Спад в БТ около дните на имплантация и ФФ

  • 15 755
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Враца
  • Мнения: 5 197
Терминът имплантационен спад е често използван за обясняване на спада в лутеалната фаза около периода на очакваната имплантация (7-10 ден след овулацията). В същото време този пример не е винаги реултат от бременност, терминът е често използван защото е подходящ за обяснението на спада и защото този пример по-често се появява по графики с бременност, отколкото при липса на бременност.  Има няколко фактра, които ще ви помогнат да разберете защо това спадане или покачване на температурата е по-често срещано при графики, завършили с бременност.
1. Жълото тяло нормално достига върха на  продукцията на  прогестерон и започва да се редуцира в средата на лутеалната фаза. При цикъл, в който е настъпило оплождане това е спасено когато ембриона се имплантира и продължи производството на прогестерон, докато плацентата не започне сама да произвежда хормони.
2. Естрогенът обратно на прогестерона намалява температурата. Вторичното повиашаване в средата на лутеалната фаза може да е причина за рязко понижаване на БТ. Това може да обясни защо понижаването на БТ  около средата на лутеалната фаза при цикъл без настъпило оплождане. Нивата на естроген при настъпила бременност са по-вискоки от тези при един овулаторен цикъл.
Когато видите такова покачване/понижаване на температурата в средата на Вашия цикъл, това не дава 100% гаранция, че е застъпила бременност. Докато сте имали полов контакт във фертилните дни имате шанс да сте бременна без значение как изглежда графиката Ви
 Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 31
  • Мнения: 4 324
Цитат на: wa_wa
Докато сте имали полов контакт във фертилните дни имате шанс да сте бременна без значение как изглежда графиката Ви
 Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation


Първо - благодаря за превода и
Второ - това последното най ми хареса  Wink

# 32
  • Враца
  • Мнения: 5 197
Няма проблем, а това последното да не помислите, че е свободно съчинение, там хората са го написали

# 33
  • Мнения: 4 399
Ва_ва, много мило от твоя страна че си превела статията. Някъде във ФФ имаше и нещо още по-обстойно по въпроса с implantation dip, включително колко жени са анализирани и колко % от коя група за имали dip. Истината е че го има и при графики които не завършват с бременост.Затова са поставили някакви ограничения, доколкото си спомням беше че трябвало да се появи на 8-9 ден и че промяната трябва да е поне с 0.2°, само не си спомням по фаренхаим или С. Лично аз вече и не обръщам внимание на такива неща защото съм ги имала тия работи в няколко цикъла, и пак нищо... А и аз освен бременните графики във ФФ гледам и небременните отвреме на време за да се отрезвявам. И те го имат, които не вярва да погледне. Е при тях не пише implantation dip разбира се, ама картинката е същата.
Таня, хубаво си направила че си отделила темата. Само сега дано да не настане истерия с търсене на implantation dips...  Simple Smile Нали знаеш какво става щом някой пусне мухата с нов симптом.

# 34
  • Мнения: 7 716
Аз мисля, че тази тема се провокира от моето изказване, че като ми е спаднала температурата, всичко е загубено за този месец.
Идеята на Ва-ва /за което и благодаря/ е, че е възможно да има спад и да настъпи бременност, а не че спада е сигурен признак на бременност.

# 35
  • Мнения: 4 399
Лали, не е нужно да се обясняваме за такива неща, кой какво е казал. Идеята ми беше че много често ако се чуе за един симптом, всички започват да се вглеждат в себе си, да виждат под вола теле, и след това са безкрайно разочаровани като им дойде. Човешко е, ама с времето е побъркващо.

# 36
  • Враца
  • Мнения: 5 197
За сипмптомите много са наистина и всички ги търсим, дават много фалшиви надежди понякога, но това е положението. Другата статия по-късно Grinning

# 37
  • Мнения: 4 324
Прочетох че, за да се говори за имплантационен спад е необходимо разликата в БТ (т.е спада)да е минимум 0.3 градуса по Фаренхайт.

Формулата за преизчисляване от Фаренхайт в Целзий е

(Ф - 32)*0.5555 = С

Общи условия

Активация на акаунт