КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС С РИСУВАНЕ 2-ра част

  • 66 592
  • 883
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 111
Изглежда за Фотографското има най-много кандидати, а никъде не мога да прочета и едно мнение за това училище.Изглежда и в тази тема, май няма приети деца там.

Може би не че са най - много, а просто срокът им за подаване е към края си, за разлика от худ. г-я, която има още 1 седмица, а в приложната номерата са по специалности и не може човек да се ориентира за общия брой.

# 631
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Благодаря, момичета!  Hug Опитваме се да го убедим да се пробва, нищо не губи, дори и да го скъсат, но дали ще се навие - не се знае.  Crazy Той си е доста особен по принцип.

Навивам го и да отиде на курсовете в художествената другата седмица, поне да види за какво става въпрос.

# 632
  • Мнения: 62
Благодаря, момичета!  Hug Опитваме се да го убедим да се пробва, нищо не губи, дори и да го скъсат, но дали ще се навие - не се знае.  Crazy Той си е доста особен по принцип.

Навивам го и да отиде на курсовете в художествената другата седмица, поне да види за какво става въпрос.
Стискам палци да успеете да го накарате да отиде. Детето явно има талант!
Моят ходи на тези курсове от вчера. Много деца имало. Вчера нещо не беше много доволен, защото им сложили две постановки в залата и учителите така и не минали да ги погледнат какво правят (по неговите думи ...). Били са две пълни зали с деца. Днес е по-доволен. Голямата зала каза, че се е напълнила и две три деца (включително той) са ги изпратили в друга малка зала. При тях влизали големи ученици, които не разбрах дали им помагат, но по-късно като ми обясни ще допълня в коментара.
Вчера го изпратих в канцеларията на художественото и от там му дадоха бележка, че посещава курсовете там, която да послужи за извиняване на отсъствията в настоящото му училище. Ходи следобед при директорката на сегашното училище (тъй като класната я нямаше), хем да си вземе бележката с оценките от матурите (само да уточня, че така и не беше готова въпреки срока, който тече от вчера...) разговаря с нея и се оказа, че тази бележка важи за всички дни оттук нататък и не е нужно да взима всеки ден отделна бележка, за това, че е бил на курс.

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 11:04 от Хриси \'то

# 633
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Много благодаря за подробната информация!  Hug
 То, ако зависеше от мен, щеше да ходи и той тази седмица на курсовете, но диването мисли, че няма никакъв шанс. Реално е така, тъй като изпита си изисква определени познания и техника, които какъвто и талант да имаш, няма как да усвоиш за ден-два, но поне ще види какво е нивото, пък барем се събуди и някаква амбиция в него. Ще взема да му обещая лего, ако изкара тройка, по математика така изкара 4 на матурата с половин ден подготовка, а в училище беше между 2 и 3, може и тук да има ефект и поне да се постарае.  hahaha
Поне се обади, че е взел бележка, че е ученик, което си е сериозен напредък.  Joy Сега остава и медицинско и с бодра крачка да го запишем за изпит.

# 634
  • Мнения: 111
... Моят ходи на тези курсове от вчера. Много деца имало. Вчера нещо не беше много доволен, защото им сложили две постановки в залата и учителите така и не минали да ги погледнат какво правят (по неговите думи ...). Били са две пълни зали с деца. Днес е по-доволен. Голямата зала каза, че се е напълнила и две три деца (включително той) са ги изпратили в друга малка зала. При тях влизали големи ученици, които не разбрах дали им помагат, но по-късно като ми обясни ще допълня в коментара...

И моят син ходи от вторник на този курс. Но едва ли ще му признаят бележката, т.к. са втора смяна. Затова му взех от лекарката за по - сигурно.
За вчера каза, че е минавал учител и му казвал какво да оправи.
Не знам колко сериозно се отнасят учителите към курса или основно ги оставят да рисуват кой както може.

Някой от вас (детето) ще ходи ли на консултация (в художествената)? Знаете ли дали се заплащат и колко?

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 11:30 от elena_markova

# 635
  • Мнения: 62
Много благодаря за подробната информация!  Hug
 То, ако зависеше от мен, щеше да ходи и той тази седмица на курсовете, но диването мисли, че няма никакъв шанс. Реално е така, тъй като изпита си изисква определени познания и техника, които какъвто и талант да имаш, няма как да усвоиш за ден-два, но поне ще види какво е нивото, пък барем се събуди и някаква амбиция в него. Ще взема да му обещая лего, ако изкара тройка, по математика така изкара 4 на матурата с половин ден подготовка, а в училище беше между 2 и 3, може и тук да има ефект и поне да се постарае.  hahaha
Поне се обади, че е взел бележка, че е ученик, което си е сериозен напредък.  Joy Сега остава и медицинско и с бодра крачка да го запишем за изпит.
Хахаха сладур! Щом легото помага опитайте, защо пък не! Няма да пропилявате този талант я Joy Вероятно трябва все пак малко подготовка за тези тела, но като видяхме каква оценка изкара на предишния изпит Heartbeat Абе детето си е просто талантливо и съм сигурна, че и тук ще се справи добре, въпреки всичко!
По повод на легото и оценките по математика сме почти в сходна ситуация JoyJoyJoy Моят пък дни преди матурите си спука и двете гуми на колелото. Баща му го оправи още същия ден, но му каза, че ако не изкара 4 по математика все едно са спукани все още. Напъна се и изкара. Колелото е много важна част от живота …  JoyJoy

# 636
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Елена, нашия може да го пратим, но не знам дали се заплаща, ще питаме на курсовете.
 
 Хриси, това с колелото е идея, неговото в момента чака за ремонт, ще взема да го включа и него в сделката!  Joy

# 637
  • София
  • Мнения: 266
Обемните тела са си доста сложни.Моята дъщеря се подготвя от края на октомври, но като рисува самостоятелно не е особено добре.Много е важно и къде ще седне и от каква позиция ще ги гледа.В НУИИ "Илия Петров" ходи няколко пъти на подготвителните курсове, но определено там дават по-сложни предмети и позиции.Включително винаги има и плод, а тя не е рисувала досега.

# 638
  • Мнения: 62
Елена, нашия може да го пратим, но не знам дали се заплаща, ще питаме на курсовете.
 
 Хриси, това с колелото е идея, неговото в момента чака за ремонт, ще взема да го включа и него в сделката!  Joy

Ако ми дойде и друга идея за принуждаване на дете да отиде на курсове ще пиша пак JoyJoyJoy

# 639
  • Мнения: 111
Момичета, чета началото на темата за вълненията на майките миналата година по това време.
И понеже първият изпит (за приложната гимназия) е в събота, ако искате да се организираме - ако някой ходи вечерта до у-щето за резултата (и ако няма нищо против), да снима списъците. Понеже е възможно да не ги качат на сайта веднага. Ако ви допада идеята, разбира се.

Може и да не е необходимо. Миналата година са ги сложили и на място и на сайта почти едновременно - към 22:45 - 55.

Но за фотографското със сигурност ще е има смисъл да се снимат - те май на сайта изобщо не ги качват.

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 12:33 от elena_markova

# 640
  • Мнения: 62
Момичета, чета началото на темата за вълненията на майките миналата година по това време.
И понеже първият изпит (за приложната гимназия) е в събота, ако искате да се организираме - ако някой ходи вечерта до у-щето за резултата (и ако няма нищо против), да снима списъците. Понеже е възможно да не ги качат на сайта веднага. Ако ви допада идеята, разбира се.

Може и да не е необходимо. Миналата година са ги сложили и на място и на сайта почти едновременно - към 22:45 - 55.

Но за фотографското със сигурност ще е има смисъл да се снимат - те май на сайта изобщо не ги качват.

Да и аз така четох. Добра е идеята. Аз съм навита.

# 641
  • софия
  • Мнения: 4 992
...
Но за фотографското със сигурност ще е има смисъл да се снимат - те май на сайта изобщо не ги качват.

Качват ги, но не си спомням кога, дали едновременно с хартиения вариант на вратата. Изобщо, те са най-тромави и бавни откъм оценки и списъци с приети...
(несериозна работа, а би трябвало да са наясно, че това говори за нивото на работата им в последствие и не им създава добър имидж)

# 642
  • Мнения: 111
Една статистика за приложната гимназия от миналата година, която е интересна за нас:
.... Извадката е направена на база 1-во желание, 1-во класиране
ето специалностите, по реда на тяхното изкарване в списъците с оценки:

1. Пространствен дизайн - приемат 18 деца, тази година кандидатстват 77
2. Детски играчки            - приемат 10 деца, тази година се борят 28
3. Силикатен дизайн       -  приемат 9, тази година се борят 12
4. Дърворезба                  - приемат  9, тази година се борят 11
5. Метал                             - приемат 9 деца, борят се 18[/color]
6. Текстил                          - приемат 9деца, борят се 6[/color]
7. Моден дизайн              - приемат 16, борят се 51
8. Рекламна графика      - приемат 16 деца, борят се 76

Кандидатстват общо 279 деца

Иначе в горните цифри виждам интересно разместване на предпочитанията относно специалностите. Ако предни години, дърворезбата и метала са били най-нежелани, то тази година това е текстила. Моето обяснениее, че метала е надушен като "лесна неконкурентна" специалност и съответно е предизвикал "поток" към себе си. Съответно, тази година по-слаба конкуренция печелят текстила.

Пространствен дизайн и Рекламата както винаги "изтребват рибата

От всички специалности оценките- над 5,50 общо са 7
Пълен отличен няма.
Най-високата оценка от всички кандидатстващи е 5,75 (забележете в дърворезба)
следвана от 5,71 (в рекламна графика )
                   5,68 (детски играчки)
                   5,61 (рекламна графика)
                   5,54 (рекламна графика)
                   5,50 (рекламна графика)
                   5,50 (моден дизайн)

И друго ми прави впечатление - много тройки, много нещо бееее

# 643
  • софия
  • Мнения: 4 992
Понеже сте цитирали мнението ми от миналата година, е много важно да уточним, че:
конкуренцията не трябва да се разглежда като "бори се само с 28 деца (например детски играчки)"
а предимно като  "конкуренцията е от 279 деца (общия брой кандидатстващи за всички специалности)"

защото влизат децата с по-силни оценки независимо от специалността. Миналата година го бяхме обсъдили доста добре.
Прави се списък от най-високата до най-ниската оценка и участниците се разпределят по желания, докато се запълнят всички обявени бройки за съответната специалност.
Например :
5,75 - отива в специалност едно (първо желание)
5,71 - отива в специалност две (първо желание)
и т.н
4,76 - отива в специалност Х ( трето желание)

# 644
  • Мнения: 87
Момичета, чета началото на темата за вълненията на майките миналата година по това време.
И понеже първият изпит (за приложната гимназия) е в събота, ако искате да се организираме - ако някой ходи вечерта до у-щето за резултата (и ако няма нищо против), да снима списъците. Понеже е възможно да не ги качат на сайта веднага. Ако ви допада идеята, разбира се.

Може и да не е необходимо. Миналата година са ги сложили и на място и на сайта почти едновременно - към 22:45 - 55.

Но за фотографското със сигурност ще е има смисъл да се снимат - те май на сайта изобщо не ги качват.

Оххх,да,сега и аз чета и се сещам как преди година бяхме пред припадък  Flushed
Успех желая!!!!

Общи условия

Активация на акаунт