"Лапешка история" или не съвсем ?

  • 18 397
  • 217
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Насилието над животни все още се приема не особено остро от обществото. Да, на думи повечето са против, уж възмутени, уж отричащи го. На практика търпимостта към насилниците е очевидна. Какво толкова, убил бездомно коте/куче. Какво толкова, сритал домашния си любимец - ами той го е възпитавал.

Дори тук, във форума, това се случва. Индивидът Сандоканчев гордо развява историята, как приучил дакела си да не се изхожда на килима - с ритници, докато го полуубил, та се наложило да го води на ветеринар да го спасява. Научил го де, дакела повече не се изхождал на килима. Бебе-куче от дребна порода срещу ритниците на едър български добре гледан породист... мъж щях да напиша, но това мъж ли е? Тъй. В историята на Сандоканчев има един брой насилник и един брой жертва. Когато, обаче по някакъв повод Сандоканчев бива наречен "насилник", той се тънкообижда, докладва, модераторите трият наред и предупреждават кой? Този, използвал епитета "насилник", разбира се. Сандоканчев доволен ли е? Усеща ли се спокоен, толериран, приеман? О, да. Продължава ли да воайорства из темите, да сипе откровено просташки коментари с натъртен сексуален смисъл и да дава оценки за външен вид на потребителки - да, да и да.

# 181
  • София
  • Мнения: 62 595
На вас майтап ви се струва това с шамарите, удрянето и черепно-мозъчните травми, но това е защото не сте чели нищо по въпроса. Не ви се иска да е така, защото ще се наложи да осъзнаете колко е опасно да се удари дете, че и възрастен. Няма нужда да си майстор, просто човек в областта на врата и главата е крехко същество. Човек може да умре при падане от собствената си височина и има немалко такива случаи. Но е достатъчно при шамар да се улучи областта на ухото и да се спука тъпанчето, а за дърпането на ушите не помня какво беше, но имаше и там риск. Ако искате да ви съдят за телесна повреда или смърт при раздаване на собствено правосъдие, ок, давайте, възпитавайте чуждите деца с шамари, дърпане на уши, ритници и каквото ви дойде на ума!

Мярнах някакъв репортаж сутринта. В първия случай с влаченото куче и съседът, който извадил пушката или пистолета, не разбрах, въпросният влекач на кучето е подал жалба и има заведено дело, доколкото разбрах. Това е пример как трябва човек да внимава дори когато защитава някого. Можело и да убие насилника на кучето и тогава щеше да лежи по затворите.
Е, показаха ни и клипа с котето.

# 182
  • Мнения: 1 700
Наистина много не сериозно се неглижира проблема с насилието върху животни.Сега се говори навсякъде,ама всяко чудо за 3 дни.След толкова живота ще продължи,както и ще продължава да има насилие върху животните.Какво става с Зоополицията дето толкова се говореше и пишеше по медиите за нея?Може би сега ако имаше много хора щяха да бъдат подведени под отговорност за такова действие и щяха да бъдат в затворите.Гледала съм много епизоди на Зоополициите в Америка, в които залавят престъпниците и биват тикани по затворите,но сякаш идеята за България да има действаща такава звучи някак далечно и непознато.

# 183
  • Мнения: 24 467
Попаднах на клип, в който някакви тийнове удрят брутално малко коте.  За който преценява,че иска и може да го гледа - цък  Аз имам мнение по въпроса, но няма да го изложа сега. Не пускам темата за да си казвам аз мнението. Обръщам се към списващите тук - според вас това "лапешка работа" ли е или проявяването на подобна жестокост и възприемането /като забавна примерно/ и отразяването й по подобен начин си е вид патия... До каква степен възрастта има кореспонденция с показаното...
Абе, с няколко думи - как го разчитате вие това ?
Не са "лапешки работи", а сериозна липса на адекватно възпитание, основно в емпатия, както и не особено висока интелигенстност, изискващи сериозни мерки от страна на държавни институции. 
Няма какво да го гледам клипа. Идиоти на всякакви възрасти - колкото щеш!

# 184
  • Мнения: 8 952
Липсва санкцията на закона - ето това е проблема.
Аз съм юрист и са ни учили, че единствено посредством налагането на съответно наказание, индивидите могат да бъдат принудени да спазват законовите норми. Дали ще  е глоба, лишаване от свобода или някакъв друг вид принуда.

Не мога да си обясня обаче защо продължават така да се неглижират престъпленията спрямо животни в България. Нямам логично обяснение.

Абсолютно съм против саморазправата в подобни случаи.

Надявам се, след като се вдигна все пак такъв шум, компетентните органи, съответната Комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, да вземат мерки спрямо извършителите.

# 185
  • Мнения: 24 467
Бе то санкция в закона има предвидена, вкл. за хулигански прояви, но работещите органи не са много. Тез не ги знам конкретните колко са големи. Какнто казах, клип няма да гледам, не ми се гледат подобни неща.
На моя син преди време му откраднаха телефона. Намериха му го, оказа се дете на 11 години. Самите полицаи  се опитаха да го "извинят" пред нас - ми малко било, нямало пак така...  Shocked Как малко бе?! На 11 години съвсем си знае какви ги върши и си има предвидени механизми за работа с такива. Само дето не им се работи на хората.
За гаменчетата, тормозещи животни, също има как да се реагира. И наистина подобни прояви престъпно се неглижират. А това дава тласък за развитие на антиморалното и античовешкото поведение у днес малолетните гаминоря.

# 186
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно, всички по веригата трябва да си свършат работата. Обаче на отговорните държавни фактори им е най-лесно да кажат, че родителите не са си възпитали децата. Хубаво де, един родител не ражда деца само при получена диплома,че става за родител. За да си родител е достатъчно да родиш, а за да родиш е достатъчен секс, а за последното акъл не се иска. Хората са всякакви и като родители, и като индивиди, имат право да бъдат тъпи, неграмотни, объркани, луди и какви ли не, но държавата затова е държава, за да регулира отношенията в обществото, за да не се избиват хората по улиците или по къщите си или да измъчват животни. Още повече, че в доста случаи вече има видео, включително от охранителни камери и извършителите са известни. Нататък системата да се задейства и да наложи съответното наказание. А въпросните полицаи от случая на Джуди просто не са искали да пишат една кофа мастило. Всъщност, аз така и не разбрах за какво е сега протеста на полицаите.

# 187
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз самата обичам кучета и котки и не бих наранила, но моят син е напълно безразличен към животни. Така се е родил, никой не го е научил, имаме котарак, въобще не го отразява. Пак добре, че не го удря, но ако не ми е пред очите - Бог знае какви би ги свършил. И да не подценяваме "съединението прави силата" - намерят ли се деца със сходни идеи...

# 188
  • Мнения: 12 665
След като има възрастни хора, за които е нормално да пребиват, да шамаросват и дори се гордеят с това, за какво говорим.

# 189
  • Мнения: 9 991
Ако има зоополиция в България, ефективно действаща с присъди, масово ще се плащат глоби и ще лежат по затворите. Един овчар разправя как кучката му родила 9 палета докато била с него по баирите. Искал да я вземе на връщане само нея, но не искала да тръгва. Взел две кученца да тръгне кучката с него, другите ги зарязали там. И така си го разправя сякаш кафе е пил. Казах му да я кастрира, той се засмя, нямало да кастрира. Колко баби давят кученца и котенца едва родени, или от "милост", ги оставят да поотраснат и после ги изхвърлят някъде. Стотици хиляди случаи всеки ден. А младия мъж, убил приятелката си от ревност, после от милост и прерязал гърлото!? 100% е малтретирал животни като дете.

# 190
  • Мнения: X
След като има възрастни хора, за които е нормално да пребиват, да шамаросват и дори се гордеят с това, за какво говорим.

Лошото е, че не виждат връзката между едната и другата агресия.

Ако има зоополиция в България, ефективно действаща с присъди, ...

Ако има, ама няма. И по-рано мисля, че го писах - въпрос на читави закони и ефективно прилагане, включително по съдебен и наказателен ред. Не само за агресията към животните, а за всякакви противообществени прояви. За целта трябва също така да се отърсим от мисленето "ще му забия два шамара, за да ме разбере".

# 191
  • Мнения: 9 991
След като има възрастни хора, за които е нормално да пребиват, да шамаросват и дори се гордеят с това, за какво говорим.

Лошото е, че не виждат връзката между едната и другата агресия.

Ако има зоополиция в България, ефективно действаща с присъди, ...

Ако има, ама няма. И по-рано мисля, че го писах - въпрос на читави закони и ефективно прилагане, включително по съдебен и наказателен ред. Не само за агресията към животните, а за всякакви противообществени прояви. За целта трябва също така да се отърсим от мисленето "ще му забия два шамара, за да ме разбере".
Като няма ефективна законодателна система, така ще е. Е разбират от шамари, да ме съдят после. Имаше случай за човек от Асенов град, как влачил кучето си с кола, съда го върнал на собственика/ влачилия го/ с препоръка за лечение. Ако това не е жива гавра то кое е. Е ще има и саморазправи, и такива случаи има и то не един, тук в България. Хора популярни с насилието си към животни, се намира някой да му причини същото, без свидетели. Закона пак мълчи. Търпението не е безкрайно.

# 192
  • Мнения: 24 467
Цитат
Като няма ефективна законодателна система, така ще е. Е разбират от шамари, да ме съдят после. Имаше случай за човек от Асенов град, как влачил кучето си с кола, съда го върнал на собственика/ влачилия го/ с препоръка за лечение. Ако това не е жива гавра то кое е. Е ще има и саморазправи, и такива случаи има и то не един, тук в България. Хора популярни с насилието си към животни, се намира някой да му причини същото, без свидетели. Закона пак мълчи. Търпението не е безкрайно.

Както вече писах - законът не мълчи.
Просто някои хора не работят и трябва да бъдат уволнени, за да започнат  други, които ще свършат работата за парите, които получават.
А и някои случаи се разказват твърде свободно и истината се изкривява.

Например аз знам за други случаи, при които е налице присъда, по единия, и досъдебно производство към момента, за другия, понеже е пресен.
Собственик, който влачи куче с автомобил - намесили са се граждани, които са спрели колата сами и са сигнализирали. Веднага е задържан. http://www.dnes.bg/stranata/2017/06/19/piian-vyrza-kuche-za-kola … iz-gabrovo.344784
Води се досъдебно производство:
http://www.gabrovonews.bg/news/116993/
"...е проявил жестокост към собственото си куче, което вързал за автомобила си и влачил по асфалта, като по този начин му е причинил трайно увреждане – престъпление по чл. 325б, ал. 1 от НК."
Чл. 325б. (Нов - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.07.2011 г.) (1) Който, като прояви жестокост към гръбначно животно, му причини противозаконно смърт, тежко или трайно увреждане, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.
(2) Наказанието е от една до три години и глоба от две хиляди до пет хиляди лева, когато деянието по ал. 1 е извършено:
1. от лице, което осъществява дейност или професия, свързана с отглеждане на животни или полагане на грижи за тях;
2. по начин или със средства, опасни за живота на хора или животни, по особено мъчителен начин за животното или с особена жестокост;
3. на публично място или в присъствието на малолетно или непълнолетно лице;
4. повторно.

Кучето беше осиновено от друг човек и даже хора, запознати с драмата, му изпращаха храна, да го гледа.

Друг такъв 'убавец, вече осъден:
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/11-meseca-uslovna-prisyda- … -s-kolata-1145782

Сиреч - може, ако им се работи на "органите" и ако гражданите не са заспали овце.

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 14:17 от Judy

# 193
  • Мнения: 9 991
Веднъж, излизаме с децата зад блока и двама възрастни мъже с пушки и едно дете. От друг случай, знам че детето обича животни, защото милваше котенце и не го пускаше, докато дядото се направи на интересен. После идиота дядо, води внучето да стреляли по гълъби, че били мръсни. Кой е за трепане в случая?! Извиках полиция, но докато дойде, тя си бяха заминали. Намерихме ги къде живеят, после вечерта пак стреляли. Полицаите казаха, че трябва да ги хванат на място с пушките, иначе нищо не могат да направят.
След време цяла седмица се влачеха и падаха натровени гълъби. Някой цяла седмица им беше давал отрова за мишки. Институциите си прехвърляха отговорността, и само събираха трупове докато не вдигнахме скандал, че поне спряха да ги тровят. Агонизиращи десетки гълъби, пред детска площадка, детска кухня и поликлиника. Лично ходих до полицията да подавам сиглал. Записаха го няма на къде, но казаха че за гълъби няма кой да си направи труда. Жалбата ми е отишла в някой кош.

# 194
  • Мнения: 24 467
.... Полицаите казаха, че трябва да ги хванат на място с пушките, иначе нищо не могат да направят.
След време цяла седмица се влачеха и падаха натровени гълъби. Някой цяла седмица им беше давал отрова за мишки. Институциите си прехвърляха отговорността, и само събираха трупове докато не вдигнахме скандал, че поне спряха да ги тровят. Агонизиращи десетки гълъби, пред детска площадка, детска кухня и поликлиника. Лично ходих до полицията да подавам сиглал. Записаха го няма на къде, но казаха че за гълъби няма кой да си направи труда. Жалбата ми е отишла в някой кош.
Глупости - не е задължително да ги хванат "на място", ами не им се занимава да търсят и установяват оръжието. То и на теб, като гражданин, и на останалите хора ви е ясно със сигурност, че ви говорят глупости.  А това, че може и човек да пострада, хич не ги  е еня. Можете да пуснете един сигнал при това положение в ОД на МВР и с препис до МВР.
Отровата е много опасно средство и определено и за нея може да се търси наказателна отговорност. Стига да се намери извършителят. Как така "за гълъби няма кой да си прави труда"? Че откъде се знае каква е отровата и къде се поставя? Утре дете може да пострада или дори възрастен. Зависи.
Ако устно подаваш сигнал, де да знаеш що става. Аз когато пиша си пиша до ОД на МВР официално с входящ номер и екземпляр за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт