Желанията, като подредим - към гнездото с надежда ще летим.

  • 105 962
  • 808
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 357
Добре де, да речем че някой  подава за гимнацзиите в София, а реално няма намерение да се записва ако е приет на първо класиране някъде там, какво печели от това? Ще му се наложжи в родния си град да се явява на второ, а междувременно на първо класиране някой с по-нисък бал от неговия вече да е заел място напред и да се запише както си е по правилата до два дни от излизане на резултатите. Не рискува ли твърде много докато прави проби от типа добър ли е и колко точно?
Нищо не рискува, а само кара едно дете в София да трепери до второ класиране или ако има колебания за частно училище и е обвързано със срокове на частното училище да се записва в него, за пример АК, висчки трябва да са се записали до 27.06.

# 76
  • Мнения: 332
И ние в отбора на провинциалистите с висок бал. Ще взема да го натисна да си признае кой му е решил задачите. Whistling ooooh!
Сакън, недей! Ще трябва и за олимпиадите да си признава. Laughing

# 77
  • Мнения: 357
Скрит текст:
Нямаше ме днес и сега като се прибрах гледам нова тема , че и 5 страници навъртяни. Викам си изпуснах класирането . Сигурно е излязло. Mr. Green
И ние в отбора на провинциалистите с висок бал. Ще взема да го натисна да си признае кой му е решил задачите. Whistling ooooh!
Амбър , благодаря за темата.
Задачите по математика бяха СУПЕР ЕЛЕМЕНТАРНИ. Не ставаха за разпределение на децата, особено за кандидастване в МГ. Но нали МОН трябва да отчита резултати. Сега всичко зависи от БЕЛ. Особено след сечта по БЕЛ в София. И досега не ми звучи логично как в София от 9224 деца няма нито едно със 99 и 100 т по БЕЛ.
Има градове с пъти по-малко деца и с по няколко резултата 99 и/или 100 т. 
Така ,че неформалните критерии по БЕЛ са били различни в различните РУО-та. Това е ОЧЕВАДНО!

# 78
  • Мнения: 1 168
Гадно е класирането в различни градове, но какво да се прави. Има такава възможност. Ще се чака второто класиране.

Дали в София, дали в провинцията, ако е имало помощ е несправедливо. На мен девойка, която едва връзваше 4-ка през годината ми сподели, че са имали много готини квесторки, които са им помагали с отговорите на първи модул, а след това са им оставили и текста, за да си направят преразказа. Същата девойка, която не можеше да надскочи 50 т. сега има 86 т...

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 21:23 от Adelle08

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 9 768
В кои градове има  по няколко 100 т. по БЕЛ? Нещо съм изпуснала тази информация. В Пловдив няма.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 538
Добре де, къде е проблемът? Всички деца имат право да кандидатстват във всички области. Ако някое дете кандидатства в друга област, то го прави с точките, които е искарало на матурата. Ако моето е с по-малко точки ще изчака второ класиране.

Щом законът му е дал право, значи е честно!

Не виждам защо трябва сега да се нагнетява обстановката. Защо трябва да превърнем темата в тази за кандидатстването в първи клас. Моето живее до училището, ама е прието твоето, защото си си сменила адресната регистрация.

По темата за курсовете - моят сам поиска да ходи на уроци по немски през лятото (не знае и дума, а и може да спре когато реши). В 91НЕГ няма да го приемат, а после е писал двете английски преди 73НЕГ. Моите амбиции са да си помогне с математиката за 8 клас, че никак не му върви. А в осми клас няма курсове, часовете не достигат, но... явно съм си правила сметките без кръчмар. Неговите планове били немски и TypeScript, JavaScript...

# 81
  • София
  • Мнения: 13 236
В кои градове има  по няколко 100 т. по БЕЛ? Нещо съм изпуснала тази информация. В Пловдив няма.

И аз се зачудих... в Пловдив май е от олимпиада зачетен резултата и е 100 т. На НВО не знам да има тази година по БЕЛ 100 точки.

# 82
  • Мнения: 10 711
Системата го позволява, но ако не го позволяваше никой нямаше да "вдигне гълъбите" да ходи да подава в още 3-4 РУО-та, а щеше да си подаде в неговото и/или в друго, но при наистина обмислен избор. А да се подава, само защото цъкането го позволява не е много правилно и етично Peace

# 83
  • Мнения: 2 024
Скрит текст:
Скрит текст:
the motherman, по въпроса за логиката за безсмислието от хартиеното подаване - ето моето лично мнение:

Когато подаваш он-лайн МОН не получава хартиен документ - традиционно най-сигурния вид на едно доказателство, че си заявил, какво точно си заявил, и че именно ти си заявил..
Когато отидеш да подадеш в училище гнездо - предаваш на МОН именно хартия. Дали веднага или по-късно ще въвеждат заявеното от теб в същата тая "бъгава или не до там" електронна система е без всякакво значение.
Също така, получаваш и на място входящ номер върху копие на заявлението си ( в случай, че си носиш такова или на място ти го ксерокопират.) Така и ти получаваш "хартиен оригинал".

 Peace

Само не си мисли, че имам нещо против новите ел. технолигии! Приветствам ги напълно. Проблемите с тях, обаче, са все още до там немалки, че все още да предпочитам традиционните методи.
Ще си позволя да не се съглася. След подаване на електронно заявление може да се разпечати. Аз съм разпечатил 2 копия на хартия и pdf файл, от който мога да го печатам до безкрайност.
Заявлението има входящ № , дата/час , желанията. Няма подпис и печат, но кому е нужно, това е документа от електронното подаване , това ще представям при евентуална загуба на данните.



Това, че ти може до безкрай да си размножаваш на хартия отпечатаното от он-лайн, осигурява ли някак хартиен вид и за МОН????? ..., или МОН остава да виси на едните надежди в надеждността на системата си?...
Повече няма да се обяснявам - всеки има право на прозрение или на заблуждение!  bowuu

# 84
  • Мнения: 357
В кои градове има  по няколко 100 т. по БЕЛ? Нещо съм изпуснала тази информация. В Пловдив няма.

Цитат: "Има градове с пъти по-малко деца и с по няколко резултата 99 и/или 100 т. ".  С 99 или 100 т. В София няма такъв резултат от 9224 деца.

Ето някколко:

Пловдив 2 X 100
      
Бургас   1 X 100, 1 x 99

Варна    3 x 99

Ст.Загора 2 X 99, 1 X 100

Сливен     1 X 99

# 85
  • Мнения: 185
Само аз ли си мисля, че класирането може да излезне на 23-ти (петък)?

# 86
  • София
  • Мнения: 4 099
  И аз си го помислих. С ел. система реално работата на приемащите в гнездата намалява многократно. След приключване на подаването на заявленията е въпрос на няколко часа да се случи класирането.

  И ще почнем да си викаме "наздраве" още в петък!  Sunglasses

# 87
  • Мнения: 14 473
Само аз ли си мисля, че класирането може да излезне на 23-ти (петък)?

Не само ти Peace

# 88
  • Мнения: 357
Скрит текст:
Добре де, къде е проблемът? Всички деца имат право да кандидатстват във всички области. Ако някое дете кандидатства в друга област, то го прави с точките, които е искарало на матурата. Ако моето е с по-малко точки ще изчака второ класиране.

Щом законът му е дал право, значи е честно!

Не виждам защо трябва сега да се нагнетява обстановката. Защо трябва да превърнем темата в тази за кандидатстването в първи клас. Моето живее до училището, ама е прието твоето, защото си си сменила адресната регистрация.

По темата за курсовете - моят сам поиска да ходи на уроци по немски през лятото (не знае и дума, а и може да спре когато реши). В 91НЕГ няма да го приемат, а после е писал двете английски преди 73НЕГ. Моите амбиции са да си помогне с математиката за 8 клас, че никак не му върви. А в осми клас няма курсове, часовете не достигат, но... явно съм си правила сметките без кръчмар. Неговите планове били немски и TypeScript, JavaScript...
Не е честно дете  НЯМАЩО НИКАКВО НАМЕРЕНИЕ да  ходи в друг град да участва в класирането !
Ako има възможност, желание и логистично може да го направи е ОК !  Другото е ГАВРА! Тази възможност е законова към момента , но НЕ Е МОРАЛНА !

# 89
  • Мнения: 2 024
Само аз ли си мисля, че класирането може да излезне на 23-ти (петък)?

Теоретично би могло, ама реално, едва ли..., най малкото може да се забави въвеждането на хартиените заявления от приемащите в гнездата, особено ако се образуват опашки и се наложи само да приемат, без да въвеждат веднага.

Общи условия

Активация на акаунт