Кой какво сервира вчера? Кой какво ще готви днес?

  • 74 178
  • 856
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 940
Закуска: Козунак
Обяд: Панирано сирене и салата домати.
Вечеря: Пилешки дробчета с лук и подправки.

# 376
  • София
  • Мнения: 1 832
Вчера освен пюрето от червена леща и тиква супа от свински джолан и изостанали изпечени котлети, като шкембе / с прясно мляко и запържен червен пипер./
За днес прясно зеле с гърди на фурна
салата домати, краставици, чушки

# 377
  • Мнения: 4 859
За закуска от готово тесто-солена пица с гъби,свинско филе,топено сирене и кашкавал и сладка пица с бял шоколад, моцарела,смокини и орехи
За вечеря-пролетни рулца (с кори за баница и китайски микс),пилешки крилца с пепси и соев сос,запържени оризови спагети с яйца и зеленчуци,люта салата зеле и моркови,панирани банани(в паста патафри)+сладолед

# 378
  • Мнения: 7 725
Спагети с топено сирене и пуешко филе
Бял чийзкейк

# 379
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
американски палачинки със смлени бадеми, банан и мед
свински гърди с праз на тиган
таратор
пилешка супа
зелена салата
чери домати, краставица и авокадо натюр
  плодове за деня - банани, грозде, праскови и боровинки 

# 380
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Зеленчукова супа и пълнени чушки с яйца и сирене у нас днес.  Peace

# 381
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Баница с богата плънка тази сутрин, но остана и за по-късно  Heart Eyes
Планирам гъби с кашкавал на фурна за обяд или за вечеря  Two Hearts
Ще направя таратор, салата, айран, имаме си и грозде за десерт  chef

# 382
  • София
  • Мнения: 8 754
За закуска палачинки с мед
За обяд доядохме пълнените патладжани от снощи.
За вечеря или ще е нещо бързо с яйца, или ще поръчаме пица.

# 383
  • София
  • Мнения: 5 074
Обичам пилешки трътки. Особено пържени. Зная, че е нездравословно, но ...
Та днес съм сама. В кокалите, които купих за кучето намерих шест едри трътчици Joy Joy Joy
Сготвих си ги с паприкаш. Вкуснооооо.

# 384
  • София
  • Мнения: 8 754
И аз обичам трътки.И ако намеря късметчета ще си ги сготвя.Около нас няма къде да си купя.Гледала съм и месарници, и в хладилниците на супермаркетите.Виждала съм в Кауфланд замразени, но тук нямаме Кауфланд.

# 385
  • София
  • Мнения: 5 074
Има един прост начин да се снабдиш с трътчици.
В малкия магазин до вас, попитай и ако няма, ги помоли да поръчат да им докарат.
Почти сигурна съм, че на следващия ден ще си ги получиш.

# 386
  • Мнения: 4 859
И при нас пенкейкс за закуска+сирене и топинг карамел,и класически палачинки за фризера
За обяд имаше моцарела с магданоз в хрупкава коричка от прошуто,бутер гризини с пармезан,брускети с песто и черита,солена торта от ригатони с болонезе и бешамел,салата айсберг с краставица,бързи кремчета тирамису
За вечеря ще прявя кошнички от кори за баница със сирена+боровинково сладко,печено свинско с 'адската смес',чесново картофено пюре,таратор и шопска салата

# 387
  • София
  • Мнения: 5 074
Лейди, ти кога ще сготвиш боб с наденички ?  Мъж ти ако е българин, как ги яде тия измишльотини. Горкичкия.
Или сърмички неккви ?
Все такива фръцливи манджи ни предлагаш.

# 388
  • София
  • Мнения: 8 754
Моят мъж не яде боб, леща...прелъгва го понякога с някоя бобена салата или с доматена супа с червена леща.Нп с доста бекон, иначе няма да я яде.Сърми яде с лозови листа, зеле не обича.Никога не съм готвила зеле вкъщи(освен прясно на салата) . Та има и такива индивиди Grinning  Аз съм с по-селски вкус, така да е каже...обичам боб, сланина, трътки, разни карантии, свинско със зеле.
Ще разпитам в някой месарски наблизо дали биха ми докарали.

# 389
  • Мнения: 4 859
Аааа Mr. Greenне така-боб с наденички на фурна правих преди седмица (малко повече) Laughing
Българин е мъжа,даже е от село,ама все иска нещо 'ново'(майка му така го е свикнала-чудесни и винаги различни ястия прави).Сармички -зимата,сега нямам кисело зеле,нито лапад,цвекло и т.н.зелении,пък лозови никой не яде Crossing Arms
Дези.,половинката също много обича карантии,само за това не му угаждам-от години ме кара да му правя спържа или телешка глава в шкембе-не мога SickШкембе чорба-с вакуумирано,дроб свински-той го обработва,май само пилешки дробчета и сърчица мога да пипна сама.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2017, 15:09 от lady_gothic

Общи условия

Активация на акаунт