Начални училища в Пловдив - тема 2

  • 91 210
  • 734
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 91
Прекрасни критерии... Нашата ситуация би била следната-идваме си от чужбина, записваме голямото дете в 3ти клас , а малката в подготвителна в съседен район , но с новите критерии няма гаранция, че нея ще я приемат в 1ви клас в същото училище. .. И какво правим? А вариант в училището по район с подготвителна група няма. Е, по задължение ли трябва да си взимам децата от различни места?

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 1 005
Прекрасни критерии... Нашата ситуация би била следната-идваме си от чужбина, записваме голямото дете в 3ти клас , а малката в подготвителна в съседен район , но с новите критерии няма гаранция, че нея ще я приемат в 1ви клас в същото училище. .. И какво правим? А вариант в училището по район с подготвителна група няма. Е, по задължение ли трябва да си взимам децата от различни места?
Почти в същото положение съм.

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Системата няма ли да ви даде допълнително точки за това, че в училището учи другото ви дете?
На принципа на класиране за ДГ.

# 198
  • Мнения: 10 726
Системата няма ли да ви даде допълнително точки за това, че в училището учи другото ви дете?
На принципа на класиране за ДГ.
Мда, 2 или 3 бяха... На фона на адреса нямат много файда...

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 14 131
Системата няма ли да ви даде допълнително точки за това, че в училището учи другото ви дете?
На принципа на класиране за ДГ.
Мда, 2 или 3 бяха... На фона на адреса нямат много файда...

Да, но ако в района няма достатъчно деца да запълнят местата всяка друга точка е от полза.

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 1 005
Да, така е. Но ние няма от къде да разберем колко деца са в района.
Аз лично не се "боря" с деца, които наистина живеят в района и трябва да са с предимство. Тези, които ще си сменят адреса само и само да са в района, те са ни конкуренция. Защото колкото и точки да събереш, пак стават по-малко от току-що сменил си адреса човек.
За мен това е несправедливо в новата наредба. Първо, че за граничещ район се дават 2т, а не 10, например (две преки от последната улица на прилежащия район не ме прави чак толкова извън обсега на училището) и това, че вече няма значение кога си сменяш адреса. Щом е в района, вземаш 40т.

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 1 239
Ако детето ми получаваше образование и отношение отговарящи на репутацията и очакванията ми и аз не бих съжалявала.
Но уви.

Като чета такива постове и направо се питам защо изобщо са правени толкова "гимнастики" и продължават да се правят, а просто не си преместите детето? Едва ли е толкова трудно, щом лесно сте влезнали в така желаното училище и най-вероятно деца от района не са били приети. Както стана тази година...

# 202
  • Мнения: 514
Някой има ли наблюдение за музикалното училище? Добри ли им са резултатите по български и математика? И ако учим балет, задължително ли е да учи и музикален иструмент? Писах им имейл, ама не ми отговарят.

# 203
  • Мнения: 598
За музикалното училище - обадете се по телефона или отидете на място. Съмнявам се от някое училище да отговарят особено бързо, ако изобщо, по имейл, дори и да имат такъв.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 14 131
Някой има ли наблюдение за музикалното училище? Добри ли им са резултатите по български и математика? И ако учим балет, задължително ли е да учи и музикален иструмент? Писах им имейл, ама не ми отговарят.

В учебните планове се вижда кога какво се учи. Доколкото се ориентирах задължително пиано се учи от 9 до 12 клас.

https://plovdivmusicschool.wordpress.com/%d1%83%d1%87%d0%b8%d0%b … 0%be%d0%b2%d0%b5/

# 205
  • Мнения: 514
Мисля си: като имам право на пет желания и посоча и за петте училища, които не са ми в района, не ни стигнат точките за нито едно, а детето няма как да остане без училище, къде ще го запишат?

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 14 131
Не знам как точно е процедурата, но в някои от училищата не успява да се запълни бройката и предполагам, че след третото класиране може да се записват допълнително децата там.

И да ви се оплача:
Скрит текст:
Вчера ми показаха съобщение по фейса, в което се разпространява по детските градини наоколо, че нашето училище ще работи по пилотна програма за интегриране на роми и от догодина ще има по 7-8 ромчета във всеки клас. Това изобщо не е вярно, пуснато е доколкото разбрахме от съседно училище и е много, много непочтено и не им прави чест.

# 207
  • Мнения: X
Ако детето ми получаваше образование и отношение отговарящи на репутацията и очакванията ми и аз не бих съжалявала.
Но уви.

Като чета такива постове и направо се питам защо изобщо са правени толкова "гимнастики" и продължават да се правят, а просто не си преместите детето? Едва ли е толкова трудно, щом лесно сте влезнали в така желаното училище и най-вероятно деца от района не са били приети. Както стана тази година...

Ничие място не сме заели.
Както писах - бяха приети всички желаещи!
Полакомиха се и откриха нова паралелка.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 1 005
Събирам информация за училище Кирил и Методий в Смирненски. Някой да има информация с какъв профил ще са паралелките 1ви клас тази година? Да препоръчате учител?
Същите въпроси имам и за Княз Александър зад площад Съединение.
Аз получих отговор от общината, от отдел образование ... Това ще е положението с наредбата. И реших да се възползвам от кандидатстване в 5 училища. Почвам да обмислям план Б и ще съм ви благодарна за информация.
Търся училище, което не е на смени и е по пътя от центъра до МОЛ-а на Пещерско. Simple Smile

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 9 756
На една смяна е Антим Първи.
княз Александър са на смени от 2-ри клас нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт