Защо когато бях на 25, не заделих яйцеклетки за черни дни…?

  • 10 709
  • 127
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 518
Никой не е казал, че трябва да усетиш точно секундата на пукане на фоликула и да се втурнеш да правиш секс. Но поне да си наясно в кои дни се прави секс, за да има в тръбите сперматозоиди. Всъщност няма нужда да се цели овулацията, защото има около 6 фертилни дни. Усещат се ясно.
За началото съм напълно съгласна. Иначе аз не ги усещам или поне не знам да ги усещам. Ти как ги усещаш?

# 121
  • Мнения: 30 802
Различно, имам 3 бременности и след всяка цикълът ми се мени, както и усещанията. Не че си спомням как е било преди 10 години, но общо взето ако се вгледаш, има някои признаци- цервикална слуз, повишено сексуално желание, чувстваш се красива:), а понякога има подобни на менструалните болки, или яйчниците са чувствителни. Но при всяка жена и при всяка възраст е различно, разбира се. Но общо взето не би трябвало да е трудно да правиш секс във фертилните дни. Няма нужда чак от тест.

# 122
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Цитат
Хайде моля ви се, изкарахте го все едно се самодиагностицирате понеже си познавате тялото.
Да, аз точно се самодиагностицирах с болест на ЩЖ. Ако питаш лекарите, все още нищо ми няма. Mr. Green Абсолютно сама си поставих диагнозата, макар че хормоните ми бяха и все още СА в норми. Точно това, че познавам тялото си ми помогна да се диагностицирам.
И да, познавам си доста добре почти всеки сигнал на тялото. Изумително е просто как за всичко си има някаква физиологична причина и много добро, логично обяснение, а не нерви, както казват на повечето места.
И факт е, че при повечето хора я няма тая връзка - да си познават тялото. При мен също не беше много добра, но все пак я имаше. С времето се научих да разпознавам още и още сигнали.
Просто повечето хора не си обръщат такова внимание, не че и при тях няма сигнали. За тая връзка говоря, че са я скъсали, като не си обръщат особено внимание, и не гледат сигналите.
Аналогично и с овулацията. Не да си усетиш до секунда, но все пак. Никой не говори за секунди.  Mr. Green

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 14 738
Точно така е - може тестът да е положителен, а овулация да няма.
Разбира се, че може. Може също тръбите - примерно - да са проходими, яйчниковият резерв да е добър и така нататък, а жената да не забременява. Не виждам защо едното, тестът (който при това има още една функция - ориентира за времето на овулацията) да е измамно, а другото да не е.
И не е вярно, че ако не усещаш овулацията ей така отвътре, то е, защото не разбираш какво да търсиш или не познаваш тялото си.

# 124
  • Мнения: 30 802
Нещо не разбираш. Тестът за проходими тръби постига заключение- да, не. Тестът за овулация НЕ ДАВА ясен отговор. Казва ти, че един хормон се е повишил- ама като се е повишил, дали е предизвикал овулация, дали има качествена яйцеклетка, не се знае.

# 125
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Точно така е - може тестът да е положителен, а овулация да няма.
Разбира се, че може. Може също тръбите - примерно - да са проходими, яйчниковият резерв да е добър и така нататък, а жената да не забременява. Не виждам защо едното, тестът (който при това има още една функция - ориентира за времето на овулацията) да е измамно, а другото да не е.
И не е вярно, че ако не усещаш овулацията ей така отвътре, то е, защото не разбираш какво да търсиш или не познаваш тялото си.

Не ми се обяснява, нито спори. Който не си наблюдава тялото, той не е открил признаци и разпознал разни сигнали.
Не е въпросът да си усещаш овулацията така отвътре.
И да те ориентира тестът за ову за времето й, то ако имаш ЛУФ синдром например, ще видиш овулация през крив макарон. Тестът ще отчита точно пик на хормона, уж подходящо време за зачеване, ама овулация и бременност - йок.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 14 738
Цитат
Нещо не разбираш.
Всичко разбирам аз. Доста често хората казват "не разбираш", когато те нещо не разбират в казаното от събеседника.
Тестът за овулация ДАВА ясен отговор дали лутеинизиращият хормон се е повишил. Ако не се отчете ниско, високо и после пак ниско ниво (отрицателен - положителен - отрицателен тест в рамките на дни), приемаме, че няма овулация. Никъде не съм казала, че повишаването значи 100% овулация, еле па да значи качествена яйцеклетка (каквото и точно да е значението на "качествена"), може би ти не разбираш, че не съм го казала, въпреки че се изразих ясно.
Точно както всяко друго изследване дава ясен отговор за нещо.
Примерно изследването на нивото на АМХ или на ФСХ дава ясен отговор за нивото им в кръвта.

Къде по-точно е разликата - че на теста за овулация му викаш тест за овулация, а не за ЛХ?

Цитат
Тестът ще отчита точно пик на хормона, уж подходящо време за зачеване, ама овулация и бременност - йок.
Така, а къде написах, че тестът отчита нещо различно от пик на хормона?

# 127
  • Мнения: 272
Здравейте, след 4 дни ще стана на 25г., така че мога да ти отговоря защо.
..........
Четвърто - С мъжа ми вече мислим за бебе, но повечето ми колеги от университета са още в БИАД и са мнооого далеч от това.
........
Ние пробваме от началото на година, но без следене на овулация и изследвания (освен моито профилактични изследвания) и мъжа ми вече се стряска, че не става, не е особено запознат с "бебеправенето" и защо ми е тази овулация..........


Simple Smile)) е, след като на 25 години и вече правите опити за бебе, може би теб тази тема не те засяга, но виж.... " повечето ми колеги от университета са още в БИАД и са мнооого далеч от това. ..."  - тях май би трябвало тази тема да ги интересува....
защото времето си върви... и то доста неусетно:)))

Общи условия

Активация на акаунт