – Звезда

В подредба за отношения Четворка чаши често загатва за някаква криза, макар и не толкова явна и забележима. Психологически, като нагласа човек не е настроен да приеме това, което му се предлага. Има една пасивност, инерция, пропуснати възможности. Понякога може да дава и усещане за безперспективност, дава съмнения относно бъдещото развитие на дадена връзка/отношения. Инерция, липса на мотивация, на стимул. Когато има усещане, че отношенията буксуват или са се изчерпали. Липсват нови изживявания и впечатления, липсват предизвикателства. Понякога дава и разочарование, особено когато човек усеща, че вече се е наситил в дадена връзка и няма какво повече да се даде и да се вземе, партньорите са зациклили в една ситуация, но не прекъсват отношенията, защото ги устройва привидната им стабилност, усещане за сигурност, защитеност.
Обаче това е една от картите, които в обърната позиция съществено променят своето значение. Тук символиката не е така критична и зациклила. Налице е мотивация за нови контакти, запознанства, изживявания. Ако се пита за отношения, които тепърва предстои да започнат и да се задълбочат, тази карта може да загатва за желание човек импулсивно да се въвлече във връзка, особено ако преди това е бил дълго време сам. В една продължителна и стабилна връзка може да означава колебания – дали да останем с човека, когото вече прекалено добре сме опознали, с когото ни свързват познати и рутинни отношения, или да потърсим нещо ново. В този смисъл може да има някаква дилема.

Интересното е, че картите не дават уточнение за отсрещния човек. Кралица жезли не е еднозначно потвърждение, че става въпрос за любовна/интимна връзка с мъж. По-скоро тя показва какви енергии доминират, т.е. какво изразява отсрещната страна или какво търси в тези отношения, с какво се захранва. Това може да бъдат и онези твои качества, с които най-силно привличаш и държиш до себе си другия човек, независимо дали става въпрос за интимна връзка или друг тип отношения. Тук доминира ентусиазирана, творческа, импулсивна и животворна енергия. Ако става въпрос за интимна връзка, съществено значение се придава и на сексуалността. Не в смисъл такъв, че за отсрещната страна това е най-важният мотив, а че в този аспект на отношенията си му силно въздействаща. Ако връзката не е интимна, картата може да загатва и за изявено творческо, предприемчиво начало, но има и елемент на самодостатъчност, не знам от чия страна се усеща повече. Има устременост към зрели и равнопоставени отношения, вълнуващи, изпълнени със страст, но без зависимости и манипулативност. Не е тип обсесивна, задушаваща грижа, основана на симбиоза. Ако въпросът ти е свързан с мъж, вероятно на този етап това търси, това е водещият мотив или така да те възприема в тази връзка, така да вижда и самата връзка.

Относно перспективността на отношенията Рицар пентакли е карта, която би предположила трайност, стъпване върху стабилна основа. Но от друга страна твърде познато е станало всичко, липсват изненади. Ако става въпрос за мъж, който се разглежда като потенциален брачен партньор, тази карта сочи за надежден човек. Може да се разчита на него. Реалист, здраво стъпил на земята, поставя си реални цели и методично ги постига. Но може би нещата стават бавно в тези отношения и ако ти си по-нетърпелива, това може да създава чувство за безпокойство и тревожност у теб. За стабилни и изпълнени с постоянство отношения това е добра карта. За търсене на приключения с уклон към експериментиране и авантюризъм – не е обещаваща. Гледа се практичната страна, има устременост към стабилност и трайност. Но има и доверие, реална подкрепа, надеждност. Рамо, на което да се опреш в труден момент.

Последната карта е резултираща и я изтеглих, за да видя каква е ”сянката” на тези отношения, какво е скрито под повърхността, има ли някаква нерешена проблематика, някакви притеснения. Звезда е доста положителна карта, но тя е свързана с нашите очаквания, надежди, мечти. Може би най-голямото ти опасение в тези отношения, особено ако става въпрос за интимна връзка, дали наистина ще бъдеш щастлива с този човек, дали с него можеш да следваш мечтите си, дали няма да се срутят твоите очаквания. И с оглед на всичко това дали той е подходящият човек. Звезда е много обнадеждаваща карта и може да показва, че най-мрачните ни опасения и тревоги са неоснователни, излишно се притесняваме. Ако отношенията преминават през кризисен период и е налице неразбирателство, тази карта също е добър знак и дава надежда за изглаждане на противоречията, за символично изцеление. Понякога се свързва и с идеалистични възприятия, това също може да бъде една от тъмните страни на връзката – да липсва реална преценка за партньора и ситуацията, човек да е заслепен от своите очаквания. В този смисъл да е проективна картата. И въпреки всичко, ако се пита за любовна връзка, тази карта говори в полза на любовта и че този съюз е благословен, има бъдеще, не е безперспективен. А противоречия и различия има във всяка една връзка. Отношенията именно на това ни учат – да приемаме различното, всичко онова, което ние не сме. То ни допълва и обогатява.  Two Hearts

# 17
  • Мнения: 10 210
Ехааа, Сотис, впечатлена съм , колко детайлен анализ! Благодаря много! Flowers Hibiscus Сега ще ти напиша обратна връзка.
....................
Първо, извини ме, трябваше да уточня наистина - става дума за любовни отношения с мъж.

4 чаши, обърната дава доста точно описание на моето положение в този момент. Има дилема в мен и някак не ми се вярва, че има още живот в тези отношения, което силно ме огорчава. Има как да стане, но не съм убедена изобщо, че човекът до мен може и иска да се справи с това.

Изключително точна е и Кралица жезли за него, относно това как възприема мен и енергията на връзката ни. Сексуалността е особено подчертана в отношенията ни също, права си и за това. В първия момент като видях Кралица жезли за него и си помислих - "леле, дали не става въпрос за влияние на жена от семейството му върху него!". Ти какво би казала за това?

Рицар пентакли за перспективи създава разностранни настроения в мен. От една страна, това си е една напълно благоприятна карта и ме радва. От друга, мисля си дали изобщо е възможно да се случи така, предвид настоящото напрежение между нас. От трета - ами ако става въпрос за трансформация в бизнес сътрудничество? Бях сънувала нещо в такъв смисъл и то сега, около Еньовден, сънищата ми не са случайни при мен, но това е за друга тема. Wink А и той преди време беше споменавал таково нещо, но нищо конкретно не е предприемано в тази насока, нито пък коментирано скоро.

Звездата е една наистина прекрасна карта за резултат! Много точни думи ползваш при описване на ситуацията, направо ти се радвам. Simple Smile Наистина съм изпълнена с много страхове, сигурно и той също, именно заради една конфликтност, струва ми се, че всичко ще ми се срути върху главата и очаквах някоя Кула да излезе.... Close

Наистина много благоприятни карти, благодаря ти, много проникновено тълкуване също! Надявам се да се проявят, понеже сега съм в доста лоша кондиция, като за 9 меча направо. Затова и помолих друга ръка да изтегли картите, че аз като тегля и започват едни 4 чаши, 5 чаши, 5 пентакли, Отшелникът и да не изброявам, можеш да си представиш коя е серията... Head Band

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 22:27 от soul81

# 18
  • Мнения: 3 261
Забравих да уточня, че ако не става въпрос за любовна връзка, Рицар пентакли би могъл да даде и добра перспектива за сътрудничество, работа по общи проекти, нещо доходоносно, трайно и стабилно.

Ако все пак се пита за лични/интимни отношения, с Кралица жезли, представяща другия човек, ми се струва, че в отношенията може да има по-изявено, доминиращо влияние от страна на жената, т.е. от теб. Или да има желание нещата да се случват по-бързо и спонтанно, да инициираш нещо. Но традиционно боя жезли се свързва с всякакви официалности, включително и с узаконяване на вече съществуващи отношения пред обществото.

# 19
  • Мнения: 10 210
Писах по-горе в редакция, има някои неща от допълнението ти, коментирани там - интересно ми е какво ще е твоето мнение. Да, има огромна потребност от моя страна за някаква динамика, за разместване на пластовете в настоящата структура на отношенията. Моментът с любовни-делови отношения ми е особено интересен дали ще се развие и как.

# 20
  • Мнения: 3 261
Благодаря за обратната връзка.  Nature Sun With Face

За Кралица жезли не мога да кажа дали това е майка му или друга близка жена от семейството. Но изтеглих тази карта, изрично задавайки въпрос как той е представен във вашите отношения. Тоест там, където сте двама, няма други участници. Това е енергията, която циркулира между вас. Онова нещо, което може би най-силно го зарежда и мотивира.

За работа по съвместни проекти, сътрудничество тези карти също не са лоши. Въпросът е ти да не отклониш това, което ти се предлага като възможност. А вие реално в брак ли сте или просто връзка?

Много често картите отразяват текущата ситуация, понякога могат да покажат и минали влияния, ако това рефлектира и отзвучава в настоящата ситуация. За сигурни бъдещи прогнози съм малко скептична, но може би просто ми липсва опит. Не се занимавам с това професионално, от време на време гледам за удоволствие.



# 21
  • Мнения: 10 210
Ясно значи за тази Кралица жезли, съвсем си е на мястото той да вижда мен в това проявление. Имаме връзка, без брак. И някакви големи тревоги са ми се настанили в главата какво ще се случва, имаше някакви недоразумения между нас и ми обтегнаха нервите. Защо споменаваш за отклоняване на възможност за сътрудничество от моя страна, кое те кара да мислиш в такава насока?

И аз съм забелязала, че картите може да дават настояща ситуация. Но тъй като към момента Рицар пентакли и Звездата не са се изразили в пълен потенциал, а и това са бавни карти, мисля си, че е отразена и бъдеща прогноза. Ако бяха само бързи карти, за състояние, бих си помислила, че касаят само настоящето (и миналото).

Много си добра, някои неща от анализа ми прозвучаха направо ясновидски, а не таровски. Wink Би могла да се занимаваш и професионално, ако решиш.

# 22
  • Мнения: 3 261
Защо споменаваш за отклоняване на възможност за сътрудничество от моя страна, кое те кара да мислиш в такава насока?

Четворка чаши ме наведе на тази мисъл. А и нали традиционно на тази карта е изобразен човек, пред който има три чаши, но той ги съзерцава с апатично изражение. А зад гърба му има още една, четвърта, и тя изглежда "липсваща".

Да, имам такива латентни способности. Помагат ми много и в астрологичните анализи, най-вече там. Но по друг начин засега не могат да се проявят, имам нужда от спомагателен "инструмент", било то Таро или астрология.

# 23
  • Мнения: 10 210
Питам, защото и това ми прозвуча ясновидски. Simple Smile Една жена, която ми гледа много успешно, ми каза за такова развитие на нещата в бизнес план - избор между 2 оферти, от мъж и от жена. Помислих си дали пък не би могло той да е мъжът. Тя, между другото, също ползва Ленорман за опорен инструмент, но вижда далеч отвъд картите. Може и допълнителни въпроси да задава пред икона. Дарбата й се отключва след изпадане в клинична смърт.
....
Значи изглежда нещата в отношенията ми като да не са чак толкова зле, виждах ги направо апокалиптично. Особено ме впечатли, че в картите, касаещи и него, не излизат никакви мрачни аспекти. Мудни карти, да, но без негативни конотации.

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 23:35 от soul81

# 24
  • Мнения: 3 261
С Ленорман никога не съм се занимавала, нямам такава колода. И честно казано ми изглежда трудно разбираема. Но и нищо не съм чела по темата, нямам представа как се работи с тези карти.

# 25
  • Мнения: 10 210
С Ленорман никога не съм се занимавала, нямам такава колода. И честно казано ми изглежда трудно разбираема. Но и нищо не съм чела по темата, нямам представа как се работи с тези карти.

А те всъщност се приемат за по-опростени от Таро, много хора не могат да свикнат с Таро и разучават Ленорман. В тях няма толкова дълбочина и нюанси. Тълкуването в комбинация също е опростено. Но на теб за какво са ти - при астрология и Таро на такова ниво + допълнителните личности заложби...

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Тази сутрин си изтеглих Рицар жезли права, астрологично съответствие - Стрелец, събитие - порив, евентуално пътуване или някаква дейност, акция, случка. Някой ако иска да си сподели картата за деня  Hug

# 27
  • Мнения: 3 261
Да дам обратна връзка по картата за деня, която изтеглих вчера – Петица мечове.

За пореден път се убеждавам, че една карта без контекст трудно може да бъде разтълкувана. Значенията на всяка карта са многопластови, зависи за какво се пита.

Та, нямаше нито конфликтни ситуации, нито опити да се избегнат такива. През целия ден имаше оживена комуникация. И сравнително спокоен ден беше, без натоварване. През късния следобед обаче неочаквано се появи проблем със средство за комуникация (стихия Въздух, боя Мечове), от което съм силно зависима. При това до края на деня трябваше да изпълня спешна поръчка. Бях поставена в ситуация да я анулирам, но в крайна сметка не се стигна чак до там. Оказа се малко по-сериозен бъг в системата, комуникационното средство възкръсна за нов живот.  Grinning

# 28
  • Мнения: 10 210
Интересно проявление на картата, да.

Аз теглих сега карти за една позната, в новосформираща се и неукрепнала връзка, картите касаят него:

Рицар чаши - Императорът - Асо пентакли

Човекъ е влюбен, това е ясно. Император + Асо пентакли - забавяне в развитието на отношенията. А и мъжът е малко "тежка гемия". Вие по Императора какво бихте прогнозирали?

# 29
  • Мнения: 3 261
Много интересна комбинация. Асо пентакли се счита за една от най-щастливите карти. Ако се падне до неблагоприятни карти, смекчава значението им. В комбинация с положителни още повече подсилва тяхното влияние.

Струва ми се, че тази връзка е с перспектива да прерасне в нещо сериозно, стабилно, обещаващо. След като премине романтичната вълна, мъжът може да узрее за ангажиране – перспектива за брак, семейство и готовност към поемане на бащински отговорности също не е изключена.

Тук не виждам указания за неблагоприятен развой и изоставяне. Тази връзка не ми прилича на някоя еднодневка, нещо нетрайно и повърхностно. Зависи дамата колко е увлечена, тези карти сякаш повече разкриват нагласата на господина. Но и сексуалността е силно застъпена в тези отношения – и Императорът, и Асо пентакли са доста "потентни" карти.

Общи условия

Активация на акаунт