За какво ме разприятелиха във Фейсбук

  • 62 224
  • 618
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 553
Не мога да повярвам, че някой над 12 години ползва Фейсбук като трибуна да изразява мненията си.
На когото му е интересно какво мислиш по даден въпрос сам ще те попита.

Не е нужно да ме засегне лично някой, за да го разпрятеля, стига ката час да пука високопарни, крайни и издаващи негативизъм към това и онова постове. Моментално му прасвам и бан като подарък  Mr. Green

По-дразнещи са само ония дето пускат по амнайсет снимки на нагъзеното си, рошавото, пишещото, падащото и каквото там прави ежеминутно дете/куче/коте.

# 76
  • Мнения: 32 495
Не мога да повярвам, че някой над 12 години ползва Фейсбук като трибуна да изразява мненията си.
На когото му е интересно какво мислиш по даден въпрос сам ще те попита.

Не е нужно да ме засегне лично някой, за да го разпрятеля, стига ката час да пука високопарни, крайни и издаващи негативизъм към това и онова постове. Моментално му прасвам и бан като подарък  Mr. Green

По-дразнещи са само ония дето пускат по амнайсет снимки на нагъзеното си, рошавото, пишещото, падащото и каквото там прави ежеминутно дете/куче/коте.

Ти не знаеш ли, че има и възрастни, които ползват фейсбук. Ама много са, не само деца.
 Има много групи с най-различна тематика. Както и във форума. Има тема/група - пишат си хората мнението.
А дали някой ще избере форум, фейс или друга платформа си е негово лично решение.
А тези, които те дразнят с кучета, котки и деца  - ами не ги следвай.

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Като си споделяш мнението публично, и имаш такава силна нужда да го правиш- бъди готова и за последиците. Първо няма как всички да те харесват, и всички да са съгласни с теб. Нямаш право да виниш някой, че се е обидил за нещо, всеки си има "мазол" и като го настъпиш там става друг човек. Това да те изтрият от приятели си е техен избор, ти си наранила човека по някакъв начин.
Ако тази "домакиня, която не гледа бъдещето си, и чака за всяка стотинка" публикува статус от типа на "Тез жени дето само работят и за работата си мислят, да вземат да си погледнат къщите, че са като кочини, или пък да прекарат малко време с децата си, че не знам си какво" Пак ще има някоя работеща жена, която ще й се ядоса и ще я блокира и нея вероятно. (Не съм пристрастна към никоя от страните, просто давам пример, моля не ми изреждайте как някой може да работи и да си чисти къщата- аз уважавам и работещите, и за мен домакиня също е професия, всичко е личен избор)
Просто си засегнала по- сериозни теми, за които хората имат сериозно изградено мнение, няма как всички да ти ръкопляскат.
Няма лошо да казваш каквото мислиш, просто се приготви и за обратна връзка.
Можеш да започнеш блог примерно.

П.П. Аз съм трила също приятел, защото като ловджия почна да публикува разни снимки на него с мъртви и разпорени животни. Просто ми беше потресно, за мен това е един от мазолите ми, не търпя жестокост към животни. И го изтрих за да не гледам това нещо. Абсолютно личен мой избор, както той е решил да публикува това, така и аз реших да го изтрия.  Peace

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 21:30 от crossfade

# 78
  • BG
  • Мнения: 2 458
Привет!
Изчетох мненията ви. Извлякох малкото мъдрост, която срещнах тук-там. Благодаря на тези, които ме подкрепиха! Остава вярно твърдението, че не се чете с разбиране, затова не считам за нужно да водя спорове и дискусии. Като цяло малко хора схванаха целта, с която пуснах темата. Пожелавам лека нощ, а темата нека остане като дъвка за челюстите на упражняващите се в драматизъм!  Peace

# 79
  • Мнения: 3 809
И аз се замислих за тази домакиня, която те е блокирала. Ами ти с един коментар си оплюла, разкостила и зачеркнала целия й живот. За тебе смисълът на живота може да е в изграждането на кариера, но за нея да е в създаването на семейство и въртене на къща. Хората са различни и имат различни приоритети в живота.

Изказала си явно крайно и силно негативно мнение за начина на живот, който тя й семейството й са избрали. Показала си пред целия свят какво мислиш за такива хора, което се отнася както за самите домакини така и за хората около тях. Нормално е тя да се припознае и да се обиди. 18 години сте били приятелки и през всичките тези 18 години ти си я смятала за някакъв подчовек, присмивала си й се под мустак, че тя вместо да изкарва сама пари трябва да проси всяка стотинка от мъжа си. Чувствала си превъзходство, презрение и вероятно и съжаление към нея и семейството й.

Да ти кажа и аз бих те блокирала и не бих ти проговорила повече. Бих съжалявала само, че за всичките тези 18 години не съм разбрала какъв лицемер си и съм те допускала в най-близкото си обкръжение - до мъжа и децата ми.

# 80
  • Мнения: 135
И аз се замислих за тази домакиня, която те е блокирала. Ами ти с един коментар си оплюла, разкостила и зачеркнала целия й живот. За тебе смисълът на живота може да е в изграждането на кариера, но за нея да е в създаването на семейство и въртене на къща. Хората са различни и имат различни приоритети в живота.

Изказала си явно крайно и силно негативно мнение за начина на живот, който тя й семейството й са избрали. Показала си пред целия свят какво мислиш за такива хора, което се отнася както за самите домакини така и за хората около тях. Нормално е тя да се припознае и да се обиди. 18 години сте били приятелки и през всичките тези 18 години ти си я смятала за някакъв подчовек, присмивала си й се под мустак, че тя вместо да изкарва сама пари трябва да проси всяка стотинка от мъжа си. Чувствала си превъзходство, презрение и вероятно и съжаление към нея и семейството й.







 Peace
  






 Peace  

Да ти кажа и аз бих те блокирала и не бих ти проговорила повече. Бих съжалявала само, че за всичките тези 18 години не съм разбрала какъв лицемер си и съм те допускала в най-близкото си обкръжение - до мъжа и децата ми.

# 81
  • UK
  • Мнения: 3 959
И аз бих те блокирала, особено след последното мнение. Малкото мъдрост са само тези, които са съгласни с теб? Ти изказваш мението си във Фейсбук, ами блокирайки те, тези хора изказват мнението си за теб. Защо ти да можеш, а те да не могат?

# 82
  • Мнения: 11 553
Ти не знаеш ли, че има и възрастни, които ползват фейсбук. Ама много са, не само деца.
 Има много групи с най-различна тематика. Както и във форума. Има тема/група - пишат си хората мнението.
А дали някой ще избере форум, фейс или друга платформа си е негово лично решение.
А тези, които те дразнят с кучета, котки и деца  - ами не ги следвай.

Хех благодаря, че се опитваш да ми обясниш. Наистина го оценявам.  Hug
Но във ФБ съм като рибка във вода. Служебно ми се налага да ползвам фацебук като маркетингов канал вкл. за онлайн директен маркетинг. Имам над 10 ФБ страници и групи. Таргет групата ми не са деца.
Но друго имах предвид с поста, че след 12 не ползваш ФБ като лексикон или таен дневник.

# 83
  • Мнения: 5 259
Изчетох мненията ви. Извлякох малкото мъдрост, която срещнах тук-там. Благодаря на тези, които ме подкрепиха! Остава вярно твърдението, че не се чете с разбиране, затова не считам за нужно да водя спорове и дискусии.
Попадала съм на някои твои мнения през годините и създаваш впечатление на доста надменен човек с крайни възгледи за правилно и грешно, като предимно чуждите избори и ценности са грешни  Mr. Green а твоите правилни.
Дори да си наистина кой знае какво, подобно отношение към околните дразни и не трябва да те изненадват реакциите и желанието на хората да те блокират.
А превземки като "не ме разбирате, оставям ви да си дъвчете  Tired", са още по-смешни за възрастен човек.

# 84
  • Мнения: 15 960
Като се изразяват крайни мнения, напълно нормално е да има сърдити. Все едно Карбовски да се обижда, че не всички го харесват и да се чуди защо. Давам го само като пример, да не започнат сега анализи и сравнения.

# 85
  • Мнения: 3 809
И аз бих те блокирала, особено след последното мнение. Малкото мъдрост са само тези, които са съгласни с теб? Ти изказваш мението си във Фейсбук, ами блокирайки те, тези хора изказват мнението си за теб. Защо ти да можеш, а те да не могат?

Защото има такива хора, инфантилни, които остават на менталното ниво на 5-6 годишно дете. Те обичат да заемат крайни и силни позиции по различни теми за да са интересни, различни, ярки, да се открояват от тълпата и да шокират обществото. Каквото не понасят обаче е критика и ответна реакция. Те са свикнали да няма отпор и когато получат такъв се врътват и играят обидени. Точно това работи обикновено при децата - като се разсърдят, мама/татко/баба/леля тичат да ги успокояват и да си посипят главите с пепел.

В реалния свят на възрастните обаче е друго. Хората си реагират на провокациите и понякога разприятеляват дразнителя и прекъсват връзки с него.

Възрастният индивид се е научил да си изразява мненията избирателно. Да не изплясква първосигнално всяка мисъл, която му премине през главата, а да се замисли за евентуалните последствия. Ако пък не може да се удържа като Бенисима, тогава си носи последствията, а понеже му е трудно и да си направи изводите пуска подобни теми във форумите.

# 86
  • Мнения: 32 495
Ти не знаеш ли, че има и възрастни, които ползват фейсбук. Ама много са, не само деца.
 Има много групи с най-различна тематика. Както и във форума. Има тема/група - пишат си хората мнението.
А дали някой ще избере форум, фейс или друга платформа си е негово лично решение.
А тези, които те дразнят с кучета, котки и деца  - ами не ги следвай.

Хех благодаря, че се опитваш да ми обясниш. Наистина го оценявам.  Hug
Но във ФБ съм като рибка във вода. Служебно ми се налага да ползвам фацебук като маркетингов канал вкл. за онлайн директен маркетинг. Имам над 10 ФБ страници и групи. Таргет групата ми не са деца.
Но друго имах предвид с поста, че след 12 не ползваш ФБ като лексикон или таен дневник.

Моля  Hug  Laughing

Не съм те разбрала значи.
 А защо възрастни хора го ползват като лексикон и таен дневник не мога да си го обясня и аз. Показност, жажда за внимание може би. Но е детинско. Има хора  са като деца, нямат спирачки.
Ама тъй и тъй каза какво работиш.
Скрит текст:
Всеки път като търся някаква стока в гугъл и после фейса ме залива с реклами точно на тези продукти. Как се избягва това?

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Срещам доста коментатори сред приятелите ми като авторката на темата. Подминавам ги, слагам си ги в "група" във Фейсбук, в която не виждат нищо, освен основни неща в профила ми, а също така се лишавам от мненията им занапред да им излизат по стената и изобщо. Ако нещо се присетя за тези хора, ще си вляза в профила им и ще гледам. Не симпатизирам на изказвания (било то и мнения) за ваксини, гейове, политики, домакинства...споделяйте си ги с близките. Защо 200+ , а някои случаи и повече, хора трябва да научават колко сте отворени/затворени към света?! Някакви снимки и споделяне на весели клипчета и това е, другото е твърде в повече в тази социална мрежа..или пък ви липсват разговори и срещи "очи в очи"?!

п.с блокират ме стари гаджета като си хванат нови  Joy

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Елора,
Скрит текст:
отиваш си в акаунта в гугъл https://myaccount.google.com/ така да ти застане хаха От там Ads Settings---> Manage Ad Settings---> Ще ти излезне това на екрана https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2016/12/2016-12-20_ … 39_06-650x270.png и от там просто го Turn Off 

# 89
  • Мнения: X
Не съм трила, но и не приемам приятелства от непознати.
И аз си мечтая да съм домакиня, въпреки работата, която си харесвам и образованието. Някога, може би... Обаче да заклеймяваш хора за избора им на начин на живот, който явно ги прави щастливи... Sick Защо би те дразнило това, как живеят другите? С какво ти вреди и с какво ти пречи, че чак лозунги да издигаш? Ако имах сред приятелите си такива, които размахват пръст и са вечно недоволни, ще ги блокна със сигурност.
Има групи за всякакви интереси, но си мисля, че там едва ли активността ще е толкова голяма, като няма да те прочетат "приятелите", към които е насочено умишлено или не.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт