Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 425
  • 488
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 8 283
Saffron,
надявам се да има защо да се радвам. Би ме притеснил незаинтересован учител. Не знам какво се влага в думите злобен, но точно един такъв учител (според други деца или родители) ме разколеба да преместя детето си (голямото) на време от старото училище. Детето бе влюбено в нея, един от единиците, които бяха наложили правила и бе взискателна към предмета си. Отказа да го местя в друго училище заради нея, заради 2 часа седмично.
... а и добри неща съм "чувала" за тази госпожа.

Слънчева, писали сме почти еднивременно

# 181
  • София
  • Мнения: 1 285
Госпожа Доганова като класен е едно от най-добрите неща, които могат да се случат на 5Г.

Да, тя е строга, да - кара се, да, тя е от старата школа и всичко това е ДОБРЕ за децата. Децата имат нужда от здрава ръка в тази възраст. Не им трябва някой да ги лигави. Нали това търсим в едно добро училище - дисциплина и качествено обучение. Предпочитам строгата Доганова пред редица други по-либерални класни. А и ги гони за оценки по всичко. Всяка година. А не в края на седми да се сетим за четворката по...нещо си от пети и колко много ни разваля успеха за кандидатстване.

Моля, не плюйте по г-жа Доганова, не я познавате.

# 182
  • Мнения: 900
Главно исках да зарадвам бъдещите петокласници от школата с новината за г-н Тодоров (дано е вярна), а не толкова да коментирам Доганова.  Изказах мнение, че съучениците на детето ми я намират за злобна, не съм искала да "плюя" по никого (впрочем доста грозен израз, Yana_a_n).  Излишно напрежение в часовете, дребнавост, заяждане с децата - това е за нас г-жа Доганова като преподавател по ДБТ!  Не знам - като класна не я познавам - изказах мнение за това как се държи като преподавател по предмет, който трябва да внесе по-скоро лежерно и доколкото е възможно приятно разнообразие в натоварения учебен процес.  А я познавам и от две-три родителски срещи, така че съм я виждала как се държи.  Толкова за бившата ви и бъдеща класна г-жа Доганова.  При всички положения, тя не е от учителите от 107, за които се говори със суперлативи, а мога да изброя поне 10 такива. 

# 183
  • София
  • Мнения: 1 285
Права сте, изразът е грозен, моля да ме извините!

Според моята дъщеря, при по-строгите учители е по-добре. Вследствие на дисциплината в час успяват да чуват, разбират повече и работата върви. Като най-ярки примери мога да цитирам г-жа Василева, г-жа Владимирова и разбира се, г-н Ботев. И на другия полюс г-жа Попова и г-жа Малинова.

Господин Тодоров е много готин. Помогна на дъщеря ми в труден момент. Беше се разболяла в Шумен, на състезание. Човекът обиколи града с нея с такси докато намерят аптека за лекарства.

Усилен ремонт кипи, гледам ФБ профила на г-н Калапиш. Ще влезете в свежа, нова обстановка.

# 184
  • София
  • Мнения: 584
Г-жа Доганова е отличен класен ръководител. Напълно споделям мнението на Слънчева и Yana_a_n. Винаги е работела в интерес на своите ученици. Накратко - строга, но справедлива. 💟

# 185
  • Мнения: 900
Накрая стигнахме до истината с израза "в интерес на своите ученици" (цитат),което говори, че може би госпожата ви се държи добре предимно с класа си.  Не е така с останалите класове, защото "нашите" никак не я харесват.  Но като че ли вижданията ни "леко" се разминават относно преподавателите.  За г-н Ботев, например, "строг" е последното нещо, за което бих се сетила.  Той е Великан!  Като човек, като личност, като преподавател и приятел на децата.  Той просто увлича с нестандартния си подход учениците, които го обожават (без оглед дали историята им е интересна като предмет или не).  Такъв е нашия класен и дано да има повече повече такива учители и класни ръководители!  Стига сме обсъждали преподавателите.  Предлагам да сложим край на това.  Новината за ремонта е хубава.  Дано да има повече такива и други подобни тази учебна година!  А на вас всички пожелавам успех в новите училища!!!

# 186
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Извинете, че продължавам темата, но нещо за госпожата по музика Чочова, да споделите?

# 187
  • София
  • Мнения: 3 488
Защо не си направите тема за 107? Тази беше за сравнение между трите училище, а не за госпожата по безкрайно важния предмет ДБТ в едно от училищата.

# 188
  • София
  • Мнения: 7 063
Никъде в темите, тази и старата, не е правено сравнение. В тези теми просто се е споделяло и е отговаряно на въпроси.
Валя, ти рефер във всички теми ли се явяваш? Не ми пречиш, но ми прави впечатление, че все си сърдита и нещо крива... Не разваляй вечерта и на останалите, моля те!
Госпожата по много важния предмет е класен, което вече става важно!

Последна редакция: вт, 28 авг 2018, 20:42 от Слънчевата

# 189
  • София
  • Мнения: 1 285
Когато преди малко повече от три години прекарвах безсънни нощи в размисъл кое училище да избера за дъщеря си, ми беше от полза всяка вътрешна информация, а такава липсваше. Разговарях с колеги, сравнявах информация, позволих си да питам на ЛС майки, които не познавам. В този ред на мисли благодаря на Ваче за помощта и подкрепата!

Защо в темата да няма вътрешна информация? Това е полезно.На мен ми липсваше, когато търсех.

Всеки може свободно да се включи. От всяко от училищата в заглавието.

# 190
  • София
  • Мнения: 2 768
Аз съм безкрайно благодарна от всички мнения за всяко едно от училищата по отделно и заедно. Надявам се да продължите да споделяте вътрешна информация, на мен много ми помогна да направя избор.

# 191
  • София
  • Мнения: 8 283
Валя, темата е за определени паралелки от тези училище, не виждам къде е проблема. Коментарите са по темата.
Ако някой се интересува чете, ако не пропуска.
Отново благодаря за споделеното през годините тук. Доста от въпросите, които ме вълнуват, намерих в разговори от преди 3 години, ако щеш дори това как някой като също мен е открил късно съществуването на темата.
И ако по време на кандидатстването ме интересуваше информация за изпитите сега ме интересува духа в училището, въпреки че го бях избрала и без темата. Не ме притеснява това че има разнопосочна информация за някои учители.

# 192
  • София
  • Мнения: 584
Когато преди малко повече от три години прекарвах безсънни нощи в размисъл кое училище да избера за дъщеря си, ми беше от полза всяка вътрешна информация, а такава липсваше. Разговарях с колеги, сравнявах информация, позволих си да питам на ЛС майки, които не познавам. В този ред на мисли благодаря на Ваче за помощта и подкрепата!
На Вачето и аз благодаря! От най-близките си приятелки не съм получавала толкова ценна и ТОЧНА информация за училището, което исках за сина ми. Heartpulse тя си знае. Simple Smile Благодаря и на Дидева! Получих съдействие и много актуална информация в тази "луда" кандидат- гимназиална година. Heartpulse
Никой не пречи на родители от 119-то и 125-то да пишат тук. Ако искат, разбира се.

# 193
  • София
  • Мнения: 7 063
Даа, Вачето беше бойна еденица тук. И на мен помогна с инфо! Flowers Hibiscus

# 194
  • София
  • Мнения: 584
Даа, Вачето беше бойна еденица тук. И на мен помогна с инфо! Flowers Hibiscus
Очаквам да ни подканят да си направим отделна тема за Вачето. Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт