Начални училища в Пловдив - тема 2

  • 90 703
  • 734
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 922
А училището в района ли ви е? Явно не.

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 996
В граничен е. Но като го избирах за баткото, даже и за малкия мин година, децата от ПГ бяха с най-голямото предимство.

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Какво ще кажете за новата система? Аз бих казала едно голямо браво!!! Критериите за прием не ги оправиха и с дете в училището и друго, завършващо ПГ в същото училище сме 13сти още в първия ден.... но поне мога да следя и да се притеснявам онлайн Joy

Вижда ли се някъде колко заявления има за дадено училище?

# 318
  • Мнения: 10 489

Вижда се така

# 319
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Мерси Духи  bouquet

# 320
  • Мнения: 3 922
Най-голямото предимство трябва да дава точно районът. Не може деца, които живеят до училището да бъдат изместени от някои, които са от другия край на града /както имаше случаи миналата година и се наложи да открият нова паралелка за децата от района/. Дори и да са посещавали ПГ в него или имат брат/сестра в по-горен клас.

# 321
  • Мнения: 177
Здравейте, миналата година септември месец сменихме адресната регистрация . От 10 години живеем на този адрес, постоянноя е с през две пресечки, но се оказа , че постоянния не е в района на желаното училище, затова регистрирахме настоящия. Сега попадаме в последната графа, сменян адрес една година преди подаване на заявлението, нали?
Смята се календарна година назад , или?

# 322
  • Мнения: 598
Ами цяла година, 12 месеца назад, за съжаление, се смята. Дано влезете въпреки тези точки. Като гледам настоящата ситуация, в някои училища и с много малко точки ще се влиза, ако не са и повечето. Само за няколко напливът е огромен, точките също.

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Има нова наредба. До 1г назад получавате 40т.
Тоест, утре да си смените адреса, пак 40т. И на 30 май да го смените - пак.

# 324
  • Мнения: 598
Да, правилно, 40 т. получавате в такъв случай, ако новият ви адрес е в района на училището. Леко се обърках, за което се извинявам.

# 325
  • Мнения: 177
Да, 47 точки имам, дано стигнат . Като цяло наборът е малък, казаха , че имат достатъчно места и ще приемат и от гранични райони, дано е така. А данъците към общината играят ли някаква роля? Не намерих поле , в което да се отбелязва нещо.

# 326
  • Мнения: 10 489
Да, 47 точки имам, дано стигнат . Като цяло наборът е малък, казаха , че имат достатъчно места и ще приемат и от гранични райони, дано е така. А данъците към общината играят ли някаква роля? Не намерих поле , в което да се отбелязва нещо.
Данъци-манъци все тая - 1 клас е задължителен така че приемат наред.
Това не е социална услуга като детските градини.
Но са много тъпи точките де - само 2 за за граничен адрес и ПГ..

Но като гледам подадените заявления не мисля, че ще има драми.

Въпрос: а как се избира класен или няма как Simple Smile

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Зависи от добрата воля на ръководството на съответното училище.
В ЧХ в Тракия ни казаха да запишем предпочитанията си (за класен ръководител или определени деца, които да са заедно) отдолу на самото заявление при записването.

# 328
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Въпрос: а как се избира класен или няма как Simple Smile

Отиваш в училището, намираш желания учител и му казваш, че искаш при него.

# 329
  • Пловдив
  • Мнения: 58
Здравейте, ние сме в района на СУ "СВ. КОНСТАНТИН-КИРИЛ ФИЛОСОФ", учителите там ще са Невена Видева, София Хрискова, Донка Диварова и Теодора Иванова. Ако някой има мнение, моля да сподели !
Това е точно срещу нас, и ние ще сме там. За учителите нищо не знам, та и аз ще чакам някой да се включи. А то въобще може ли да си изберем учителка?
За сега добри отзиви чух за Невена Видева и Теодора Иванова. А за избора на учител, мисля,че при записването на детето, може да се говори с директора.

Общи условия

Активация на акаунт