СЕДМИ клас - 1 - Началото

  • 83 848
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе глупости! Представям си как немската взема за балообразуваща оценката по география...или СМГ оценката по биология. Никога няма да стане това. Инак, разбира се, че трябва да готвят подобаващо всички предмети, но за балообразуването...надали.

# 376
  • Мнения: 822
Хмх,  и що СМГ да не вземе оценка по физика , а не по български ?
Скрит текст:
В СМГ ми беше родителската среща и там ни го споделиха

# 377
  • Мнения: 21 455
Напълно е възможно. Начинът на балообразуване, включително и предметите от свидетелството за завършено основно образование се определят от педагогическия съвет и се  обявяват от директора на училището в регионалното управление на образованието до 15 януари.
Колежке mivan, а представяте ли си, ако не се бяха съобразили с министерската препоръка? М'чи то можеше едно 2000 помагала да поискат. Чудя се защо са пропуснали учебната тетрадка по ФВС? Или греша и ще я купувате? Innocent

# 378
  • Мнения: 4
Здравейте, и аз съм майка на седмокласник и се записвам в темата. С началото на учебната година и уроците и в къщи започна треската да ни тресе.
Също бих желала да се включа във фейсбук групата.
Моля, ако може да ми дадете и на мен пощата и паролата на лични.
Благодаря ви предварително.

# 379
  • Мнения: 5 160
m151, привет в какафонията.

Ще  изпратя адреса и паролата  на всеки потребител, който е активен в темата или поне във форума и не се е регистрирал вчера, така да се каже. За целта е необходимо да ми изпратите лично съобщение.
Ако сте нов потребител, едва ли ще бъда отзивчива по този въпрос.
 През предходните години в първи пост на седмокласната тема беше включен текст, че информацията се предоставя на хора, които пишат редовно в поне две последователни теми. Целта е сигурност. Както вече казах, всеки, който има достъп може да трие материали или дори да смени паролата. Вече се е случвало. Струваше време и нерви проблемът да бъде решен.

# 380
  • Мнения: 8 783
  Леле,какво движение има в темата.При нас още не се чува нищо за РС.Ще имат два дни по 8 часа,един път 7 и другите 6.И отново приказки от рода -вие досега нищо не сте учили,сега ще видите как се учи ,7ми клас е най-труден...."И Кристиян всеки ден си идва от у-ще все по-стреснат.Питам аз кому е нужно?!ДНес дойде при мен на работа и без малко да ревне,че не знае къде иска да кандидатства.
  Нито ще купувам допълнителни сборници,нито ще давам допълнителни материали.Казах и преди,че се доверявам на учителката по математика,при която ходи на уроци,детето много я хареса,не се притеснява да пита.По БЕЛ госпожата още не се е обадила,да видим там какво ще стане.Класната  им казала,който тренира,да спира със спорта,че нямало да им стига времето.И той вече си мисли,че спира с волейбола.Да,ама не!Не бих го лишила от това удоволствие.Тази година ще пропусне школата по АЕ,поради липса на време и поради финансови причини,но спортът за нищо на света.Ако не можем да напаснем времето  за уроци по БЕЛ и волейбол,ще търсим друг вариант за уроците.
  Абе що така стресират децата?!От опит знам,това пренавиване  не води до нищо добро!

# 381
  • Мнения: 822
Цитат
Чудя се защо са пропуснали учебната тетрадка по ФВС? Или греша и ще я купувате?

Засега е пропусната,  може би защото пропуснаха представителите на ФВС, самата родителска среща Simple Smile.

# 382
  • Мнения: 5 160
Цитат
Чудя се защо са пропуснали учебната тетрадка по ФВС? Или греша и ще я купувате?
Засега е пропусната,  може би защото пропуснаха представителите на ФВС, самата родителска среща Simple Smile.
Ооо, имам едно помагало по физкултура за начален курс, нямам идея защо Simple Smile
Нещо май беше по проекта "Здрав дух в здраво тяло" Wink
 

# 383
  • Мнения: 822
Ще те имам предвид, ако ни кажат:)!

# 384
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Дъщеря ми днес мина входното ниво по Математика. Следващата седмица ще имат Вх.нива всеки ден, даже в два от дните по две. Странно, но тя още не се е запритеснявала и не се усетила, че ваканцията свърши. Заради теста по математика днес нямат домашни за утре и цял ден скитори  Rolling Eyes

Иначе скоро и тя подобно на сина на Марулетка ми прави драми, че повечето и съученички са на ясно какво искат да станат, а тя все още не е решила /малко по-далеч в бъдещето се цели/. Иначе е категорична, че иска да остане в Математическата и Английски език, но това не и дава никаква насока за бъдещата професия.

# 385
  • София
  • Мнения: 18 679
Младежът е категоричен, че иска да прави видео игри😂 Чудна професия, а? Пълно е с работни места...

# 386
  • Мнения: 21 455
Младежът е категоричен, че иска да прави видео игри😂 Чудна професия, а? Пълно е с работни места...
Има логика, има логика...Smile И пари има в този бизнес.
Моят син е от същата кръвна група. Когато беше на шест, ме попита какво трябва да направи, за да може да прави компютърни игри. Обясних му криво-ляво през какви училища трябва да мине за целта. Единайсет години по-късно, ориентацията му е приблизително същата. Е, вече не говори само за компютърни игри, но продължава да върви по избрания път. Ще видим къде точно ще го отведе.

# 387
  • Мнения: 5 250
Днес мина и на нашия юнака входното по математика, не му е стигнало времето да реши последната задача. Започнал я е, но не я е довършил. Имали са 14 задачи, да кажем, че не е било за 40 мин, но предполагам, че 30-35 мин. са имали. Определено трябва да се поработи за скоростта му на решаване. Сега остава и всички да са верни...
Другата седмица ще е по БЕЛ, говори ми и за физика, биология....


Тази година в повечето елитни гимназии във Варна се вземаха оценките по БЕЛ и Математика, много ме съмнява тази да е различно, но ще поживеем ще видим.

# 388
  • София
  • Мнения: 3 061
Ооо, имам едно помагало по физкултура за начален курс, нямам идея защо Simple Smile
Нещо май беше по проекта "Здрав дух в здраво тяло" Wink
 
Shocked  ooooh!
Не знам защо се изненадвам, всъщност, след като всяка година купувам нещо, наречено  "приложение по ДБТ", примерно, струва 10-тина лв, а вътре има 2 сламки, 3 кламера, дървен шиш за шишчета и едно трупче, което никога не влиза в употреба  Whistling Купувам и "тетрадка по музика", в която миналата година попълниха първите 3 урока и толкова...та тази година може и до помагалото по ФВС да опрем  ooooh!

За сега събират по 20лв за 3 помагала по БЕЛ и са поръчали да осигурим сборниците по мат на Коала, Архимед и Веди. Това като за начало, родителска е на 26-ти - тогава ще начуим по останалите предмети колко ще ни струва безплатното образование...

# 389
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
При нас тоталът за помагала и сборници е 90лв. Още на 15-ти вечерта имаше РС, минаха всички учители и казаха кой какво иска. Поръчах онлайн и вече всичко е налично при дребния. Остава да се сети някой да ги ползва. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт