Януарки 2018 - тема 2

  • 55 805
  • 776
  •   1
Отговори
# 480
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен!

Привет и добре дошли на новите мами!
dessiss Heart значи вие сте прекрасно, голямо и сигурно шумно семейство Simple Smile Аз чакам второ момче и док се шегуваше, че при две момчета, момиче било четвърто или шесто. Аз все още се надявам да е сгрешил Simple Smile
Вчера си взех резултатите от кръвните изследвания. Оказа се, че съм с нисък хемоглобин. Има ли някоя дама от Вас, която е минала през това вече.
Хубав и слънчев ден от мен Simple Smile

# 481
  • Мнения: 25 921
Колко нисък, моят е 93.

# 482
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета!
Аз съм от Търговище. Втора бременност - имам момченце на 2,8г и сега очаквам отново момче. За 21.01 ми е термина.
Първата ми бременност беше кошмар - с години опити за забременяване безуспешно, накрая с лекарска намеса успях и се наложи да лежа следващите 9м в болница, но в крайна сметка всичко си заслужаваше! Сега забременях без да очаквам докато кърмя първото си дете и засега нямам такива сериозни проблеми като първия път... Надявам се е така до края!
Ще ви помоля да ме включите ако имате фейсбук група, защото там имам възможност да следя постоянно, докато тук влизам доста рядко.
Лека и безпроблемна бременност с прекрасен финал желая на всички ви!

# 483
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Колко нисък, моят е 93.
112, което е много близо до долната граница

# 484
  • Варна
  • Мнения: 858
dessiss, много се възхищавам на семейства с три деца и ние си мечтаем за такова дай Боже Simple Smile
Аз също съм висока и слаба, с трениран корем и това, което казваш ме успокоява, защото напоследък околните само ме дразнят с коментарите си. Що съм нямала корем, пък еди-коя си също била в 5ти месец и какъв корем имала. Въобще не се усещат...

Дай Боже, стискам ви палци някой ден да чакате номер 3  Hug  А иначе изобщо не ги слушай и не им се връзвай на хората, и от сега започни да се учиш да пропускаш разните коментари и съвети, защото става по-зле нататък Simple Smile  всички са големи разбирачи да знаеш Simple Smile  А щом си с трениран корем това обяснява всичко, не се притеснявай, щом бебето е добре и се развива нормално няма проблем, ще порасне по-натам  Hug

НаНина (Месечко), абе съседите твърдят че не ни чували, така че явно още не сме от най-шумните, ноооо може и да съберат подписка като разберат че чакаме трето  Crazy 

Ало, ало, слънчице, пожелавам ти от все сърце и вие да завършите  с мъж някой ден Simple Smile Моя мъж винаги е казвал, че третото ще е момче и ето на, позна  Peace

# 485
  • Мнения: 1 418
dessiss, много се възхищавам на семейства с три деца и ние си мечтаем за такова дай Боже Simple Smile
Аз също съм висока и слаба, с трениран корем и това, което казваш ме успокоява, защото напоследък околните само ме дразнят с коментарите си. Що съм нямала корем, пък еди-коя си също била в 5ти месец и какъв корем имала. Въобще не се усещат...
Принципно не се притеснявам, във фб доста потребителки  споделиха, че и  и при  тях е било
така при  първа бременност, бебето се развива нормално, но с такива приказки покрай себе си никак не се  чувствам добре.
Хич да не ти пука, който иска по-голям корем да си направи.Stuck Out Tongue

# 486
  • Мнения: 25 921
Колко нисък, моят е 93.
112, което е много близо до долната граница
Kолко е доната граница?
Мисля, че си добре. Аз преди да забременея бях с около 115.

# 487
  • Мнения: X
Да, пропускайте тези коментари наистина, че все се намират коментатори и разбирачи. При мен първо беше мине се не мине ден "какво чакате?" без да са наясно със ситуацията, сега се започнаха със съвети как да съм спокойна Grinning и съвети за нероден Петко също, а след раждането сигурно и още абсурдни коментари ще чуя. За щастие не са от толкова близки хора, че иначе сигурно щях да ги насмета, както съм в едно криво настроение последните дни Grinning

Моят хемоглобин е точно заковал долната граница на 120, не съм коментирала още с АГ, ама сигурно ще мине за нисък, знам ли. На вас предписаха ли ви някакви добавки или какво се прави в тоя случай?

# 488
  • Мнения: 7 069
Ами моят винаги си е бил под долна граница. На първите изследвания по ЗК ми беше 113 и оттогава пия желязо, на следващата консултация ми се полагат вторите изследвания и ще видим как се движи.

# 489
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
So Lucky*
В изследването пише че референтните стойности са 115-160. В други лаборатории видях, че границите са 120-160. Довечера съм при док и ще видим. Засега не съм притеснена.
Ти консултирала ли си се с доктора за твоя хемоглобин?

Poliiii Благодаря ти за инфото. И аз така предположих, че може да ми даде да пия желязо. Но понеже все пак е близо до границата, мислех че ще може да се размина и с някоя диета Simple Smile

# 490
  • Мнения: 7 069
Аз хич не съм се и дърпала, знам че е много важно и че в хода на бременността хемоглобинът спада още. Пия си хапчето и се старая да ям храни, богати на желязо, пък надали ще предозирам Grinning

# 491
  • Мнения: 50
Момичета, има ли някоя от вас на която на ранния скрининг да не е излязла назалата костица? На мен не ми излезе, а нали тя е една от двата най-важни показателя за този преглед? Въпреки това, лекарката не го отчете като проблем... Моля, споделете 🙁
 

# 492
  • Мнения: 861
Момичета, през колко време са ви прегледите в ЖК?

# 493
  • Мнения: 715
Здравей, Кети, на мен средно през 4 сецмици, като в края са по-често, но това е след 32-ра.
Днес ми се случи нещо много странно, като слизах от тротоара и при стъпването с единия крак, получих срязваща болка от долната страна на стомаха, пресякох и си ме боля 4-5 минути. Много странно, дали скочих на асвалта по-рязко или нещо друго, но много неприятно Sad А относно изследванията, не си го слагам много, тъй като е нормално да сме малко под-над нормите, когато сме бременни. Освен ако не е много голяма разликата. На мен сега ми предстой БХС в 22ра седмица, и ще ми е първия, може би защото правихме пренатален тест и доктора е пропуснал един от скрийнингите.
Иначе кръвното ми е ужас, тая долна граница се е заковала на 55 - 54 и понякога съм много бавна, с едно кафе или шоколад малко се вдига на около 60 ама пак е ниско.

# 494
  • Мнения: 719
Моите прегледи по каса са веднъж месечно, но аз си ходя на частно защото там ми се обръща повече внимание и апаратурата е светлинни години напред от тази на моята АГ.
Хриска и моята долна граница се върти около 60,лошото е когато и горната падне много и се доближат. Иначе според моя док 90 на 60 е супер кръвно.. Аз като усетя че пада изпивам около 2л солен айрян и нещата се оправят. Кофеина да знаеш е временно решение, той не поддържа кръвното. Трябва много течности да се пият.
Оупън бук, на първия скрининг е важно да се измери точно тази костица, то иначе не виждам смисъл от скрининга. И доколкото знам, по-нататък от 13-14 седмица е вече късно да се види. Ти при специалист по фетална морфология ли ходи?

Общи условия

Активация на акаунт