Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 249
  • 488
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 196
Момичета, от приетите сме!!! Много съм щастлива People Dancer Relieved. Така се бях отчаяла след СМГ и ПЧМГ Cold Sweat. Вече ще си отдъхна, че много дълго ми се видя. Сега остава въпросът с школата . Някой знае ли каква е таксата и дали има избор, между двете преподавателки -  Недялка Димитрова и Паулина Павлова?

# 121
  • София
  • Мнения: 2 768
Честито kappeli! И ние сме там! Присъединявам се към молбата, всяко мнение и отзив ще ни бъдат полезни. За съжаление подочух, че откъм учители по БЕЛ има какво да се желае, дано не е вярно 🙁

Последна редакция: ср, 11 юли 2018, 00:33 от звездица

# 122
  • София
  • Мнения: 196
Звездица, честито и на вас! На добър час! Ще си заформим нова група от мами за сутрешно кафе, че седмокласната се разпусна Wink

# 123
  • София
  • Мнения: 7 028
Не знам кой ще ви поеме по БЕЛ, защото г-жа Китанова се пенсионира. Трябваше да се случи миналата година, но предпочете да изведе випуска. Невероятен учител, професионлист, педагог и човек. За другите преподаватели по БЕЛ не мога да кажа нищо, защото не ги познавам и нямам наблюдения.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 283
Сега остава въпросът с школата . Някой знае ли каква е таксата и дали има избор, между двете преподавателки -  Недялка Димитрова и Паулина Павлова?


Таксата за школата е 200 лв на учебен срок. Провежда се два пъти седмично от 13:30 до 15:00 часа. Мисля, че г-жа Павлова води випуска след нас, т.е. от 15.09 ще учи седмите класове. За г-жа Димитрова не мога да кажа нищо. И двете учителки не са ни водили школа, впечатления нямам.

Поздравления за всички приети в 107 ОУ! Успех!

# 125
  • София
  • Мнения: 982
Таксата тази година е 480, по 240 на срок като са предвидени общо за двата срока 100 учебни часа. Вторник и четвъртък са занятията.

# 126
  • София
  • Мнения: 2 768
Не знам кой ще ви поеме по БЕЛ, защото г-жа Китанова се пенсионира. Трябваше да се случи миналата година, но предпочете да изведе випуска. Невероятен учител, професионлист, педагог и човек. За другите преподаватели по БЕЛ не мога да кажа нищо, защото не ги познавам и нямам наблюдения.
oblachna благодаря! Жалко, че тази учителка се пенсионира, дано випуска има късмет да попадне на отдаден и обичащ професията си учител по БЕЛ.

Използвам случая да попитам има ли от новоприетите деца, които са с основен език руски? Ще бъда благодарна ако  някой има наблюдения и може да сподели дали има добра дисциплина в руската паралелка (за тези, които преди това са били в тази паралелка).

# 127
  • София
  • Мнения: 196
Привет! Благодаря за информацията!
Питах за школата по математика в 107-мо днес. Казаха ми, че таксата за 2018/2019 е определена на 550 лв. за цялата година за 100 уч.часа. Плащала се на две вноски. Казаха май първа вноска- 350лв.  и втора вноска- 200 лв. , ако не се лъжа. Отново занятията на 99% ще се провеждат в дните вторник и четвъртък. Нямало възможност да се избира между преподавателките. Сами си разпределяли децата.
Хубаво лято от мен и благодаря за споделеното и помощта отново!

# 128
  • София
  • Мнения: 584
Не знам кой ще ви поеме по БЕЛ, защото г-жа Китанова се пенсионира. Трябваше да се случи миналата година, но предпочете да изведе випуска. Невероятен учител, професионлист, педагог и човек. За другите преподаватели по БЕЛ не мога да кажа нищо, защото не ги познавам и нямам наблюдения.....
Извадихме късмет с нея. За следващите мисля, че може и г-жа Чолакова да ги поеме. Тя също е добър преподавател. Успех на новите попълнения в 107-мо!

# 129
  • София
  • Мнения: 1 154
Момичета, от приетите сме!!! Много съм щастлива People Dancer Relieved. Така се бях отчаяла след СМГ и ПЧМГ Cold Sweat. Вече ще си отдъхна, че много дълго ми се видя. Сега остава въпросът с школата . Някой знае ли каква е таксата и дали има избор, между двете преподавателки -  Недялка Димитрова и Паулина Павлова?

Това ли със сигурност ще са преподавателите на школата? Те ли са извели 4-ти клас?

# 130
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 69

Използвам случая да попитам има ли от новоприетите деца, които са с основен език руски? Ще бъда благодарна ако  някой има наблюдения и може да сподели дали има добра дисциплина в руската паралелка (за тези, които преди това са били в тази паралелка).
[/quote]

Моят син е от руската паралелка, това беше най-силната паралека от този випуск, поне до момента. От 107мо приеха 6 деца тази година в СМГ и три са от нашият клас. Моят син за 0,5т не успя. Има и още няколко добри математици от класа, но те не пожелаха да кандидастват в СМГ. Освен математика, децата от класа ходят и на други състезания и се представят блестящо. Ако ви интересува нещо конкретно, питайте?

До 4ти клас вкл. школата е съставена от една паралелка от деца от всички класове, според рейтинга им през годината. След пети клас, групите за школата са две, като не е задължително децата, които посещават школата да са в един клас. Вероятно ще има разсформирован клас и създаване на нов, от новоприетите деца, но към момента това все още не е ясно.
Има вероятност едната група на школата да продължи да се води от г-жа Николова, която води школата на децата и в 3ти и в 4ти клас. Тя е прекрасен млад преподавател, който по много интересен, често и игрови начин преподава на децата. Добър психолог е и има много точна преценка за всяко дете от школата.
Успех на всички приети!

# 131
  • София
  • Мнения: 2 768

Използвам случая да попитам има ли от новоприетите деца, които са с основен език руски? Ще бъда благодарна ако  някой има наблюдения и може да сподели дали има добра дисциплина в руската паралелка (за тези, които преди това са били в тази паралелка).

Моят син е от руската паралелка, това беше най-силната паралека от този випуск, поне до момента. От 107мо приеха 6 деца тази година в СМГ и три са от нашият клас. Моят син за 0,5т не успя. Има и още няколко добри математици от класа, но те не пожелаха да кандидастват в СМГ. Освен математика, децата от класа ходят и на други състезания и се представят блестящо. Ако ви интересува нещо конкретно, питайте?

До 4ти клас вкл. школата е съставена от една паралелка от деца от всички класове, според рейтинга им през годината. След пети клас, групите за школата са две, като не е задължително децата, които посещават школата да са в един клас. Вероятно ще има разсформирован клас и създаване на нов, от новоприетите деца, но към момента това все още не е ясно.
Има вероятност едната група на школата да продължи да се води от г-жа Николова, която води школата на децата и в 3ти и в 4ти клас. Тя е прекрасен млад преподавател, който по много интересен, често и игрови начин преподава на децата. Добър психолог е и има много точна преценка за всяко дете от школата.
Успех на всички приети!
[/quote]
Demat
Много, много благодаря за споделеното 🤗. Много успокоително ми подействаха Вашите отзиви🤗. Тъй като в предното училище сме с първи език руски, ни предложиха записване в руската паралелка. Разбирам, че няма да има напълно нова паралелка само от новоприети, а новоприетите ще бъдат преразпределени в различни паралелки? Дали коректно съм разбрала? Доволни ли сте от нивото на руски език и преподавателя? Знаете ли колко часа седмично се предвижда и дали ще е за сметка на часове сип по математика?

# 132
  • София
  • Мнения: 7 028
Всяка година има нова паралелка. Ако тази няма, ще е прецедент, в което не вярвам. В учебният план на  мат.паралелка са заложени по 4 часа ЗИП математика, не СИП. Не твърдя на 100%, но мисля, че другите паралелки имат други ЗИП-ове, Demat може да каже.

# 133
  • София
  • Мнения: 2 768
Всяка година има нова паралелка. Ако тази няма, ще е прецедент, в което не вярвам. В учебният план на  мат.паралелка са заложени по 4 часа ЗИП математика, не СИП. Не твърдя на 100%, но мисля, че другите паралелки имат други ЗИП-ове, Demat може да каже.
ЗП е 4 часа по МОН. Другото е ИЧ или ФУЧ. Допускам, че ИЧ е бившото СИП, но не съм убедена.

# 134
  • София
  • Мнения: 7 028
Редактирам се. На сайта на училището ги има плановете. ЗИП 5г -2.5 ч математика, ЗИП 5а,5б,5в -1 ч мат, 1 ч бел и 0.5 ч география....
http://m.107ou.com/normativno-ustrojstvo/uchjebjen-plan/

Общи условия

Активация на акаунт