Януарки 2018 - тема 2

  • 55 806
  • 776
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 7 069
Клиновете не са специално за бременни, но са с широк ластик на талията. Аз лично много харесвам такива за зимата, стига тези да не са много дълбоки, няма как да преценя от снимката.
Като двата крайни са https://www.lidl.de/media/product/0/2/4/1/8/3/4/esmara-damen-jeggings-zoom.jpg

# 526
  • Мнения: 25 921
Ще им хвърля едно око, мерси.

# 527
  • Мнения: 50
Момичета, от вчера място не мога да си намеря, оказа се, след авидити тест на цитомегаловирус, че съм го боледувала в 5 г.с.!  Предполагам знаете колко е опасно и какви ужасни последици оставя върху плода, токова съм отчаяна... АГ-то ми каза че имало някои показатели които можем да следим, което честно казано не ме устройва, защото никой не може да ми даде гаранция. Категорична съм за направата на амниоцентеза, само тя може да ми покаже ясен резултат.
Има ли някоя от вас с подобни резултати, някоя правила ли си е амниоцентеза специално заради цитомегаловирус,  извинете ме за дългия пост, но съм мноооого притеснена!

# 528
  • Мнения: 25 921
Извинявай за невежеството, но какъв е този вирус, как протича, как се разбира че си го боледувала...

# 529
  • Мнения: 50
So Lucky,
Това е най-често срещаният вирус при хората, до 50-годишнина 90% от хората са го прекарали, важното е да не се разболяваш за първи път докато си бременна. Предава се по всякакъв начин - целувка, полов контакт, неизмити прибори, кърма, най-вече от контакт с малки деца! За мен ВСЯКА БРЕМЕННА ЖЕНА ТРЯБВА ДА СЕ ИЗСЛЕДВА, защото този вирус може да протече безсимптомно, а иначе симптомите са неразличими - главоболие, отпадналост, температура, умора, гадене. Резултата от такава бременност е:
·         • Микроцефалия
·         • Интрацеребрална калцификация
·         • Хориоретинити
·         • Умствено изоставане
·         • Жълтеница
·         • Тромбоцитопения
·         • Проблеми или загуба на зрение и слух
                                                                                                       
Ако ви излезе резултат, че вече сте карали вируса, можете да проверите дали е било през последните три месеца, с авидити тест. Дано да съм била полезна на всички!

# 530
  • Мнения: 25 921
Благодаря за отговора. Peace

# 531
  • Мнения: 5
Здравейте момичета ! Аз също като повечето от Вас имам проблем с по-плътните дрехи , нищо от старите дьнки не влиза в употреба, тъй като са прекалено впити и изобщо не ми е комфортно. В момента съм в 19 г.с. не съм качила кг , дори съм - 5 , заради повръщане , липса на апетит , киселини и в болница имах престой и т.н. Но ще погледна в H&M щом казвате , че има интересни неща . Също от близка знам , че в LC Waikiki имало сладки неща за бременни , ще погледна и ако има нещо интересно ще споделя Simple Smile

За съжаление ще се наложи може би и зимно яке , на мен също не ми се купува за два месеца , моя приятелка каза , че може да ми услужи Simple Smile


# 532
  • Мнения: 1 801
Момичета, от вчера място не мога да си намеря, оказа се, след авидити тест на цитомегаловирус, че съм го боледувала в 5 г.с.!  Предполагам знаете колко е опасно и какви ужасни последици оставя върху плода, токова съм отчаяна... АГ-то ми каза че имало някои показатели които можем да следим, което честно казано не ме устройва, защото никой не може да ми даде гаранция. Категорична съм за направата на амниоцентеза, само тя може да ми покаже ясен резултат.
Има ли някоя от вас с подобни резултати, някоя правила ли си е амниоцентеза специално заради цитомегаловирус,  извинете ме за дългия пост, но съм мноооого притеснена!
Open*Book, стискам палци всичко да е наред с бебчо! Защо не повториш изследването в друга лаборатория? Иначе аз съм правила амниоцентеза заради друго първата бременност и всичко беше наред и знам колко се притеснява човек, за да се реши на нещо такова, пожелавам и при теб всчко да мине бързо и с добър резултат!

# 533
  • Мнения: 26
И аз за първи път чувам за цитомегаловирус, този тест ти ли си го правиш отделно или нещо в обичайните изследвания те притесни? И аз започнах да се панирам, че понакашлях и бях със запушен нос към 11-12г.с....Дано всичко да е наред, разбирам притесненията ти, ако трябва направи амниоцентеза, няколко консултации при различни лекари....
Иначе и аз ходих в Лидл и си взех клина, че и безшевни гащи, нищо че ще ги сложа след една година Weary
Побирам се още в някои дрехи от преди бременността за сега, но трябва да си приготвя гардероба с туниките и клиновете....При мен е вярно че най -много се качва в шестия месец, с предната бременност само в шестия качих 6кг., направо бях в шок, за сега съм +2, ама да видим, то килограмите са най-малкия проблем, дано всичко да мине бързо и леко и да се родят живи и здрави децата, всичко друго си е бял кахър....

# 534
  • Мнения: 7 069
Така е Simple Smile
Аз трябва да отбележа, че за пръв път лидълските дрехи имат мой размер, но за предишното ми телесложение Joy
На всичкото отгоре имаше само р-р ХS, но всъщност ми се видяха дълбоки и тъй като ще ги нося може би от октомври и няма как да преценя кой размер да купя.
В бургаския H&M изобщо няма дрехи за бременни, утре ще ходя до Waikiki и някои втори употреби, дано си намеря поне един панталон.

# 535
  • Мнения: X
И аз се завъртях през H&M и Waikiki, но всичко е още лятно, а то остават още 2 седмици макс. Да не говорим, че сутрините тук си е студено. Имаше някакви по-плътни дънки, но не са ми удобни, а и дънки по мен в този период не ми се носят. Една приятелка като беше бременна преди 1-2 години оттам си беше купила много хубави свободни панталони, но още няма нищо, разочарована съм Sad ...

# 536
  • Мнения: 26
Истината е че не ми се инвестира в дрехи за бременни, много са ми старомодни и грозни и на всичкото отгоре скъпи, но ходя на работа, все пак трябва да имам приличен вид, а и студове се задават, май по-добре вкъщи и по пижама Laughing
 През зимата от връхните дрехи много добра работа ми вършеха жилетките, тях си ги нося и сега, е не се закопчаваха  от корема, но това е друг въпрос.Иначе имайки предвид че декември си е почти есенен сезон, за 2-3 седмици до раждането не мисля че ще имам нужда от специално яке за бременни, но то не се знае...

# 537
  • Мнения: 7 069
Не вярвам на някой да му се инвестира, но и аз като теб се налага да търся по-елегантни дрехи за работа.
Аз също не ги харесвам-досега съм мерила само един панталон в Уайкики и то още не бях качила нищо, а изглеждах по-дебела ;/

# 538
  • Мнения: X
И на мен не ми се инвестира, но поне 2 панталона трябва да имам, като изпера единия, да има какво да облека.  С блузите, докогато мога ще карам с моите, после все нещо ще трябва да взема. За палто, ще пробвам да мина с моето, докъдето се закопчава и отдолу някаква жилетка, която покрива корема (термина ми е февруари). Искам, не искам, дрехи са ми необходими, все пак възнамерявам да ходя на работа, докато се чувствам добре или докато не е много студено. Отделно, че не стоя все вкъщи, виждам се с приятели, излизам, по-нататък и голямо обикаляне по магазините предстои, тъй като смятам за бебето предварително да взема неща - към 7-8 месец.

# 539
  • Мнения: 25 921
И без да ходим на работа пак се излиза, и то сред хора...Аз например имам да ходя на училище, не мога със анцунг, трябва нещо по човешко и да не бия на очи. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт