Защо да е лошо, че много искам да уча?

  • 14 697
  • 131
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 966
За съжаление аз завърших малко след промените - отдавна - и с моята диплома където и да бях работила и трупала стаж, щях да взимам много малка заплата. Така че просто не съм си и помисляла да ставам специалист, нито да дълбая в материята  Peace Щях директно да умра от глад и толкова. Сега предполагам не е така, но от моите набори почти никой не работи това, което е учил  Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 19 440
Така е, дечко съм си... Laughing
...., но ето примерно днес баща ми едва ли не ми вдигна скандал , че някаква махленска клюкарка го питала какво толкова съм преживяла , че съм публикувала тъжни неща във фейсбук.......Мисълта ми е, че се изумявам как може хорското мнение и клюките да имат такова влияние и да им се придава толкова важност .
Извинявай, но това е малкото населено място - всеки да знае всичко за съседите, децата и внуците им.
Едва ли ще се връщаш там, ясно ми е, че възпитанието ти е такова, но опитай да промениш ситуацията, като започнеш с родителите си. Питай баща си защо заради някаква си чужда жена тормози родната си дъщеря (аз лично това не го проумявам, а имам дъщеря колкото теб. Тя е интроверт, но аз не я притискам да споделя повече отколкото е преценила).

# 47
  • Мнения: 3 721
Така е, дечко съм си... Laughing
По принцип сте прави , но ето примерно днес баща ми едва ли не ми вдигна скандал , че някаква махленска клюкарка го питала какво толкова съм преживяла , че съм публикувала тъжни неща във фейсбук. А аз отдавна публикувах неща, които са видими само за приятели. Вероятно е попаднала на постове отпреди сто години още като бях ученичка. И щяла да ме разнася сега цялата околност.   Ами честно казано , не ми пука особено кой ще ми обсъжда публикациите, щом според тях фейсбук е показател за това как живее даден човек. Да не говорим , че от няколко дни съм си изтрила профила. Мисълта ми е, че се изумявам как може хорското мнение и клюките да имат такова влияние и да им се придава толкова важност .
1. Няма такова нещо като изтриване на профил във фейсбук.
2. Когато се пише/качва/споделя нещо там, първо се мисли. Като не искаш някой да вижда стари неща, ги правиш видими само за теб. Не е кой знае колко сигурно, но пак е нещо.
3. Хората живеем в общество, затова и хорското мнение/клюките са неделима част от него. Без значение е дали те изумява, дали ти харесва, дали ще спечелиш или ще си навлечеш проблеми от него. Свиквай.

# 48
  • Мнения: 30 049
М дааа, животът с малкия и големия град доста се различава. В София дори не познавам съседите си, само 1 на нашия етаж, 2-ма от горния и домоуправителя. Живеем вече 3 години в блока.  Mr. Green

Виждам ги, поздравявам ги и до там. Не се вълнувам от живота им или те от моя.

В малките градчета определено е различно - познават се всички, даже и от съседните блокове, събират се, обсъжда се този или онзи....и така!  Mr. Green

# 49
  • София
  • Мнения: 19 440
Всъщност времената се промениха, когато бях дете - се знаехме всички в блока в София, защото нямаше мобилност + софийското жителство. Сега е днес един, утре - друг, особено в оборотни апартаменти.

# 50
  • Мнения: 76
Така е, дечко съм си... Laughing
По принцип сте прави , но ето примерно днес баща ми едва ли не ми вдигна скандал , че някаква махленска клюкарка го питала какво толкова съм преживяла , че съм публикувала тъжни неща във фейсбук. А аз отдавна публикувах неща, които са видими само за приятели. Вероятно е попаднала на постове отпреди сто години още като бях ученичка. И щяла да ме разнася сега цялата околност.   Ами честно казано , не ми пука особено кой ще ми обсъжда публикациите, щом според тях фейсбук е показател за това как живее даден човек. Да не говорим , че от няколко дни съм си изтрила профила. Мисълта ми е, че се изумявам как може хорското мнение и клюките да имат такова влияние и да им се придава толкова важност .
1. Няма такова нещо като изтриване на профил във фейсбук.
2. Когато се пише/качва/споделя нещо там, първо се мисли. Като не искаш някой да вижда стари неща, ги правиш видими само за теб. Не е кой знае колко сигурно, но пак е нещо.
3. Хората живеем в общество, затова и хорското мнение/клюките са неделима част от него. Без значение е дали те изумява, дали ти харесва, дали ще спечелиш или ще си навлечеш проблеми от него. Свиквай.



1. Може би не съм се изразила правилно - деактивиране, но при всеки случай профилът ми не съществува вече.
2. Да, ей сега ще седна да си разглеждам публикациите с години назад да видя коя случайно е останала видима за всички.Голяма работа, като са видели някакви неща вероятно отпреди 7-8 години (защото тогава последно публикациите ми бяха общодостъпни newsm78 ).
3. Прочетох мнения преди моето, че животът в провинцията се различавал от този в София. Аз също не си познавам съседите освен хората отсреща, домоуправителя и едно семейство от първия етаж. Другите съм ги виждала няколко пъти, но освен ,,добър ден'', няма какво друго да им кажа. Нито им знам личните истории, нито си мисля, че те знаят за моите. Докато в малкия град от целия квартал се събират по пейките и който мине по улицата, винаги има какво да кажат за него, чак и кътните зъби им знаят на някои или ако липсват пикантни клюки от личния живот, се започва обсъждане ,,ама колко е надебеляла'', ,,ама тоя преди беше по-слаб'' , ,,погледни как грозно се е облякла'' ooooh! аз силно не одобрявам това да говориш за някой, който дори не ти е никакъв, а само го познаваш.Имах на времето една приятелка, която като излезем на кафе и почва да ми говори:,,ама ти знаеш ли еди кой си какво е направил?'' , ,,а знаеш ли еди си коя с кой ходи сега?'' и т.н., и т.н. Сетете се защо вече не общуваме по никакъв начин.

# 51
  • София
  • Мнения: 12 789
За много хора все още е най-важно жената да се омъжи, а ако учи много шансовете да се омъжи намаляват. В някакъв смисъл това е мнението и на съвременните социални психолози и социолози, но те по-скоро дялкат мъжете, че са неамбициозни и реално за умните и успели жени няма адекватни половинки.

# 52
  • Мнения: 76
Да, току що излязох на двора и без да искам, засякох напористата и тя ми предлага през оградата пак онзи 37-годишния  hahaha казва ми името да го видя на снимка във Фейсбук, отговарям й ,,изтрих си профила"  hahaha тя понеже нейните внучки ги е уредила , до мен е опряла.Човек да не смее и носа да си покаже, веднага на талази го връхлита селяндурската ограниченост и манталитет  hahaha

# 53
  • София
  • Мнения: 12 789
Да, току що излязох на двора и без да искам, засякох напористата и тя ми предлага през оградата пак онзи 37-годишния  hahaha казва ми името да го видя на снимка във Фейсбук, отговарям й ,,изтрих си профила"  hahaha тя понеже нейните внучки ги е уредила , до мен е опряла.Човек да не смее и носа да си покаже, веднага на талази го връхлита селяндурската ограниченост и манталитет  hahaha
Виж, не се ядосвай, хората не ти мислят злото. Хилядолетия наред неомъжената жена е била едно безправно и бездомно нищо. Ще трябват векове, докато всички дозреят до идеята, че няма нищо страшно и да си сама, докато не срещнеш подходящ, а може би и завинаги. Това не те обрича на ужасен живот и гладна смърт.

# 54
  • Мнения: X
Стига, бе. Тоя 37-годишния е по-близък по възраст до мен отколкото до теб. Кажи ѝ, че като отвориш старчески дом, ще му се обадиш да ти стане първият киент с намаление от таксата.

# 55
  • Мнения: 3 721
Да, току що излязох на двора и без да искам, засякох напористата и тя ми предлага през оградата пак онзи 37-годишния  hahaha казва ми името да го видя на снимка във Фейсбук, отговарям й ,,изтрих си профила"  hahaha тя понеже нейните внучки ги е уредила , до мен е опряла.Човек да не смее и носа да си покаже, веднага на талази го връхлита селяндурската ограниченост и манталитет  hahaha
Добре, де. Реално погледнато и ти я коментираш в момента бабата и то зад гърба й. Опитай се да видиш цялата картинка, без да се фръцкаш като ощипана мома. Тя говори с/за теб, ти говориш с/за нея, тя говори с/за други, ти говориш с/за други, другите говорят с/за трети, третие говорят с/за другите и т.н. Пак ти го пиша, дано този път го прочетеш с разбиране. Живеем в общество, комуникираме едни с други, важността или безсмислието на обменената информация от гледна точка на определен индивид е без значение.

# 56
  • София
  • Мнения: 19 440
Да, но тя коментира какво бабата е казала за нея, а не изобщо житието и родата на бабата. Има разлика.

the wishmaster, предлагам, ако Yoanna__ има желание - да ни даде координатите на 37-годишния във ФБ, а ние с теб ще го нападнем с оферти, та да се оплаче на бабата. Той за нас си е почти агнешко, кво толкова

 

# 57
  • Мнения: 3 721
Да, но тя коментира какво бабата е казала за нея, а не изобщо житието и родата на бабата. Има разлика.

Технически погледнато го прави с това:
Цитат
...тя понеже нейните внучки ги е уредила...

В заключение: достатъчно много хора и написаха да не се вързва на такива приказки. Ако иска - да ги послуша, ако не иска - ще четем поредните писания в стил "ама аз с какво съм го заслужила, ама тя що така говори и пр."  Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 19 440
Е, ако някой те критикува, не е трудно да се хлъзнеш по наклона и да започнеш да му връщаш, че и отгоре. Не са много хората, които могат да се удържат. Аз лично - не.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 789
Е, ако някой те критикува, не е трудно да се хлъзнеш по наклона и да започнеш да му връщаш, че и отгоре. Не са много хората, които могат да се удържат. Аз лично - не.
Лесно е, казваш, че това е личен въпрос и не искаш да го коментираш, и толкова. Малко хора са толкова нахални, че да продължат и след това.

Общи условия

Активация на акаунт