Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 329
  • 488
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Потвърждавам написаното от Oblachna за 107-мо. Много стабилна подготовка, въпреки математическата подготовка/около 10 часа седмично, вкл школата по математика/, учителката им по БЕЛ- Чобанова е изключително взискателна, давайки им непрекъснато домашни, преразкази, съчинения, че се чудя в кое децата ще са по-подготвени- по БЕЛ или математика Simple Smile Строга дисциплина и  контрол- учителите ни информират за всяка нередност, а оценките се следят чрез електронен дневник.   

# 16
  • Мнения: X
Бихте ли ми казали на коя дата ще е класирането за 107 ОУ?
Нещо не мога да се ориентирам в сайта им: рейтинги, резултати от Еврика има, но класиране - все още не.

# 17
  • Мнения: 38
Доколкото аз разбрах от 12 до 14 юли се подават заявления за участие в приема и на 17-ти е първото клъсиране

# 18
  • Мнения: X
Благодаря  bouquet

# 19
  • Мнения: 38
На сайта на 107 ОУ пише, че първо класиране ще бъде обявено на 14.07.2017 след 18.00 часа

# 20
  • София
  • Мнения: 3 480
Моето дете е малко и не кандидатства тази година, но ще следя темата занапред.
Кандидатстването в 125 СУ е само на база на турнира „Доц. Руси Русев”.
А в 107 СУ кои състезания влизат във формирането на бала?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 154

А в 107 СУ кои състезания влизат във формирането на бала?

http://files.107file.webnode.com/200000004-4569f4664b/Evrika2017.pdf

# 22
  • Мнения: 2 687
имаме ли пресни впечатления за 5ти клас от новата учебна година - ще се радвам (hug)

мен ме интересува доколко е натоварено в 107мо, от колко ч до колко ч са, като май са все първа смяна, нали? имат ли много домашни? все чувам хубваи неща за там, особено по предметите, различни от мат. но ни е много далеч от квартала, та да преценя дали си струва в сравнение със 125то, което ни е по-удобно.

# 23
  • Мнения: 310
имаме ли пресни впечатления за 5ти клас от новата учебна година - ще се радвам (hug)

мен ме интересува доколко е натоварено в 107мо, от колко ч до колко ч са, като май са все първа смяна, нали? имат ли много домашни? все чувам хубваи неща за там, особено по предметите, различни от мат. но ни е много далеч от квартала, та да преценя дали си струва в сравнение със 125то, което ни е по-удобно.


Не мога да кажа как е като натовареност, но им звънях, и ми казаха, че понеже е общинско училище 107-мо при тях се взима под внимание при кандидатстване признака отседналост. То е училище за деца от квартала Sad

# 24
  • Мнения: 2 687
е, взима се, но има състезание Еврика все пак, не е само по отседналост.

# 25
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
имаме ли пресни впечатления за 5ти клас от новата учебна година - ще се радвам (hug)

мен ме интересува доколко е натоварено в 107мо, от колко ч до колко ч са, като май са все първа смяна, нали? имат ли много домашни? все чувам хубваи неща за там, особено по предметите, различни от мат. но ни е много далеч от квартала, та да преценя дали си струва в сравнение със 125то, което ни е по-удобно.


Не мога да кажа как е като натовареност, но им звънях, и ми казаха, че понеже е общинско училище 107-мо при тях се взима под внимание при кандидатстване признака отседналост. То е училище за деца от квартала Sad

125-то също е общинско училище.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 610
е, взима се, но има състезание Еврика все пак, не е само по отседналост.
Ми то вече няма кой знае какво значение, защото като нямаш точките за местоживеене, пак те изпреварват местни деца с много по-нисък резултат. То е квартално училище, но обявява допълнителен прием за външни ученици, уж по критерии Еврика, взима ти 15лв за изпит и накрая пак класира предимно местни деца.

# 27
  • Мнения: 2 687
Между другото,някой знае ли мин.год. колко външни петокласници приеха и всъщност за мат.п. има ли предимство по адрес? Аз не съм убедена...

В 125то мисля, че имаше предимство,ако си техен ученик,но не и по адрес?!

Така или иначе,предстои да видим критерии и условия, но аз питам конкретно за друго.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 610
Между другото,някой знае ли мин.год. колко външни петокласници приеха и всъщност за мат.п. има ли предимство по адрес?


Точно това писах по-нагоре, че въпреки състезанието, взимат и адреса като критерий. И да за математическата паралелка става дума.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 361
Между другото,някой знае ли мин.год. колко външни петокласници приеха и всъщност за мат.п. има ли предимство по адрес? Аз не съм убедена...

В 125то мисля, че имаше предимство,ако си техен ученик,но не и по адрес?!

Така или иначе,предстои да видим критерии и условия, но аз питам конкретно за друго.

Не знам, колко външни деца са приели, но децата от 125 СУ получаваха допълнителни 5 точки към изкараните на изпита за прием.За пО миналата година говоря.

Общи условия

Активация на акаунт