GAPS. Синдром на храносмилателната система и психиката

  • 13 167
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 275
не знам за телешкия колаген,а и парите ми се струват много.
Аз си купувам обикновен желатин на прах за десерти Laughing
Един лекар тук по френската телевизия каза, че всякакви хранителни добавки са измама и в най-добрия случай полезната съставка е незначителна.

# 16
  • Мнения: 4 347
Желатин ,уж натурален,и аз ползвам много,но на бонбони.Кафето покрай АИП го спрях и не знам в какво още мога да го слагам..

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Желатинът го разбървам с вода и гълтам. Поносимо е  Peace Simple Smile Но нещо го забравих напоследък  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 275
чай,билкова отвара,сметана (ако ядеш млечни) или кокосово мляко, защо не и да желираш сокове

# 19
  • Мнения: 4 347
Благодаря ви за идеите! bouquet
Лимонов сок желирам на бонбони.

# 20
  • Мнения: 11 424
Аз си купувам обикновен желатин на прах за десерти Laughing

Само да те предупредя, че желатина, който се продава в ЦЯЛАТА ТЪРГОВСКА МРЕЖА е химически, а не животински. МИсля, че се внася от Румъния. Ако си купуваш от хранителен магазин то пиеш химия, а не животински продукт.

Едно време желатина бе животински, но такъв може да бъде намерен вече само във винарни /използва се за обработка там/ или в разни здравословни сайтове.

# 21
  • Мнения: 136
sun sea аз съм на гапс, е от два дни де ....
Голям проблем ще ми е да си нося бульон в работата. Няма къде и в какво да го стопля, а студен ми е гаден, с топлия нямам никакъв проблем.
Момичета от къде се снабдявате с пресни и истински месни и млечни продукти? Намерих една две групи във фейсбук за такива неща, дали може да им се има доверие? Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 275
аз живея във Франция и тук нищо не внасят от бившите соц.страни с малки изключения за някои алкохоли Mr. Green
и за месо и млечни не мога да помогна за България,но за Франция с удоволствие

# 23
  • Мнения: 4 347
Блу,колко време ще си на бульон?

# 24
  • Мнения: 136
Планирам две седмици. Надявам се да издържа. То в тази жега и не ми се яде особено, което е плюс. Ноо тък като днес не съм си взела супа или бульон за работата, съм на фреш морков. Така, че не я спазвам 100% Sad

# 25
  • Мнения: 2 275
благодаря за предупреждението, че съществува изкуствен желатин.
За ванилия,масло и други знаех Laughing
идеята за желирани "бонбони " с лимонов сок също ми хареса (как не съм се сетила  ooooh!)
а с бульона не знам как ще се разбереме Confused
Blue,бульона в термус не те ли устройва?
И как го правиш, по стандарната рецепта (печени кокали и ...часове  Shockedварене) или имаш идея за някой  метод Laughingза мързеливи

# 26
  • Мнения: 4 347
За мързеливи-тенджера под налягане или слоу кукър,но преди това ги запичаш.Така не миришат лошо и 1л.оцет.

# 27
  • Мнения: 136
tania6 не се бях сетила за термос...жива да си  bouquet  ей затова ги обичам тези групи.
Аз сега съм направила пилешки (нали е хубаво с него да се започне). Та сварих цяло пиле, с малко сол, малко черен пипер на зърна. Още не съм направила супа от него, но съм взела да добавя морков, броколи и чесън.
За телешки снабдила съм се с кокали и малко сушени гъби.

# 28
  • Мнения: 136
Другото, което исках да споделя с вас е защо всъщност започнах диетата ГАПС. От известно време страдам от подут корем, запек, в комбинация с това се влоши и атопичния ми дерматит. Дерматоложката ми препоръча да пробвам безглутенова диета (не са ми правили  изследвания), оттам започнах да чета, да се интересувам и стигнах до ГАПС. Надявам се да има ефект, ще споделя.
Ще се радвам ако има хора, които са от повече време на диетата и споделят опит. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 347
Блу,с теб сме.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт