Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 374
  • 488
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 247
Значи ще изпуснем голямото раздаване на места (на всяка високосна година). Нашият набор е след 2 години.Късмет Simple SmileSimple Smile. А, знаете ли защо дават точки за жителство само по паспорт? Настоящето жителство не го зачитат ли?107-мо ни е вариянт и чета добри отзиви и за децата и за учителите.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 768
За мен и дъщеря ми 107. ОУ, математическа паралелка се оказа перфектният избор в периода 5-7 клас.

Чудесни деца в нов клас, всички на сходно ниво, мотивирани и интелигентни.

Чудесни учители ( дано екипът, който изведе 7 клас да поеме новите пети): математика, БЕЛ, История, Биология, Химия, класната по Технологии и всички останали. Само добри думи мога да кажа!

Чудесно, спокойно, малко училище, на тихо място, хубав двор, чудни дъбове. Учи се само първа смяна от 8 часа.

Електронен дневник - върши страхотна работа.

Математическа школа, на състезания си ходят заедно, никой на никого не се присмива за това, че учи. Контролни и отбори за Пролетни състезания, за Шумен. Екскурзии, които сплотиха класа и ги направиха приятели.

Заслужаваше си и пътуването от Люлин до Лозенец и обратно, и купищата решени задачи.

Пожелавам на всички успех и каквото и да изберете, дано да сте доволни като нас!
Yana_a_n

Може ли да споделиш как стои въпроса с езиците в математическия поток? Има ли опция за избор английски / руски и по колко часа седмично имат чужд език?

# 107
  • София
  • Мнения: 1 285
Всички деца учеха английски, разделени на две групи. Не е имало достатъчно желаещи за руски език, не мога да кажа дали изобщо е имало. Говоря само за математическата паралелка. Г-н Андреев е уникален преподавател. По спомен 4 часа седмично беше английския. Няма спомени, погледнах бележниците на детето. По три часа е бил английския, само втори срок на 6 клас - по 4.

# 108
  • София
  • Мнения: 584
Твърдя го от личен опит, защото съм минала и аз по този път.
Сега, от дистанцията на времето, знам "какво е спечелило детето, когато е загубило".
С носталгия, ще си спомняме времето в 107 ОУ. Радвам се, че моят син вместо в СМГ, попадна в математическата паралелка на 107. Нито за миг не съм съжалявала за това. Heartpulse

# 109
  • Мнения: 4 247
Здравейте, а сегашният (нов) директор на 107-мо временно изпълняващ длъжност ли е или  е постоянен директор?
Четох, че плановете му били една паралелка с математици след 4 клас и 10 - 15 места от местни деца да запълнят празните бройки в другите класове.

# 110
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Здравейте, а сегашният (нов) директор на 107-мо временно изпълняващ длъжност ли е или си е постоянен директор?

От миналата седмица, след издържан конкурс си е Директор Simple Smile

# 111
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Четох, че плановете му били една паралелка с математици след 4 клас и 10 - 15 места от местни деца да запълнят празните бройки в другите класове.

Къде сте го чели това?

# 112
  • Мнения: 4 247
В новини, сега ще препратя линка:http://www.prosveta.bg/novini/nakyde-sled-chetvyrti-klas
Не пише директно, че са местни деца, но подчертава, че иска да приеме и деца от района.

# 113
  • София
  • Мнения: 7 053
Не става много ясно от статията, какви са му идеите. Може би са поорязани думите му.
Предвид това, че има от години ново сформираща се паралелка след 4 клас, с математически профил, това, че той ще открива такава, ме навежда на мисълта, че иска да каже, че мат.паралелки ще станат две.
Останалото, за допълването на бройките и сега е така. Децата, които отиват в СМГ от 107, след 4 клас, обичайно са около или повече от 1 паралелка.

# 114
  • Мнения: 4 247
На мен ми се струва, че се говори за една математическа паралелка и допълнителни бройки за децата от квартала, за да запълнят местата на напусналите деца.
Интересното е, че и 20-то ще има една математическа паралелка при положение, че там са с езикова насоченост - френски или немски език.Кой ли ще поеме школата там?

# 115
  • София
  • Мнения: 8 280
На мен ми се струва, че се говори за една математическа паралелка и допълнителни бройки за децата от квартала, за да запълнят местата на напусналите деца.
Интересното е, че и 20-то ще има една математическа паралелка при положение, че там са с езикова насоченост - френски или немски език.Кой ли ще поеме школата там?
То и други училища имат математически паралелки, но в важно какво се прави в нея.

# 116
  • София
  • Мнения: 982
Тази година само 6 или 7 деца от 107 се класираха в СМГ. Статията е от май, може би е очаквал повече деца да прескочат летвата.

# 117
  • София
  • Мнения: 982
http://www.107ou.com/ Излезе класирането. Честито на приетите.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 535
Не става много ясно от статията, какви са му идеите. Може би са поорязани думите му.
Предвид това, че има от години ново сформираща се паралелка след 4 клас, с математически профил, това, че той ще открива такава, ме навежда на мисълта, че иска да каже, че мат.паралелки ще станат две.
Останалото, за допълването на бройките и сега е така. Децата, които отиват в СМГ от 107, след 4 клас, обичайно са около или повече от 1 паралелка.
С подчертаното не съм много съгласна - за тазгодишната кампания нищо не може да се каже, поради засекретените списъци, но за предходните 3 години цифрата се движеше в диапазона 10-15 деца. Вярно е обаче, че деца се местят и в ПЧМГ, и в други частни, а и държавни у-ща, така че достига се горе-долу освобождаване на места като за 1 цяла паралелка.

Звездица, програмата за втория срок седи още на сайта и може да се поразгледа хорариума на часовете. Това е още една от положителните новости покрай новото ръководство - за последните 6 г. за първи път ни се случи да имаме програма на сайта Simple Smile

# 119
  • Мнения: 4 247
Прави ми впечатление, че директорът има добра комуникация с родителите. Дано да развие училището към по-добро!

Общи условия

Активация на акаунт