Отношения баща - дъщеря

  • 44 292
  • 251
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 32 509
Виждам, че с теб сме набори. Моят първи съпруг също почина, но аз бях на 35, а от 4 години насам имам втори брак. И децата ни са на сходна възраст. Та, ще си позволя да ти дам един съвет съвсем накратко-обади се по телефона на мъжа си и използвай още този уикенд да си събереш багажа и да се върнеш при него, без да губиш повече време. Сигурна съм, че знаеш защо. Успех!

Вече стана трудно за местене.
Сина ми учи в хубаво училище което не иска да напуска/8 клас е/ Баща ми също не дава да дойде синът ми с мен.
 Освен това всичко се чака наготово..  да измия чиниите, да наготвя да изчистя. Никой не пипва нищо. Една виличка не се измива през деня
Баща ми пие по цяла нощ, а на другия ден цял ден спи..А не е болен на легло.
Мъжа ми е от малък град, а аз живея в голям и взимам 900 лв. заплата. Баща ми казва да заминавам където си искам, но да им пращам пари.
Имам и кредит/ не е много -1000 лв.и малко трудно ще ми е по този начин. Като напусна  работа какво ще правя.?? Мъжа ми и той има кредит. И неговата заплата е малка ама няма къде да ходи.При мен категорично отказва да дойде заради баща ми. И така..Това са ми колебанията

Знаех си аз, че нямаш основателна причина да зарязваш мъж, работа и дете.
Зарязваш ги за да се грижиш за пропаднал алкохолик.
Да се грижиш за болен родител от инвалидизиране, счупване, инсулт е хубаво.
В твоята ситуация това е смешно и тъжно.
Решението е елементарно. Събираш си багажа и се прибираш при мъжа ти и си живееш живота, който заслужаваш.
Оставайки при баща си, след години ще си трошиш главата как си пропиляла години живеейки чужд живот и слугувайки на алкохолих.
Послушай баща си. Замини. Но не му пращай пари. За  какво са му. Да ги изпие?  Joy
Проблема не е баща ти, ти си проблемната.

# 196
  • Варна
  • Мнения: 36 862
Баща ти забранява сина ТИ да дойде с теб?!? Е, не, отказвам се. Ти си безнадежден случай.

Добре си намираш оправдания. Зад тях обаче прозира истината - страх.

# 197
  • Мнения: 14 987
lapenceto71,
Щом живееш в град с по-големи възможности , защо не потърсите работа за твоя човек в твоя град ? Предполагам , че и квартира ще можете да си наемете , хем ще си настрани от тази токсична среда при баща ти. И детето няма да сменя училище.
Не изпускай живота си , ще видиш колко бързо синът ти ще се дипломира и после ти - какво ?
Има решения , не се оплаквай само , а просто помисли. Обсъди го с детето , и  с голямото също , с човека ти и съм сигурна , че ще те подкрепят. За едната къща да си проваляш живота е много жалко.

# 198
  • Мнения: 32 509
Баща ти забранява сина ТИ да дойде с теб?!? Е, не, отказвам се. Ти си безнадежден случай.

Добре си намираш оправдания. Зад тях обаче прозира истината - страх.

Живота си е неин. Да си троши главата.
Пъзла без собствено мнение.

# 199
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 550
Чудесен премер за сина ти!От криворазбран страх нямаш милост ,към детето си!

# 200
  • Мнения: 18 983
И аз се зачудих - как не ти дожаля да разделиш детето си с баща, който ви обича?? За да угодиш на пияния си родител. Ужасно е, бррр

# 201
  • Мнения: 1 463
Аз, по принцип, съм много послушна  и обичам родителите си. Но съм влизала в големи конфликти с тях, щом знам, че нещо трябва да го направя, а те не са съгласни.
Нужно е да действаш така, както ти диктува сърцето. Да имаш своето семейство!

# 202
  • София
  • Мнения: 19 470
Синът ти щом сега не иска да дойде с теб, след 2-3 години съвсем няма да иска. А баща ти може да изкара още 20 години така.
Баща ти казва еди-какво си и ти все още го слушаш?
Не знам в какъв град живееш, но ценностите ти не са градски.
Явно изпитваш вина, защото баща ти ти е помагал с децата, но всичко си има граници.
Кажи на него това, което пишеш тук, ако трябва - крещи. То животът ти минал, ти ще го мислиш.

# 203
  • Мнения: 225
Баща ти забранява сина ТИ да дойде с теб?!? Е, не, отказвам се. Ти си безнадежден случай.

Добре си намираш оправдания. Зад тях обаче прозира истината - страх.

Живота си е неин. Да си троши главата.
Пъзла без собствено мнение.



На дървена глава като твоята ще и е много трудно да разбере ,че има и изключително, човечни хора , които дори "бе " не са използвали в живота си. За тях обгрижването на тези около тях е начин на мислене.
Егоизма им е непознат.

lapenceto71 , моя съвет - игнорираш и  си гледаш живота. Няма никакъв друг начин.

Минал съм през болни родители на легло дори , но семейството ми не съм ангажирал.

# 204
  • Мнения: 32 509
Баща ти забранява сина ТИ да дойде с теб?!? Е, не, отказвам се. Ти си безнадежден случай.

Добре си намираш оправдания. Зад тях обаче прозира истината - страх.

Живота си е неин. Да си троши главата.
Пъзла без собствено мнение.



На дървена глава като твоята ще и е много трудно да разбере ,че има и изключително, човечни хора , които дори "бе " не са използвали в живота си. За тях обгрижването на тези около тях е начин на мислене.
Егоизма им е непознат.

lapenceto71 , моя съвет - игнорираш и  си гледаш живота. Няма никакъв друг начин.

Минал съм през болни родители на легло дори , но семейството ми не съм ангажирал.


Няма да е зле да прочетеш казуса преди да пишеш слабоумни мнения.
Но от теб това може да се очаква.
Не виждам причина да се зарязва дом, мъж и дете за да се "обгрижва" алкохолик, който цял живот се опитва да контролира личния живот на детето си, че и да го цоца за пари. Това е егоизъм и не е човечно. Но като те знам какъв си е логично да имаш изключително извратени представи за човечност и морал.
И аз съм гледала болен човек 7 години. Три инсулта, счупен таз и крак. А не прав и здрав алкохолик.
Заключихи ти малоумната тема с идиотската драма и още те сърби да се заяждаш ли?  Joy
Иди при любовницата да те почеше.Нещо не ти си върши работата магазинерката.

# 205
  • Мнения: 21 746
Много кофти тая, последната история. Само не разбрах, синът от този баща ли е, с който lapenceto не живее заради баща си, просто недоумявам как така ги е разделила, ако е така, но истории всякакви....
 Честно казано не ми се вярва тази точно история да има щастлив край, в смисъл да се съберат. Тя се оплаква и се чувства гадно, ама сигурно реално не иска да предприеме промяна. Решила си е приоритетите...
Поне момчето явно е добре, има си училище и среда.

# 206
  • Мнения: 225
Баща ти забранява сина ТИ да дойде с теб?!? Е, не, отказвам се. Ти си безнадежден случай.

Добре си намираш оправдания. Зад тях обаче прозира истината - страх.

Живота си е неин. Да си троши главата.
Пъзла без собствено мнение.



На дървена глава като твоята ще и е много трудно да разбере ,че има и изключително, човечни хора , които дори "бе " не са използвали в живота си. За тях обгрижването на тези около тях е начин на мислене.
Егоизма им е непознат.

lapenceto71 , моя съвет - игнорираш и  си гледаш живота. Няма никакъв друг начин.

Минал съм през болни родители на легло дори , но семейството ми не съм ангажирал.


Няма да е зле да прочетеш казуса преди да пишеш слабоумни мнения.
Но от теб това може да се очаква.
Не виждам причина да се зарязва дом, мъж и дете за да се "обгрижва" алкохолик, който цял живот се опитва да контролира личния живот на детето си, че и да го цоца за пари. Това е егоизъм и не е човечно. Но като те знам какъв си е логично да имаш изключително извратени представи за човечност и морал.
И аз съм гледала болен човек 7 години. Три инсулта, счупен таз и крак. А не прав и здрав алкохолик.
Заключихи ти малоумната тема с идиотската драма и още те сърби да се заяждаш ли?  Joy
Иди при любовницата да те почеше.Нещо не ти си върши работата магазинерката.


Факт ,че какъвто и да е проблема на човек ,не можеш без за обиждаш и още 3-4 като теб.
 Какво значи пъзла и как и помагаш ?

Наивност , обич  , загуба на реална представа , партньор който не съдейства , заблуда , навик ,
да продължавам ли ?
От далеч си личи, че момичето няма подкрепа а получава само упреци и тук също ?
Къде е тази ваша стерилна среда в която няма проблеми?

# 207
  • София
  • Мнения: 16 218
Напротив, точно защото сме минали през abusive отношения, я съветваме да се стресне и да предприеме нещо. Синът ѝ попива мачистко отношение и един ден това ще се отрази на неговите отношения с жените. Та всъщност реалната жертва е синът ѝ. А що се отнася до нея: има си хора, които обичат да се самосъжаляват и искат и другите да ги съжаляват.

# 208
  • Мнения: X
Оф! Аман от малоумници, които наричат стерилна всяка среда, която е различна от средата на уайт траша!

# 209
  • София
  • Мнения: 19 470
Всеки си има различни степени на поносимост и различни поводи да се "освести".
Както и не на всяка жена и идва отвътре да скръцне със зъби на насилника, независимо мъж или баща. С бащата е дори по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт