Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 408
  • 488
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 21 455
ЗП е 4 часа по МОН. Другото е ИЧ или ФУЧ. Допускам, че ИЧ е бившото СИП, но не съм убедена.
УИЧ=ЗИП, ФУЧ = СИП без оценка

# 136
  • София
  • Мнения: 7 063
Да, като свободно избираемата в 5 и 6 клас е вписана вокална група Joy ( тва като хора на 91 НЕГ), но не е точно вокална група. В 7 ми клас, учебният план е еднакъв за всички паралелки. ЗИП-овете са БЕЛ и МАТ, с еднакъв общ годишен брой часове.

И аз, като Yana, отидох да ровя в бележниците. За нашия випуск, ЗИП математика в 5 и 6 клас, твърдо са били по 3 ч.седмично и за двата срока. От новите планове изглежда, че единия срок часовете са 2, другия срок са 3 ч.

Последна редакция: ср, 11 юли 2018, 22:59 от oblachna

# 137
  • София
  • Мнения: 2 768
ЗП е 4 часа по МОН. Другото е ИЧ или ФУЧ. Допускам, че ИЧ е бившото СИП, но не съм убедена.
УИЧ=ЗИП, ФУЧ = СИП без оценка
Дидева, тайничко се надявах да се включиш, убедена бях, че си наясно 🤗

# 138
  • Мнения: 21 455
С ИУЧ и ФУЧ съм наясно, за разлика от хорове, лайстунги, листинги и прочее... Joy
Имайте предвид, че ФУЧ не са задължителни и при тях няма оценки. Това - по новите планове и програми.

# 139
  • София
  • Мнения: 7 063
В 7 клас, във въпросните ФУЧ, са фучнати разказвателните, които трябва да минат в 8 клас. +вокалната Joy

# 140
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70

Много, много благодаря за споделеното 🤗. Много успокоително ми подействаха Вашите отзиви🤗. Тъй като в предното училище сме с първи език руски, ни предложиха записване в руската паралелка. Разбирам, че няма да има напълно нова паралелка само от новоприети, а новоприетите ще бъдат преразпределени в различни паралелки? Дали коректно съм разбрала? Доволни ли сте от нивото на руски език и преподавателя? Знаете ли колко часа седмично се предвижда и дали ще е за сметка на часове сип по математика?

Моята информация е същата - няма да има новосформирана паралелка само от нови деца. Поне за момента решението е такова.
По отношение на руския, учителката в 4ти клас беше страхотна. Нямаше препускане по материала, без да остане нещо неразбрано. Движеше се с темповете на децата. Много позитивна и с любов им преподаваше. Не зная, дали и в 5ти клас ще продължи да води езика на класа.
По отношение на плановете, все още нямам опит с прогимназиалния етап.

# 141
  • София
  • Мнения: 7 063
Ще успеят ли да разпръснат 21 деца по съществуващите паралелки, при положение, че само 6 са отишли в СМГ? По колко деца са в паралелка от 1 до 4?

# 142
  • София
  • Мнения: 196
Някой знае ли каква е таксата и дали има избор, между двете преподавателки -  Недялка Димитрова и Паулина Павлова?
Това ли със сигурност ще са преподавателите на школата? Те ли са извели 4-ти клас?
http://m.107ou.com/doplnitelni-plateni-dejnosti/ ето тук го пише. Вероятно трябва да е така. Много ме дразнят, че са написали часовете, а не са написали размера на таксите. Също така съобщенията и документите им на сайта масово са без дати. Ходи разбирай кога е писано. Искат и детективи да сме Wink

Последна редакция: чт, 12 юли 2018, 00:09 от kappeli

# 143
  • София
  • Мнения: 7 063
Това е за учебната 2017/2018.
Преподавателите на школата, графика с дните и часовете, излиза няколко дни преди началото на учебната година на сайта.

# 144
  • София
  • Мнения: 982
Те правиха конкурса през март месец. Мислите ли че за новата година ще правят нов? Аз лично се съмнявам. Явно не публикуват таксата, защото за 4 клас е една, а за 5-ти друга.

# 145
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Ще успеят ли да разпръснат 21 деца по съществуващите паралелки, при положение, че само 6 са отишли в СМГ? По колко деца са в паралелка от 1 до 4?

20-22 деца

# 146
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Те правиха конкурса през март месец. Мислите ли че за новата година ще правят нов? Аз лично се съмнявам. Явно не публикуват таксата, защото за 4 клас е една, а за 5-ти друга.

За всички класове таксата е една и съща.

# 147
  • София
  • Мнения: 982
В 3-ти клас бяхме 25 деца. Като записвах сина ми на 1 юни за следващата учебна година за школата, ми дадоха листче с такса 480 лв.  за новата учебна година за 4 клас. Ще проверя пак довечера, но такъв спомен имам.

# 148
  • София
  • Мнения: 8 283
В темата много пъти се задаваше въпроса какви са задачите на изпитите в 125 СУ или 107 ОУ, след всичко ще споделя няколко насоки.

125 СУ - провеждат предварителни изпити. Тази година бяха 2, предполагам целта бе да се запознаят децата с формата, че и се плаща за това. "Да, да, ама не" хубаво българско двойно положително отрицание.
- Пробен 1 имаше 4(четири) задачи по малко.
- Пробен 2 имаше 2(две) задачи по малко.
т.е. трябва да се има 2 или 4 наум подхождайки към истинския изпит, който се различаваше и от миналогодишния.

107 ОУ - едва ли ще кажа нещо различно, но все пак има сламка. Задачите не се изнасят, не можете да преписват, когато ходите да проверите задачите, а и вече е късно Joy, каквото е можело детето е написало.
Та сламката за тук е онази хубава поредица математически читанки.
https://www.book.store.bg/p11965/pyrva-matematicheska-chitanka-z … tania-tonova.html
https://www.book.store.bg/p11966/matematicheska-chitanka-za-4-kl … a-pandelieva.html
https://m.helikon.bg/165711-Втора-математическа-читанка/-4-5-клас.html
За подготовка се ползва обикновено първите две, а ключът е в третата (Втора математическа читанка 4-5 клас) някъде към края са включени два теста от Еврика, стари, но са някакъв ориентир (намерих информацията буквално дни преди изпита, а читанката я имам от години)

119 СУ - (тъй като е в темата затова го споменавам) няма истинска математическа паралелка. Тази година няма обявен прием за външни деца, информация от училището - един клас по-малко от броя на досегашните 4класове.
Имат някакви паралелки с математика, като класирането е на база НВО

# 149
  • София
  • Мнения: 1 535
В темата таксите за школата вече бяха цитирани - за учебната 2017/2018 таксата беше 480 лв., платима на 2 вноски за всеки срок.
Имайте предвид, че школата започва от 1.10., а не от 1вата уч.седмица и обичайно има кратка род.среща с преподавателя преди това - дават един лист А4 с правилата за школата. Бяха ни предупредили, че може да има поскъпване 2ия срок, но това не се случи - явно са го оставили за тази уч.година, ако е точна информацията, която сподели тук kappeli.
За броя деца - в първи клас не ги разпределят по равно (21), а сформират два по-малки класа по +/-18  и 2 по-големи (+/- 24). Понеже първолаците са в отделна сграда се съобразяват с големината на стаите там. После през годините както се вижда приемат по 2-3 деца до 4 кл., но при всички случаи са далеч от бройката 26, която гонят за 5клас, така че ще успеят да разпределят новоприетите. Но наистина ще е новост, ако не направят "мат.паралелка" от новоприетите.

Общи условия

Активация на акаунт