С каква козметика поддържате кожата на краката си през лятото?

  • 6 848
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ама тогава да се пита човек кое е по- срамно да са му напукани петите, или да му миришат краката.  Joy
Миналото лято ходих с такива цяло лято за да си оправя проблема, и съм много доволна.
https://www.dress4less.bg/p/18236.ADIDAS-QT-Comfort-Coral/

Това лято вече си ходя със сандалки, като винаги избирам тези със скритата пета.  Peace
И отново си ходя на педикюр.

# 16
  • Мнения: 2 323

Щом е по задната част на стъпалото значи че стъпваш по особен начин, за това се трупа там мъртва кожа.
И петите си имат памет един вид, трябва да се отучи да трупа кожа там.
Пили и кремове са за поддръжка, след като го няма проблема.

Няма да забравя първия път като отидох на медицински педикюр, видимо нямам мъртва кожа, просто е леко загрубяла мисля си аз.
Онази като изкара бръснача и направи 2 купчинки кожа  Shocked
Но после каква лекота имах в краката не е истина.

Сега като го каза, се замислих. По дясното стъпало се усеща по-твърдо и действително имам лек дефект в стъпването - само с десния крак. ХА!
Ох, ще отида и аз на такъв педикюр, заинтригува ме, пък ми е слаб ангелът явно  Grinning

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
То това го знам, защото аз си кривя десния крак като стъпвам.  Joy
Една страхотна козметичка от София ми обясни всичко това и ми оправи проблема.
За жалост много от маникюристките, знаят само да бръмват с пиличките и да ти рисуват цветенца по ноктите.

# 18
  • Мнения: 2 760
Kрем за тяло с какаово масло след баня, веднъж седмично мазане със зехтин вечер, и колкото може по-често тичане/ходене по пясъка - най-доброто ексфолиращо средство, което съм пробвала  Grinning

# 19
  • гр. София
  • Мнения: 564
То това го знам, защото аз си кривя десния крак като стъпвам.  Joy
Една страхотна козметичка от София ми обясни всичко това и ми оправи проблема.
За жалост много от маникюристките, знаят само да бръмват с пиличките и да ти рисуват цветенца по ноктите.
Здравей,
А може ли да дадеш координати на изпитана педикюристка, която да прави медицински педикюр? Може и на лични, ако не е проблем  bouquet

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
То това го знам, защото аз си кривя десния крак като стъпвам.  Joy
Една страхотна козметичка от София ми обясни всичко това и ми оправи проблема.
За жалост много от маникюристките, знаят само да бръмват с пиличките и да ти рисуват цветенца по ноктите.
Здравей,
А може ли да дадеш координати на изпитана педикюристка, която да прави медицински педикюр? Може и на лични, ако не е проблем  bouquet
Намира се в Дружба 1 на пазара, само да се допитам до една приятелка за номера й, и ще ти го изпратя на лични.  Hug

# 21
  • SF
  • Мнения: 21 230
Какви пили за пети използвате?

# 22
  • Мнения: 350
Добро и бързо действие има салициловата маз.Може да се закупи готова,но домашният вариант има по-силно действие.Мехлемът се приготвя от 1ч. лъж.салицил на прах от аптека объркан със 100 гр. мас.След като ходилата са добре измити,ексфолирани и подсушени се намазват обилно с приготвения или готов мехлем.Обуват се чорапки и се нощува с тях.На другия ден с пилата,с която ексфолирате почиствате излишната кожа.Измиване и хидратантен крем.Може да се прави 1-2 седмично.

# 23
  • Мнения: 548
Някъде из форумите бях прочела за глицерин от аптеката , допълнен с малко бял оцет. Оттогава  нямам проблеми с петите. Кожата е нежна,минавам си и пръстите. Спомням и ,че това беше средство и за ноктите на краката. Намазвам си и тях. Въобще едно лесно и ефикасно средство. Препоръчвам горещо!

# 24
  • Мнения: 892
Аз никога не съм си пилила петите и никога не съм имала проблем с тях - чувала съм, че колкото повече се пилят, по-зле става. Иначе се мажа с масла, когато се сетя ...

# 25
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 174
И аз имам проблем с кожата на петите....
Каква електрическа пила ползвате и доволни ли сте?

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И аз имам проблем с кожата на петите....
Каква електрическа пила ползвате и доволни ли сте?
Тази на School става само за коша.  Stop
 Най- доброто за мен са си чисти блокчета морска пяна, ако толкова държите да търкате с нещо.
И сега ако ходите на почивка, ходете много в мокрия пясък, нищо друго няма да оправи петите като това. 

# 27
  • София
  • Мнения: 38 523
Аз имам обикновена пила със шкурка. Онзи ден се изпилих, всяка вечер се мажа с крем и съм ок.

# 28
  • Мнения: 789
Много полезна тема, благодаря.

Според мен електрическата пила на Шол върши работа само за честа поддръжка на вече поддържани пети. Мисля, че е бая скъпа за това което върши. Не че нямам и аз, че първо и за майка си купих, добре, че тогава бяха на промоция на половин цена.

Трябва и аз да си правя такива маслени бани и "маски" на ходилата, че имам загрубели участъци, най-вече на възглавничката ка ходилото и и под едното кокалче (буниона ми) на големия пръст. За тези обаче ползвам долното ренде на Шол:



Но то е бая грубо, става само за много удебелени участъци. След него доизглаждам с електрическата пила и с гела за омекотяване на ходила.

# 29
  • Мнения: 460
А пробвали ли сте едни ексфолиращи чорапи, които рекламират?

Общи условия

Активация на акаунт