Ревливо бебе

  • 15 746
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 985
Момичета,
Сърдечно ви благодаря за милите думи, вдъхвате ми надежда и кураж, макар и виртуално.  Hug
Истината е, че вчера беше особено кисел ден за моята госпожица. Не бяхме излизали цял ден заради жегата, което в съчетание с никнещи зъби не беше добра комбинация.
Днес излезнахме още в 8 до преди малко и нещата бяха коренно различни. Беше и весело покрай другите бебета и не усетих как минаха 2 часа, даже и кафе пих, тя седя до мен на сепарето, после се прибрахме с раницата.
Пожелавам на всички майки спокойни бебета, най- важното е да са ни здрави, другото ще го избутаме!

# 61
  • Мнения: 7 988
Разбира се, че не е задължителен биберонът и не е хубаво да се ползва, ако бебето е спокойно. НО! Първо то го плюе, не защото не го иска и това е против волята му или каквото там си мислите, а защото като лапне нещо, то очаква от него да тече храна и като не е така, то се разочарова.... Просто така е свикнало и друго не знае. Второ, за мен е много по-вредно бебето да реве нон-стоп, отколкото да ползва залъгалка. Дори не виждам нищо вредно в залъгалката, ако се махне навреме. Бебето има нужда от гърда не само за храна, а и за успокоение. Така го е създала природата. Когато не я получава, то е незадоволено и гърдата е хубаво да се замести с биберон.

# 62
  • Мнения: 573
Гърдата е хубаво да се замести с биберон + гушкане, само ако майката не кърми. Но не смятам, че детето плюе, защото не тече храна, а по-скоро плюе, защото иска нещо друго - да усети майка си примерно, да бъде гушнато, да получи човешка близост + евентуално някакви физиологични нужди като глад, жажда или специфични страдания като колики, пълен памперс и т.н. Бебета имат сукателен рефлекс, който няма нищо лошо да бъде задоволен с биберон, ако майката не кърми, но е хубаво да е придружен и с близост, това се отнася и за храненто с шише - не да му запуши устата просто и да отиде да си свърши някаква работа. Макар и че палецът върши работа в такива случаи и не, не е нещо лошо, също, израства се, при нормални обстоятелства и няма нужда да се маха. Но и биберонът не е задължително лошо нещо. Лошо е само при тикане на сила, въпреки многобройните откази на детето - според мен.

# 63
  • Мнения: 7 988
Aurora_89, съгласна съм, но не мисля, че ако детето плюе биберона, е лошо да се опита да му се даде пак. Многобройни, многобройни... колко да са... Сигурна съм, че повечето майки пробват по 2-3 пъти максимум... Никой не иска да прави нищо насила с бебето си. Освен това е хубаво да се пробва когато детето не реве, защото като реве, то се изнервя още повече от това.

# 64
  • Мнения: 33
А аз да ви се похваля днес дори готвихме заедно. С едната ръка гушкам с другата готвя Grinning . И ние не излизаме мн е горвщо.
И аз мисля че бибата ги успокоява до някаква степен. Още в началото преди да ми спре кърмата тя искаше да суче дори и след като се е нахранила, просто там да си дреме

# 65
  • Мнения: 1 775
Момиче, вземи си една регулируема ерго реница, ако е станало на 3 месеца и ще се родиш, гаранция. За по-мъничко бебе - слинг (тъкан или с халки за жегите е екстра, че е само един пласт). Това разнасяне на ръце е ужас за кръста и гърба, а в раница/слинг нищо няма да усещаш, така хубаво разпределят тежестта. Моето като прави бойкот на количката, само раницата ни спасява, да не съм луда да вървя с бебе на ръце и да бутам количка - пъхам раницата в багажника на количката, излизаме на разходка и като писне - бум в раницата да си се кокори и клюкарства от високо.
За вършене на домакинска работа също ще ти е незаменимо да имаш свободни ръце.

# 66
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 761
jay и по малкото ми дете правеше абсолютно същото като твоето, с тази разлика че аз кърмех и освен това всеки час висеше на гърдите ми. Имаше колики, но не плачеше само от това, от какво така и не разбрах. Успокояваше се само преди обяд, когато излезехме на разходка и спеше около 2ч. Общо взето това продължи до 4-я месец. След това престана да реве постоянно, но пак не спеше. Сутрешния сън по време на разходката беше най-продължителен, после спеше още 2 пъти по 30 мин, през нощта се будеше 3-4 пъти. Кошмарът почти приключи към 8-я месец, когато започна да спи два пъти по 2ч. Нощните събуждания продължиха до втората година.
Освен търпение няма какво друго да ти пожелая. И дано има кой да те отменя понякога. Пробвах хомеопатия и ароматерапия, но ефект нулев.

# 67
  • Мнения: 943
Не успях да прочета всичко, но ми направи впечатление, че има майки на спокойни бебета, които дават съвети. От моя опит съм разбрала, че ако не си минал лично през това, няма как да знаеш за какво става дума. Може само да се предполага, че потърпевшата майка нещо някъде бърка, а не винаги е така. Спомням си чувството за вина, което изпитвах. Ревлата е вече е на 19, но аз още помня какво чудо беше. Добре, че майка ми беше наоколо да дава идеи и да ме отменя. Проблемът не отмина с периода на коликите, нито след 6 месеца, нито дори след година. До годината спеше по 15 мин -рев - 15мин - рев....До 3-годишна се будеше всяка нощ по 2 -3 пъти с панически рев. После разреди до едно събуждане и след 5 години вече спеше доста по-спокойно. Сега трудно я будя Simple Smile Да добавя за успокоение, че от годинка нататък нямаше памперси и на 2 години беше изключително самостоятелно дете.
Отне ми 13 години да се реша на второ. То няма нищо общо с каката поне в това отношение. Също ревеше и не спеше много, но съвсем поносимо.
Та с две думи ... търпение трябва. И разбира се, карайте ЛЛ да преглежда обстойно. Внимавайте с люшкането, много е мъничко детенцето.

# 68
  • Мнения: 10 673
Благодаря, дами Wink
Количката я мрази до дъното на бебешката си душа, само раничката оправя положението, ама сега в жегите излизаме след 18 и до тогава подивява.
Бънджи ни дадоха приятели, точно 2 минути стоя и пак кански вой, от тогава да не го види.
Сега мисля проходилка и уокър да пробваме, дано там има повече късмет. Добре, че всичките ни приятели са с бебета, та сменяме джунджуриите, вместо да купуваме всичко.
Забравих да спомена, че е скорпионче, мисля, че и това допринася за благия нрав на бебочката.  Laughing

8-месечно и все още се разкарвате с раница, вместо с количката?! Че тя скоро ще проходи, а ти ще се прегърбиш ако я носиш до 15 кг.  Grinning Кога мислиш да тренирате количката? Лято е, използвай да я научиш да спинка навън в количката... Сутрин, на хладно или привечер... Grinning Или не го мислиш?

# 69
  • Мнения: 12 352
Опитай с триколка, даже да й хареса. Не става за спане, но ако вече сяда опитай за разходка, удобни са.

# 70
  • Мнения: 1 985
Момичета,
Повярвайте ми, до раницата съм стигнала, не защото ми е много кеф, от зор е цялата работата. С количката излизаме сутрин и привечер и след 20тата минута надава кански рев и почва да се гърчи като червей, за заспиване и дума не става. Предпочитам да ми е спокойно, отколкото да бутам количка и нося бебе, играла съм го неведнъж. Като видя някой мама да си пие кафенцето, а бебето сладко да си спинка, само и завиждам.  Hug
Приела съм вече, че детето не е лесно и го бутам ден за ден.
Съветът за триколката ми хареса, това не сме го пробвали, стабилно се седи отдавна, така че трябва да опитаме.

# 71
  • Мнения: 7 988
Не успях да прочета всичко, но ми направи впечатление, че има майки на спокойни бебета, които дават съвети. От моя опит съм разбрала, че ако не си минал лично през това, няма как да знаеш за какво става дума.

Ако не го кърмех на поискване и не ползвахме биба, и моето нямаше да е спокойно. Спокойно беше като го успокоя на гърда, най-вече.
Бебето е неспокойно поради някаква причина. Винаги.

# 72
  • Мнения: 1 985
Според мен някой бебета са неспокойни, защото са по-чувствителни, по- емоционални, дори по- инати ако щеш.
При дъщеря ми виждам как изпада в истерии от най- дребното, например като не и позволявам да пипа, там където не може, е в състояние да реве истерично в продължение на поне 30 минути, спира само ако я залиша с нещо друго. Тая работа с умората от рев не става при нас, напротив изнервя се повече и ситуацията става критична.
Затова и казвам, че майките на спокойни деца не разбират тези драми. А може и аз някъде да греша, знам ли??

# 73
  • Мнения: 7 988
Истериите след годинка са друго нещо. Тук говорим за малки бебета.

# 74
  • Мнения: 1 775

8-месечно и все още се разкарвате с раница, вместо с количката?! Че тя скоро ще проходи, а ти ще се прегърбиш ако я носиш до 15 кг.  Grinning Кога мислиш да тренирате количката? Лято е, използвай да я научиш да спинка навън в количката... Сутрин, на хладно или привечер... Grinning Или не го мислиш?
Хахаха, много са ми забавни такива мнения Laughing По-добре на ръце, обаче не в раница?! И като проходи, какво? Ще тръгне в права линия със скоростта на възрастен да върви неуморно?! Дъщеря ми е на 1 година, 9 кила е, не я усещам грам в раница и слинг, а на ръце не мога да я нося повече от 5 минути, защото имам стара травма на гърба. А тва 8 месечното престаряло за раница, братче, горката му изгърбена майка Joy 

Общи условия

Активация на акаунт