За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 67 022
  • 765
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 1 958
Здравейте!
Бихте ли казали как по-бързо да сваря боба ?
Вчера забравих да го накисна ,сега го направих ...та как да ускоря процеса на сваряването на боба,чувах ,че се слага сода или алкохол?

# 526
  • Мнения: 7 848
Здравейте!
Бихте ли казали как по-бързо да сваря боба ?
Вчера забравих да го накисна ,сега го направих ...та как да ускоря процеса на сваряването на боба,чувах ,че се слага сода или алкохол?

Сода се слага, алкохола е с друга цел в другата вода, след като я смениш.

# 527
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Здравейте!
Бихте ли казали как по-бързо да сваря боба ?
Вчера забравих да го накисна ,сега го направих ...та как да ускоря процеса на сваряването на боба,чувах ,че се слага сода или алкохол?
За бързо сваряване тенджера под налягане е решение.
Сода слагам 1 чаена лъж. когато заври, оставям така да ври няколко минути и изхвърлм водата...тя е една жълто-зеленикава...след това измивам хубаво боба и слагам нова вода. Обаче това помага да е по-малко газообразуващ при консумиране, а за бързина винаги си е зависело от сорта.

# 528
  • Варна
  • Мнения: 1 958
Ясно ,благодаря ви!

# 529
  • Мнения: 5 758
Мисля да направа френска селска торта с два крема, от заквасена сметана и друг с кондензирано мляко. Какво да взема сгушенка или само подсладено кондензирано мляко?

# 530
  • Мнения: 1 858
Аз съм я правила с подсладено кондензирано (от руски магазин , но тук дамите ме светнаха , че и в Л7дъл и Кауфланд има ) , става разззкошшш

# 531
  • Мнения: X
Сгущенката не е ли дулче де лече - т.е. това, което трябва да правиш с кондензираното? Ако е това, взимай нея, няма смисъл да си играеш сама да го вариш.

# 532
  • Мнения: 5 758
Не знам кое от двете е по- подходящо за крема, ако се прави с дулсе де лече/ сгушена ще взема от него. Досега съм я правила само  с крем от заквасена сметана. Сега искам да опитам с друг крем.

# 533
  • Мнения: X
Аз я харесвам само с дулче де лече, но доста тежка и сладка става, не е по вкуса на всеки. Сгуещнка не съм намирала, варя подсладено кондензирано на водна баня. Ако е същото, с удоволствие бих си спестила варенето, и без това всеки път ме е страх с тези затворени консерви да не гръмне някоя.

# 534
  • Русе
  • Мнения: 5 265
Мисля да направа френска селска торта с два крема, от заквасена сметана и друг с кондензирано мляко. Какво да взема сгушенка или само подсладено кондензирано мляко?

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/03/blog-post_16.html

Скрит текст:

# 535
  • Мнения: 5 758
Благодаря на отзовалите се.

# 536
  • Мнения: 9 146
Аз я харесвам само с дулче де лече, но доста тежка и сладка става, не е по вкуса на всеки. Сгуещнка не съм намирала, варя подсладено кондензирано на водна баня. Ако е същото, с удоволствие бих си спестила варенето, и без това всеки път ме е страх с тези затворени консерви да не гръмне някоя.

в Била има, при сухите сметани, кафета и млека е. 340 г - 3,89 лв. От време на време и на промоция. Не варя вече.

# 537
  • София
  • Мнения: 11 748
Аз я харесвам само с дулче де лече, но доста тежка и сладка става, не е по вкуса на всеки. Сгуещнка не съм намирала, варя подсладено кондензирано на водна баня. Ако е същото, с удоволствие бих си спестила варенето, и без това всеки път ме е страх с тези затворени консерви да не гръмне някоя.
Сгушенка има в руските магазини Берьозка, колкото искаш, също и една уникална сметана за разбиване, повече от 35 % масленост. Заслужава  да се купи. Цената не е повече от 3  - 3.50 лв.

# 538
  • Мнения: 1 557
Направих прекалено сладък крем и си мислех дали ако го сложа в торта с неподсладени блатове ще се неутрализира малко. Освен това ми останаха 4 белтъка. Можете ли да ми препоръчате блатове, които биха станали ок без захар и евентуално с повече белтъци. Или как по друг начин да спася крема.. Thinking

# 539
  • Мнения: X
Тукашната Била  е доста постна като асортимент, не съм забелязвала. Берьозка имаме - никога не съм влизала, но ще отида - приемам идеи и за нещо друго интересно от там  Simple Smile

И докато съм се сетила да питам - едно голямо Маскарпоне ми е останало, досега само за бисквитена торта съм ползвала, но мернах днес по ТВ, че слагаха в сос за паста - правили ли сте нещо подобно и как? Имам от Лидлските панделки с манатарки, би трябвало да им отива бял сос със сирена newsm78

Общи условия

Активация на акаунт