Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 12

  • 82 845
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 639
Супер, че неонатологията е вече по-висока степен. Но все още не може да е на нивото на Майчин дом и Токуда, където и под 1200 гр могат да спасяват. Дано не се налага....
Точно това са придобили преди 2-3 месеца, 3 -тата степен- демек мушмуроци родени по 1.200, имали са едно бебе 920 грама каза. Естествено че опита си е опит, и е ясно че.МД и както явно от вас тук разбрах Токуда са по-напред, но вече може и в Надежда. Ама то и в Шейново може, незнам защо пишете че само.МД и Токуда. Съвсем друг е въпроса къде са най-добрите+

# 526
  • Мнения: 1 970
Благодаря за корекцията. Дано скоро го напишат и в сайта на Надежда, където седи старата информация.
Шейново имат добра неонатология, но понякога транспортират тежките случаи към педиатрична болница.

# 527
  • Мнения: 1 970
Колко струва раждането към днешна дата?

# 528
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 131
1950лв.

# 529
  • Мнения: 191
Здравейте!
Моля за мнения за д-р Ваня Атанасова.
Благодаря!

# 530
  • София
  • Мнения: 1 928
Здравейте!
Моля за мнения за д-р Ваня Атанасова.
Благодаря!
Докато лежах за задържане няколко месеца в Надежда, д-р Атанасова често минаваше на сутрешна визитация. Впечатлението ми за нея като лекар е добро.

# 531
  • Мнения: 100
Здравейте мамита. Пише ви една настояща мама със син на 1,2 год. и настояща бременност във 12 г. с. Има ли някоя мама с породени дечица? Аз имах първа бременност инвитро ( цял живот ще съм благодарна на др Персенска) , а втората стана от раз съвсем случайно. Първото бебе го следеше др Кръстев, който ме гласеше за секцио, но в последния момент го попитах може ли да пробваме нормално и той се съгласи. Е,  родих нормално при др Димова , но със страхотни мъки и разкъсвания. Резултатът е разкъсана шийка по настоящем. Въпреки всички трудности съм много благодарна на др Димова, и сега се следя  при нея. През 8 седмица обаче получих болки в корема и в спешния ме посрещна др Христов ( и него харесвам страшно много). Та той ми сподели, че серклаж е наложителен и то ETCO.  При разговора ми с др Димова тя спомена обаче стандартен серклаж.  Искам да питам има ли мами със серклаж при нея и как се справят след тази процедура. Според вас има ли как и двамата да съгласуват мненията си? Утре съм на скрининг при любимата ми др Михова, но незнам тя дали гледа шийки със спекулум. Знам че ги мери, но в моя случай не е толкова важна дължината, колкото разкъсването. Ще се радвам ако някой има стандартен серклаж и поясни малко повече за него. И също така дали знаете дали др Димова е на смяна и как приема днес?

# 532
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Д-р Христов е специалистът със серклажите в болницата. Довери се на неговото мнение.

# 533
  • Мнения: 16 874
Чувала съм, че др. Христов е много добър специалист в правенето на серклажи.
Дори във фор1ма има тема за новия серклаж ЕТКО - може да я погледнеш ако те интересува. Има и тема за породени деца Simple Smile
Успех!

# 534
  • Мнения: 1 970
Много интерсно, аз също имах разкъсана шийка при раждането, но ми я зашиха и казаха, че няма да имам проблеми.
Освен да питам аг...

# 535
  • Мнения: 100
Привет пак Simple Smile вчера изчетох цялата тема за ETCO-то. Ще попитам утре и др Михова за мнение. Иначе съм с много шевове и шийката буквално зее. Незнам дали не съм напъвала правилно и оттам да идва разкъсването, но беше много кофти. Цял месец ходих на промивки след това. И дълго не можех да си седя на д-то. Въпреки всичко пак бих искала да родя нормално, ако няма причини за секцио разбира се.

# 536
  • София
  • Мнения: 23 168
някога като изписваха моето дете разрешаваха една кола да влезе в двора, там до охраната.
сега като настроиха сграда има ли място и пускат ли пак кола да влезе там, да натовари майката с бебето или се притичва до платените паркинги?

# 537
  • София
  • Мнения: 30 171
Колата може да спре точно пред входа (под навеса) или в подземния паркинг. Няма нужда да се тича с новородено до платения паркинг. Това преди година.

# 538
  • Мнения: 853
Да, това с третата степен е от скоро от 2-3 месеца, така че е нормално майки родили преди година да не го знаят. Но аз като четях тук останах с впечетлението че едва ли не само ако са с по-ниско тегло но иначе добре остават там, а то не е вярно. То е нормално ако не е имало проблем с бебечето майките да незнаят, но аз винаги разпитвам защото в крайна сметка дори в 9-ти месец да родиш ноже да се наложи недай си боже от неонатологични грижи на бебето. И аз се поуспокоих защото до седмица-две ме чака раждане там:) Много е чистичко и ново в болницата, акушерките изглеждаха супер.шегаджийки, казаха обаче че бебетата си седят при нас, естествено казаха го защото предпочитат майките да си гледат бебетата. Но ги разбирам имаше 47 бебета в отделението и три акушерки на смяна....естествено тук не включвам неонатологията с проблемните бебета. Казаха че бебетата могат да седят там и месеци и че вече ако недай си биже трябва да ее оперира после си го връщат при тях. Акоммайката обаче иска да седи си плаща.по 110 лева на ден. Но за бебето е безплатно.
А ако майката не е в кондиция след раждането или пък й е първо дете и не е наясно още какво да прави.В такива случаи пак ли ги оставят денонощно?

# 539
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ако не е в кондиция, няма да го оставят. На мен ми го взеха първата нощ, макар че аз бях ок да си е при мен.
Ако не е наясно какво да прави, ще ѝ обяснят. Wink

Общи условия

Активация на акаунт